Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Filia biblioteczna w Brzeźcach przyłączyła się do akcji „Harry Potter – Noc Książek” zorganizowanej przez Wydawnictwo Media Rodzina. Tak więc 17 lutego 2016 roku do biblioteki zawitało osiem dziewcząt, aby zmierzyć się w magicznej walce o Puchar Domów. Uroczystość rozpoczęła się od Ceremonii Przydziału. Czarownice zostały podzielone na 4 Domy: Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff i Ravenlcaw. Dla uczestników przygotowano 5 konkurencji. Jednym z zadań było ułożenie pytania dla drużyny przeciwnej na podstawie wcześniej przeczytanego fragmentu z książki o Harrym Potterze. Kolejnym ciekawym zadaniem, z którym przyszło się zmierzyć młodym czarownicom było odnalezienie imion i nazwisk bohaterów występujących w książkach J.K. Rowling w magicznej wykreślance.
Nie łatwym zadaniem okazało się zapamiętywanie składników eliksiru. Uczestnicy musieli zapamiętać m.in. takie nazwy jak: Mucha siatkoskrzydła, Mięta pieprzowa, Żądło żądlibąka czy Czułki szczuroszczeta. Po emocjonującej walce i podliczeniu punktów okazało się że Puchar Domów zdobyła drużyna Ravenclaw. Tuż za nimi uplasowała się drużyna Hufflepuff. Obie drużyny otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Media Rodzina.
Celem akcji „Harry Potter – Noc Książek” było przekazanie magii niesamowitych książek J.K. Rowling kolejnemu pokoleniu czytelników.


Dnia 9 lutego 2016 roku bibliotekę odwiedzili wyjątkowi goście. Przed południem zawitały do nas przedszkolaki z Brzeźc wraz z wychowawcami. Tematem naszego pierwszego spotkania była bajka. Okazało się, że przedszkolaki doskonale znają bohaterów książek dla najmłodszych. Dzieci wykonywały zakładki do książek, na których nie zabrakło takich postaci jak Kubuś Puchatek, Bob Budowniczy, Krecik czy Reksio. Przedszkolaki z wielką chęcią i zaangażowaniem odpowiadały na wcześniej przygotowane zagadki.
Bibliotekarz pokrótce wyjaśnił najmłodszym czym jest biblioteka oraz co trzeba zrobić, aby z niej korzystać.

Dnia 19.05.2014 r. w bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna z klasą „0” Szkoły Podstawowej w Brzeźcach – wychowawca Anna Matejaszczyk. Tematyka lekcji dotyczyła miejscowości Brzeźce, celem bliższego poznania miejscowości w której mieszkają i wychowują się dzieci. Bibliotekarka przekazała uczniom wiadomości pozyskane od starszych mieszkańców oraz pokazała zdjęcia i książki, które znajdują się w bibliotece. Największe zainteresowania budziły opowiadania o zabawach i grach z czasów ich rodziców i dziadków.

 

W dniu 2 lutego 2016 roku bibliotekę po raz pierwszy odwiedzili uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Brzeźcach. Dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka publiczna, jaka jest jej rola oraz jakie prawa i obowiązki posiada użytkownik biblioteki. Dowiedziały się również czym jest książka papierowa, mówiona, elektroniczna i brajlowska. Z niewielką pomocą bibliotekarza ustaliły zasady postępowania z książką papierową. Najwięcej emocji wzbudziło samodzielne szperanie w bibliotecznych regałach.

13 maja 2014 r. Bibliotekę Publiczną w Brzeźcach odwiedziły przedszkolaki 4-5 latki z nauczycielką Angeliką Gamża. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne – zakładki do książek oraz słuchały opowiadań bibliotekarki o książkach dla dzieci. Dowiedziały się również jak język i czytanie wpływa na podstawowe narzędzia myślenia i komunikacji społecznej oraz zdobywanie wiedzy. Przedszkolaki otrzymały znaczki akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” by zachęcić ich do czytania i odwiedzania biblioteki. W spotkaniu uczestniczyło 25 przedszkolaków.

Do 30.06.2014 r. w bibliotece można również zobaczyć wystawę kalendarzy śląskich (najstarszy z roku 1949) oraz gazetkę na której znajdują się zdjęcia zamków w Polsce.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.