Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Informujemy, że od 20 grudnia 2018 (czwartek) filia biblioteczna w Brzeźcach będzie nieczynna.

Zapraszamy od 2 stycznia 2019 (środa).

Za utrudnienia przepraszamy.

W dniach 5-6 grudnia uczniowie dwóch klas czwartych ze SP Nr 19 w Brzeźcach uczestniczyli w zajęciach na temat katalogu bibliotecznego (łącznie 23 osoby). Zajęcia rozpoczęto od oprowadzenia dzieci po bibliotece – pokazano dział z literaturą dla dorosłych, dział z literaturą dla dzieci i młodzieży oraz dział z literaturą popularnonaukową. Następnie przedstawiono krótką prezentację na temat katalogu bibliotecznego, z którego uczniowie dowiedzieli się czym jest katalog i jaka jest jego funkcja. Pokazano również dzieciom jak wyglądał katalog kartkowy, którego do niedawna używano w naszej bibliotece. Dzieci poznały katalog on-line – wyszukiwały wskazane przez bibliotekarza pozycje książkowe, a następnie samodzielnie starały się je odszukać na regale. Choć katalog on-line był dla uczniów nowością to bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanej lekcji bibliotecznej.

Dnia 21 listopada 2018 filia w Brzeźcach zorganizowała zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego w Brzeźcach. Celem zajęć było utrwalenie wiadomości o Polsce oraz przypadającej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy „Pajęcza sieć”. Utworzona przez nas biało-czerwona sieć stała się wstępem do rozmowy o naszej ojczyźnie. Wspólnie wymieniliśmy symbole narodowe oraz stworzyliśmy Regulamin Małego Patrioty. Następnie przypomnieliśmy sobie najpiękniejsze polskie legendy, a to za sprawą łamigłówek przygotowanych specjalnie na tę okazję.

 

W dniach 28 listopada 2018 (środa) oraz 4 grudnia 2018 (wtorek) filia biblioteczna w Brzeźcach będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Filia Brzeźce będzie nieczynna w dniu 13 września 2018r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.