A- A A+

Uprzejmie informujemy, że Filia Brzeźce będzie nieczynna w dniu 13 września 2018r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Co roku z początkiem czerwca w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji filia biblioteczna w Brzeźcach zorganizowała spotkanie z przedszkolakami.
Do głośnego czytania zaprosiliśmy mieszkanki Brzeźc, przewodniczącą KGW w Brzeźcach Panią Halinę Dziurosz oraz emerytowaną bibliotekarkę Panią Danutę Gołkę. Wspólnie przeczytałyśmy jedno z opowiadań o Franklinie – małym i sympatycznym żółwiku, który jest jednym z najbardziej lubianych i znanych bohaterów literatury dziecięcej.
Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, a na koniec zajęć nagrodziły zaproszone Panie gromkimi brawami. Nie mamy wątpliwości, że wspólne głośne czytanie przyniosło obopólne korzyści.

 

W czasie trwania tegorocznych ferii zimowych filia w Brzeźcach zorganizowała dla dzieci 4 spotkania. Uczestnicy wzięli udział m.in. w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywali kalendarze z papieru oraz zimowe ozdoby. Hitem ferii okazała się gra historyczna, której tematem przewodnim był Starożytny Egipt. Zadaniem uczestników było odnalezienie tajemniczego skarbu faraona Tutanchamona. Poniżej krótka fotorelacja z ferii.

Z dniem 1 maja 2018 nastąpi zmiana godzin pracy naszej filii Brzeźce. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi godzinami otwarcia:

 

Poniedziałek:

  -

Wtorek:

15:00 – 18:00

Środa:

12:00 – 18:00

Czwartek:

9:00 – 15:00

Piątek:

-

Dnia 12 maja w Szkole Podstawowej Nr 19 w Brzeźcach odbyło się spotkanie ze znaną i cenioną autorką książek dla dzieci, Panią Renatą Piątkowską. Pisarka spotkała się z uczniami klas II i III. Tematem spotkania były książki o zwierzętach, które autorka napisała inspirując się prawdziwymi zdarzeniami. Dzieci poznały kilka historii zwierząt, które w niezwykły sposób pomogły ludziom znajdującym się w niebezpieczeństwie. Pisarce towarzyszyła również zawodowa lektorka, Pani Elżbieta Malwina Kożurno, która przeczytała dzieciom fragment książki „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”. Dzieci chętnie włączały się do rozmowy z pisarką.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, sympatycznej atmosferze.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.