Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
W dniach 9 i 15 maja naszą bibliotekę odwiedziły dzieci, które 16 maja wezmą udział w spotkaniu autorskim z Ewą Chotomską. Za tekturowym telewizorem przypominającym te na których wielu z nas oglądało m.in. kultowego „Tik-Taka” znajdowały się trzy przedmioty związane z postacią autorki. Pierwsza z nich – fasola, symbolizowała dziecięcy zespół „Fasolki” założony przez Ewę Chotomską i Andrzeja Marka Grabowskiego. Tworzyli oni z innymi twórcami również teksty piosenek dla tego zespołu. Drugim przedmiotem była książka pt. „Zając Poziomka” z listem od Poziomki. Dzieci dowiedziały się, że Ewa Chotomska, podobnie jak jej matka Wanda Chotomska jest pisarką. Trzecim przedmiotem, który znajdował się za telewizorem była fotografia przedstawiająca Ciotkę Klotkę, czyli Ewę Chotomską oraz Pana Tik-Taka, czyli Krzysztofa Marca. Tym razem dzieci dowiedziały się, że Pani Ewa Chotomska pisała scenariusze m.in. do programu Tik-Tak oraz występowała w nim jako Ciotka Klotka. Podczas zajęć była też okazja do przypomnienia sobie kilku piosenek „Fasolek”. Nie zabrakło pląsów i wygibasów.

Dnia 15 maja 2019 maluszki z Brzeźc po raz kolejny odwiedziły skromne progi naszej biblioteki. Podczas krótkich zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy szanować książki, nie tylko te z biblioteki. Poznały również historię Kici Koci, która razem z mamą po raz pierwszy wybrała się do biblioteki i dowiedziała się co jeszcze można w niej robić oprócz wypożyczania książek. Na zakończenie dzieci pomogły Kici Koci dostać się do biblioteki. Na specjalnej papierowej macie Kicia Kocia zmierzała do celu i podobnie jak w przeczytanym wcześniej opowiadaniu nie ominęła żadnej kałuży.

W kwietniu filia w Brzeźcach zorganizowała warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Podczas dwóch spotkań uczestnicy wykonywali ozdoby wiosenne i wielkanocne. Tak więc, powstał papierowy bocian – symbol Wiosny oraz pudełko na pisanki wykonany z wytłaczanek po jajkach, a także wisząca ozdoba – kurczak w skorupce. Warsztaty upłynęły w radosnej atmosferze, a satysfakcja dzieci była bezcenna.

 

Informujemy, że w maju filia w Brzeźcach będzie nieczynna w następujące dni:
 
2 maja (czwartek)
21 maja (wtorek)
 
Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Filia Brzeźce w dniach 13-14.03.2019 będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.