Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Kolejne warsztaty decoupage za nami, a jak ciekawe i twórcze zobaczcie sami Uczestnicy zajęć ozdabiali tym razem szklane naczynia przeistaczając je w zachwycające dzieła sztuki. Technika decoupage wyjątkowo efektownie prezentuje się na przezroczystym, bezbarwnym szkle. Dzieci poznały warsztat dekorowania szkła serwetkami papierowymi i papierem ryżowym, tajniki postarzania (spękań) oraz złoceń. Stworzyły oryginalne dekoracje do swojego domu, a co najważniejsze zrobiły je własnoręcznie.

Czytaj więcej: Warsztaty decoupage na szkle

Każde dziecko wie, że przed świętami Bożego Narodzenia w każdym domu trwa przedświąteczna krzątanina. Także w krainie Świętego Mikołaja wrze jak w ulu. Święty Mikołaj czyta uważnie wszystkie listy, a jego anielscy pomocnicy spieszą się, by spełnić każde dziecięce marzenie. Są tu także aniołki, które zajmują się wypiekiem niebiańskich pierniczków. „Choinka od leśnych elfów” zauroczyła samego Świętego Mikołaja, który tak pięknej choinki nie widział nawet u siebie w Laponii.

Te bajkowe historie z mądrym przesłaniem uczą, aby nieść pomoc w potrzebie, szanować i dbać o przyrodę, troszczyć się o innych i ofiarować im swoje serce. Dzieci kochają, kiedy opowiada im się o Świętym Mikołaju. Ta urocza, pięknie ilustrowana książka przeniosła Słoneczniki w magiczny i radosny świat, a najciekawszy w tej tajemniczej historii był smak pierniczków, które po prostu rozpływały się w ustach, ku uciesze smakoszy. Po wysłuchaniu opowieści dzieci przelały swoje wrażenia na papier i powstały piękne, kolorowe prace. Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkową fotografią.

Mróz łapie za nosy, śnieg skrzypi,

I nawet ogień w kominku wesoło trzeszczy.

Tak! Czerwone iskierki podskakują wesoło,

To magiczna pora opowieści …

W ciepłym, świątecznym nastroju spędziliśmy dzisiejsze spotkanie, a to za sprawą pełnych uroku opowieści spod choinki. Udając się na wspólną wyprawę ze Świętym Mikołajem i jego małymi pomocnikami odkrywaliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia, a piękne ilustracje niewątpliwie przykuwały uwagę małych słuchaczy. Z bajecznie kolorowych kart tej wyjątkowej książki promieniują ciepło, miłość, serdeczność i bliskość – uczucia, do których tęsknimy i którymi sycimy się w każde Boże Narodzenie.

Dzisiejszego ranka w Bibliotece Publicznej w Ćwiklicach miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu literacko- plastycznego: „List z Narnii”. Z ogromną przyjemnością ogłosiliśmy wyniki i wręczyliśmy nagrody zwycięzcom konkursu.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Ćwiklicach oraz Szkoły Podstawowej w Rudołtowicach. Na konkurs wpłynęło 10 prac, z których komisja po szczegółowej ocenie wyłoniła laureatów. Wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe, dlatego też oprócz nagród przyznano dodatkowo dwa wyróżnienia. Autorzy zwycięskich prac otrzymali gratulacje oraz dyplomy i nagrody. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział oraz zaangażowanie w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorzy: Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Filia Ćwiklice oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Ćwiklicach.

 

BIBLIOTEKA ZAWSZE PO DRODZE – NIE MIJAM – WCHODZĘ – DZWONECZKI 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.