A- A A+

13 maja 2014 r. Bibliotekę Publiczną w Brzeźcach odwiedziły przedszkolaki 4-5 latki z nauczycielką Angeliką Gamża. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne – zakładki do książek oraz słuchały opowiadań bibliotekarki o książkach dla dzieci. Dowiedziały się również jak język i czytanie wpływa na podstawowe narzędzia myślenia i komunikacji społecznej oraz zdobywanie wiedzy. Przedszkolaki otrzymały znaczki akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” by zachęcić ich do czytania i odwiedzania biblioteki. W spotkaniu uczestniczyło 25 przedszkolaków.

Do 30.06.2014 r. w bibliotece można również zobaczyć wystawę kalendarzy śląskich (najstarszy z roku 1949) oraz gazetkę na której znajdują się zdjęcia zamków w Polsce.

 

W związku z startem w Pszczynie ogólnopolskiego projektu Polski Cyfrowej Równych Szans ruszają szkolenia z obsługi komputera i korzystania z Internetu. W Brzeźcach zajęcia odbywać się będą w Bibliotece.

Szkolenia są bezpłatne. Jedynym warunkiem udziału jest wiek 50+.
Rozpoczęcie szkoleń planowane jest pod koniec sierpnia 2012r.

Zapisy i wszystkie szczegóły dostępne pod numerem telefonu: 507-254-542.

Problem wykluczenia cyfrowego i konieczności podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych Polek i Polaków został także dostrzeżony przez Ministerstwo Infrastruktury (obecnie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji http://mac.gov.pl/), które realizując projekt systemowy pt. "Działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu", we wrześniu 2011r., postanowiło wesprzeć edukację cyfrową pokolenia 50+. W tym celu ogłosiło konkurs na partnera projektu, którego zwycięzcą zostało Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, proponując model działań wypracowany w ramach inicjatywy POLSKA CYFROWA RÓŻNYCH SZANS. Projekt jest realizowany od początku listopada 2011r. na mocy umowy między Ministerstwem Infrastruktury i SMWI.

10 milionów Polaków to ludzie wykluczeni cyfrowo - nie korzystający z komputerów i Internetu. Ale edukacja cyfrowa to nie tylko kwestia sprzętu, komputerów, dostępu do sieci. To przede wszystkim kwestia świadomości, motywacji i wiedzy. Dlatego program realizowany przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie" obejmuje ogólnopolską kampanię edukacyjną: szkolenia, powołanie pierwszego w Polsce Centrum Kompetencji Cyfrowych i uruchomienie portalu edukacyjnego. Najważniejszą rolę odegrają jednak "Latarnicy" - lokalni animatorzy, którzy ruszą w Polskę, docierając do każdej gminy - mówi Magdalena Gaj, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.