Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dnia 21 listopada 2018 filia w Brzeźcach zorganizowała zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego w Brzeźcach. Celem zajęć było utrwalenie wiadomości o Polsce oraz przypadającej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy „Pajęcza sieć”. Utworzona przez nas biało-czerwona sieć stała się wstępem do rozmowy o naszej ojczyźnie. Wspólnie wymieniliśmy symbole narodowe oraz stworzyliśmy Regulamin Małego Patrioty. Następnie przypomnieliśmy sobie najpiękniejsze polskie legendy, a to za sprawą łamigłówek przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Uprzejmie informujemy, że Filia Brzeźce będzie nieczynna w dniu 13 września 2018r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Z dniem 1 maja 2018 nastąpi zmiana godzin pracy naszej filii Brzeźce. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi godzinami otwarcia:

 

Poniedziałek:

  -

Wtorek:

15:00 – 18:00

Środa:

12:00 – 18:00

Czwartek:

9:00 – 15:00

Piątek:

-

Co roku z początkiem czerwca w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji filia biblioteczna w Brzeźcach zorganizowała spotkanie z przedszkolakami.
Do głośnego czytania zaprosiliśmy mieszkanki Brzeźc, przewodniczącą KGW w Brzeźcach Panią Halinę Dziurosz oraz emerytowaną bibliotekarkę Panią Danutę Gołkę. Wspólnie przeczytałyśmy jedno z opowiadań o Franklinie – małym i sympatycznym żółwiku, który jest jednym z najbardziej lubianych i znanych bohaterów literatury dziecięcej.
Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, a na koniec zajęć nagrodziły zaproszone Panie gromkimi brawami. Nie mamy wątpliwości, że wspólne głośne czytanie przyniosło obopólne korzyści.

 

W czasie trwania tegorocznych ferii zimowych filia w Brzeźcach zorganizowała dla dzieci 4 spotkania. Uczestnicy wzięli udział m.in. w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywali kalendarze z papieru oraz zimowe ozdoby. Hitem ferii okazała się gra historyczna, której tematem przewodnim był Starożytny Egipt. Zadaniem uczestników było odnalezienie tajemniczego skarbu faraona Tutanchamona. Poniżej krótka fotorelacja z ferii.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.