Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 11 do 15 lutego (od poniedziałku do piątku), Filia w Ćwiklicach będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

 

„Nad tym wszystkim wciąż rozbrzmiewał niezwykły dźwięk hejnału. To stary trębacz nie przestawał zagrzewać krakowian do walki. Tatarzy spostrzegli, że to właśnie te dźwięki dodają przeciwnikom sił. Jeden z nich skierował swój łuk w kierunku mariackiej wieży, wymierzył w trębacza i wypuścił strzałę. Była celna. Hejnał urwał się nagle, a trębacz osunął się na deski, wypuszczając z rąk trąbkę.”

Dzisiejszego ranka odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania z legendą” pod hasłem „Na tropie legend krakowskich”. Spośród wielu krakowskich legend i opowieści „Dzwoneczki” wysłuchały najstarszej – „O smoku wawelskim” oraz „Hejnał z Wieży Mariackiej” i „Pan Twardowski”. Przez te legendy widać było to fascynujące, magiczne, o ponad tysiącletniej historii miasto. Dzieci  bardzo uważnie słuchały, o czym świadczyła znakomita wiedza podczas tematycznego quizu. Rymowany wiersz „Wawelski smok” wprowadził wiele radości w nasze spotkanie. „Jeśli zaciekawi to Was, jedźcie zaraz do Krakowa!”. Spotkanie uwieczniliśmy wspólną fotografią.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.