Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dzisiejszego dnia nasza filia wspólnie z przedszkolakami z Brzeźc świętowała Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas posiada, bądź posiadał własnego ulubionego misia, który niejednokrotnie towarzyszył nam w zabawie czy podróży. Również i dzisiaj nie mogło zabraknąć naszych mięciutkich przyjaciół. Podczas zajęć dzieci poznały historię małej Madzi oraz jej misia marynarza, który przeżył wiele niebezpiecznych, morskich przygód. Każdy przedszkolak mógł pochwalić się swoim pluszowym przyjacielem. Przedszkolaki dowiedziały się również czym jest gawra, co robi niedźwiedź w zimie i co najchętniej zjada na śniadanie. Zajęcia zakończyły się zabawą "Stary niedźwiedź mocno śpi".

W całym kraju, w bibliotekach i placówkach oświatowych, w drugiej połowie października obchodzone są "Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia", zainicjowane przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku, po raz pierwszy do obchodów przyłączyła się filia biblioteczna w Brzeźcach. Świętowaliśmy wspólnie z grupą sześciolatków z oddziału przedszkolnego w Brzeźcach.
Oto krótka fotorelacja z imprezy.

Dnia 14 czerwca w filii bibliotecznej w Brzeźcach odbyła się lekcja biblioteczna na temat katalogów bibliotecznych. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy VI ze SP Nr 19 w Brzeźcach. Uczniowie poznali budowę
katalogu kartkowego oraz elektronicznego. Samodzielnie wyszukiwali interesujących publikacji, a także mieli możliwość zamawiania książek za pomocą katalogu on-line.

Dzisiejsze spotkanie z przedszkolakami z Brzeźc było naprawdę kolorowe i niesamowite. A to wszystko za sprawą niezwykłego słonia w kratkę. Elmer, bo to właśnie o nim mowa jest postacią stworzoną przez brytyjskiego pisarza i ilustratora Davida McKee. Książki o Elmerze uczą przede wszystkim tolerancji wobec odmienności oraz akceptacji siebie, takim jakim się jest. Słoń w kratkę stał się ulubieńcem przedszkolaków na całym świecie. Również przedszkolaki z Brzeźc polubiły tego kolorowego dowcipnisia. Wspólnie wykonały wielką kolorowankę przedstawiająca Elmera oraz chętnie uczestniczyły w dzisiejszych zajęciach.

 

 

Dnia 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jego celem jest rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w dniu narodzin słynnego, duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dlatego w dniach 5 i 12 kwietnia 2016 roku bibliotekarz odwiedził dwie grupy przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Brzeźcach. Dnia 5 kwietnia grupa starszaków wysłuchała baśni "Nowe szaty cesarza", a następnie każde dziecko mogło samodzielnie zaprojektować szaty dla króla i królowej. Starszaki wzięły również udział w zabawie "Prawda, czy fałsz?". Natomiast 12 kwietnia, grupa czterolatków wysłuchała pięknej baśni "Brzydkie kaczątko". Tekst stał się świetną okazją do rozmowy na temat przyjaźni oraz akceptacji. Dzieci wzięły również udział w licznych zabawach ruchowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.