Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dnia 9 lutego 2016 roku bibliotekę odwiedzili wyjątkowi goście. Przed południem zawitały do nas przedszkolaki z Brzeźc wraz z wychowawcami. Tematem naszego pierwszego spotkania była bajka. Okazało się, że przedszkolaki doskonale znają bohaterów książek dla najmłodszych. Dzieci wykonywały zakładki do książek, na których nie zabrakło takich postaci jak Kubuś Puchatek, Bob Budowniczy, Krecik czy Reksio. Przedszkolaki z wielką chęcią i zaangażowaniem odpowiadały na wcześniej przygotowane zagadki.
Bibliotekarz pokrótce wyjaśnił najmłodszym czym jest biblioteka oraz co trzeba zrobić, aby z niej korzystać.

W dniu 2 lutego 2016 roku bibliotekę po raz pierwszy odwiedzili uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Brzeźcach. Dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka publiczna, jaka jest jej rola oraz jakie prawa i obowiązki posiada użytkownik biblioteki. Dowiedziały się również czym jest książka papierowa, mówiona, elektroniczna i brajlowska. Z niewielką pomocą bibliotekarza ustaliły zasady postępowania z książką papierową. Najwięcej emocji wzbudziło samodzielne szperanie w bibliotecznych regałach.

13 maja 2014 r. Bibliotekę Publiczną w Brzeźcach odwiedziły przedszkolaki 4-5 latki z nauczycielką Angeliką Gamża. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne – zakładki do książek oraz słuchały opowiadań bibliotekarki o książkach dla dzieci. Dowiedziały się również jak język i czytanie wpływa na podstawowe narzędzia myślenia i komunikacji społecznej oraz zdobywanie wiedzy. Przedszkolaki otrzymały znaczki akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” by zachęcić ich do czytania i odwiedzania biblioteki. W spotkaniu uczestniczyło 25 przedszkolaków.

Do 30.06.2014 r. w bibliotece można również zobaczyć wystawę kalendarzy śląskich (najstarszy z roku 1949) oraz gazetkę na której znajdują się zdjęcia zamków w Polsce.

Dnia 19.05.2014 r. w bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna z klasą „0” Szkoły Podstawowej w Brzeźcach – wychowawca Anna Matejaszczyk. Tematyka lekcji dotyczyła miejscowości Brzeźce, celem bliższego poznania miejscowości w której mieszkają i wychowują się dzieci. Bibliotekarka przekazała uczniom wiadomości pozyskane od starszych mieszkańców oraz pokazała zdjęcia i książki, które znajdują się w bibliotece. Największe zainteresowania budziły opowiadania o zabawach i grach z czasów ich rodziców i dziadków.

 

W związku z startem w Pszczynie ogólnopolskiego projektu Polski Cyfrowej Równych Szans ruszają szkolenia z obsługi komputera i korzystania z Internetu. W Brzeźcach zajęcia odbywać się będą w Bibliotece.

Szkolenia są bezpłatne. Jedynym warunkiem udziału jest wiek 50+.
Rozpoczęcie szkoleń planowane jest pod koniec sierpnia 2012r.

Zapisy i wszystkie szczegóły dostępne pod numerem telefonu: 507-254-542.

Problem wykluczenia cyfrowego i konieczności podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polek i Polaków został także dostrzeżony przez Ministerstwo Infrastruktury (obecnie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji http://mac.gov.pl/), które realizując projekt systemowy pt. "Działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu", we wrześniu 2011r., postanowiło wesprzeć edukację cyfrową pokolenia 50+. W tym celu ogłosiło konkurs na partnera projektu, którego zwycięzcą zostało Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, proponując model działań wypracowany w ramach inicjatywy POLSKA CYFROWA RÓŻNYCH SZANS. Projekt jest realizowany od początku listopada 2011r. na mocy umowy między Ministerstwem Infrastruktury i SMWI.

10 milionów Polaków to ludzie wykluczeni cyfrowo - nie korzystający z komputerów i Internetu. Ale edukacja cyfrowa to nie tylko kwestia sprzętu, komputerów, dostępu do sieci. To przede wszystkim kwestia świadomości, motywacji i wiedzy. Dlatego program realizowany przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie" obejmuje ogólnopolską kampanię edukacyjną: szkolenia, powołanie pierwszego w Polsce Centrum Kompetencji Cyfrowych i uruchomienie portalu edukacyjnego. Najważniejszą rolę odegrają jednak "Latarnicy" - lokalni animatorzy, którzy ruszą w Polskę, docierając do każdej gminy - mówi Magdalena Gaj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.