Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W całym kraju, w bibliotekach i placówkach oświatowych, w drugiej połowie października obchodzone są "Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia", zainicjowane przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku, po raz pierwszy do obchodów przyłączyła się filia biblioteczna w Brzeźcach. Świętowaliśmy wspólnie z grupą sześciolatków z oddziału przedszkolnego w Brzeźcach.
Oto krótka fotorelacja z imprezy.

Dzisiejsze spotkanie z przedszkolakami z Brzeźc było naprawdę kolorowe i niesamowite. A to wszystko za sprawą niezwykłego słonia w kratkę. Elmer, bo to właśnie o nim mowa jest postacią stworzoną przez brytyjskiego pisarza i ilustratora Davida McKee. Książki o Elmerze uczą przede wszystkim tolerancji wobec odmienności oraz akceptacji siebie, takim jakim się jest. Słoń w kratkę stał się ulubieńcem przedszkolaków na całym świecie. Również przedszkolaki z Brzeźc polubiły tego kolorowego dowcipnisia. Wspólnie wykonały wielką kolorowankę przedstawiająca Elmera oraz chętnie uczestniczyły w dzisiejszych zajęciach.

 

 

Dnia 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jego celem jest rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w dniu narodzin słynnego, duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dlatego w dniach 5 i 12 kwietnia 2016 roku bibliotekarz odwiedził dwie grupy przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Brzeźcach. Dnia 5 kwietnia grupa starszaków wysłuchała baśni "Nowe szaty cesarza", a następnie każde dziecko mogło samodzielnie zaprojektować szaty dla króla i królowej. Starszaki wzięły również udział w zabawie "Prawda, czy fałsz?". Natomiast 12 kwietnia, grupa czterolatków wysłuchała pięknej baśni "Brzydkie kaczątko". Tekst stał się świetną okazją do rozmowy na temat przyjaźni oraz akceptacji. Dzieci wzięły również udział w licznych zabawach ruchowych.

Dnia 14 czerwca w filii bibliotecznej w Brzeźcach odbyła się lekcja biblioteczna na temat katalogów bibliotecznych. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy VI ze SP Nr 19 w Brzeźcach. Uczniowie poznali budowę
katalogu kartkowego oraz elektronicznego. Samodzielnie wyszukiwali interesujących publikacji, a także mieli możliwość zamawiania książek za pomocą katalogu on-line.

Filia biblioteczna w Brzeźcach przyłączyła się do akcji „Harry Potter – Noc Książek” zorganizowanej przez Wydawnictwo Media Rodzina. Tak więc 17 lutego 2016 roku do biblioteki zawitało osiem dziewcząt, aby zmierzyć się w magicznej walce o Puchar Domów. Uroczystość rozpoczęła się od Ceremonii Przydziału. Czarownice zostały podzielone na 4 Domy: Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff i Ravenlcaw. Dla uczestników przygotowano 5 konkurencji. Jednym z zadań było ułożenie pytania dla drużyny przeciwnej na podstawie wcześniej przeczytanego fragmentu z książki o Harrym Potterze. Kolejnym ciekawym zadaniem, z którym przyszło się zmierzyć młodym czarownicom było odnalezienie imion i nazwisk bohaterów występujących w książkach J.K. Rowling w magicznej wykreślance.
Nie łatwym zadaniem okazało się zapamiętywanie składników eliksiru. Uczestnicy musieli zapamiętać m.in. takie nazwy jak: Mucha siatkoskrzydła, Mięta pieprzowa, Żądło żądlibąka czy Czułki szczuroszczeta. Po emocjonującej walce i podliczeniu punktów okazało się że Puchar Domów zdobyła drużyna Ravenclaw. Tuż za nimi uplasowała się drużyna Hufflepuff. Obie drużyny otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Media Rodzina.
Celem akcji „Harry Potter – Noc Książek” było przekazanie magii niesamowitych książek J.K. Rowling kolejnemu pokoleniu czytelników.


Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.