A- A A+

 

Dzisiejszego poranka grupa „Stokrotki” zawitała do Biblioteki na przedświąteczne spotkanie. Po krótkiej pogadance dotyczącej nowinek bibliotecznych, mali goście wysłuchali przepięknej opowieści o Świętym Mikołaju -„Niebiańskie pierniczki”. „Każde dziecko wie, że przed świętami Bożego Narodzenia w niebie jest wyjątkowo dużo pracy… Święty Mikołaj czyta uważnie wszystkie listy, a jego anielscy pomocnicy uwijają się, by spełnić każde dziecięce marzenie. Są tu także aniołki, które pieką bożonarodzeniowe pierniczki …” Dzieci kochają, kiedy opowiada im się o Świętym Mikołaju. Ta urocza, pięknie ilustrowana książka przeniosła je w magiczny i radosny świat, a najciekawszy w tej tajemniczej historii był smak pierniczków, które po prostu rozpływały się w ustach, ku uciesze smakoszy. Po tak uważnym wysłuchaniu opowiadania nie mogło zabraknąć chwili na dobrą zabawę w Bibliotece.

 

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, pełen cudów i uśmiechów!

Każde dziecko wie, że najważniejszym drzewkiem w tym pięknym czasie jest choinka, która w wielu kulturach symbolizuje życie – jest zielona nawet wtedy, gdy pada śnieg, a słońce wstaje bardzo późno. Dzisiejszego poranka dzieci z grupy „Dzwoneczki” na tym wyjątkowym przedświątecznym spotkaniu dowiedziały się, dlaczego na choince wieszamy bombki i inne ozdoby i jakie miały one kiedyś znaczenie m.in. orzechy zawijane w sreberka miały nieść dobrobyt i siłę, cukierki, pierniczki i czekoladowe figurki gwarantowały szczęście dla domu. Dzwonki oznaczają dobre nowiny i radosne wydarzenia, anioły natomiast mają opiekować się domem a papierowe łańcuchy wzmacniają rodzinne więzi oraz chronią dom przed kłopotami. Opowiadanie o cudownej choince od leśnych elfów było doskonałym połączeniem tych wiadomości. W nagrodę za tak uważne słuchanie Dzwoneczki przeniosły się w świat zabaw w Bibliotece, które jak widać dają im wiele radości i uśmiechu, a to jest przecież najcenniejsze.

 

 

W ramach ogólnopolskiego projektu rozwijania czytelnictwa „Mały miś w świecie wielkiej literatury" odbyły się dzisiaj trzy spotkania z „wróżką Anią” w grupach najmłodszych przedszkolaków - Maczki, Niezapominajki i Tulipany. Dzieci wsłuchane, jakby zaczarowane poznały historię „Zaginionych cukierków”, które co noc znikały z kuchni. Nikt ich nie jadł, a słój na słodycze świecił pustkami. Amelka, wróżka-detektyw i jej dzielny pomocnik Gucio rozwiązali tą trudną sprawę. To pluszowy miś Klusek okazał się zwyczajnym łakomczuchem. Seria "Mała wróżka Amelka" została wyróżniona w konkursie "Świat przyjazny dziecku", organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. „Panieneczka z pudełeczka” Jana Brzechwy to kolejna urocza i magiczna opowieść o przyjaźni, uruchamiająca dziecięcą wyobraźnię poprzez wierszowany tekst i wspaniałe ilustracje. Bajeczka pełna cudownych obrazów namalowanych słowem, która zachwyca każdego i małego i dużego.

Spotkania upłynęły w bardzo miłej i ciepłej atmosferze, radości dzieci nie było końca, dlatego wróżka żegnając się obiecała, że już niedługo znów zawita w ich progi. Zapraszam do fotorelacji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.