Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Z okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Bibliotekę odwiedziła dziś grupa "NIEZAPOMINAJKI". Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, dlatego też zapoznały się z regulaminem korzystania, rodzajem księgozbioru oraz wachlarzem zajęć, jaki Biblioteka oferuje. Krótka pogadanka o nowinkach bibliotecznych oraz o poszanowaniu książek, następnie głośne czytanie baśni o Królewnie Śnieżce i oczywiście chwila relaksu to wszystko złożyło się na cudowne spotkanie.

Niezapominajki, Maczki i Dzwoneczki wszyscy słuchali dziś pięknej bajeczki - "Jak niegrzeczne koty wpadają w kłopoty". Tato - kot Mruczysław i mama - Mruczusia, są dumni z synusia - Kiciusia Miauczusia. Tato kocha mamę, mama kocha synka, wszyscy mówią o nich: - Szczęśliwa rodzinka!

Dzisiejszy poranek nie zapowiadał się zbyt pogodnie, a padający deszcz zdecydowanie nie sprzyjał pieszym wycieczkom, dlatego "Wróżka Ania" w ramach zakończenia Tygodnia Bibliotek odwiedziła 3 najmłodsze grupy dzieci w naszym przedszkolu. Choć nie było dziś na niebie słońca, radości dzieci nie było końca.

A co to za bajka? - Nie wiem, spytać muszę. Coś o jakiś butach ... Może to Kopciuszek? - Mruczała mamusia doszywając pióra: - Synku, czasem kot jest ważniejszy od króla!

W spotkaniach uczestniczyło 65 dzieci.

W ramach Tygodnia Bibliotek, Bibliotekę Publiczną odwiedziła dziś kolejna grupa przedszkolaków - "SŁONECZNIKI".

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek - Słoneczniki

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek, którego tegorocznym hasłem jest „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” nie mogło zabraknąć w Bibliotece grupy "Dzwoneczków" z naszego przedszkola, którzy systematycznie odwiedzają Bibliotekę Publiczną, aby wypożyczyć książki do przedszkola oraz uczcić święta biblioteczne. Pogadanka na temat komputeryzacji, słuchanie bajeczki - "Smutna owieczka z wesołego miasteczka" i jakże oczekiwana (DO)wolność spędzenia czasu w Bibliotece to wszystko złożyło się na cudowne, ciepłe spotkanie.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek „wróżka Ania” odwiedziła dziś grupę Bratków w oddziale pozamiejscowym Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach, aby w tych szczególnych dniach dać dzieciom szansę kontaktu ze słowem czytanym, gdyż zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka.

Dzieci poznały „Małą cyganeczkę” – piękną, niezwykle mądrą i wzruszającą historię o niecodziennej przyjaźni, która potrafi wyrównać wszelkie różnice między ludźmi. Pewnego dnia Marysia spotyka Lalkę, młodą Cyganeczkę, która wraz z taborem cygańskim przyjeżdża do wioski. Całym światem Lalki jest las, ale ma też skryte marzenie, pragnie nauczyć się czytać i pisać.
Marysia postanawia pomóc koleżance, w zamian za co otrzymuje najpiękniejszy dar – przyjaźń, która pozostaje w ich sercu na zawsze. Historia ta ma niesamowicie wartościowy przekaz, akcentuje istotę przyjaźni i tolerancji, jakże istotnych w dzisiejszych czasach. Skupienie i uwaga dzieci podczas słuchania tejże długiej opowieści utwierdza w przekonaniu, że naprawdę warto czytać dzieciom. Kiedy otwieramy książkę i zaczynamy czytać bajki, otwieramy dzieciom furtkę do ich magicznego świata, z którego sami wydaje się pochodzą. Autorka w tym opowiadaniu nie szczędzi młodemu czytelnikowi emocji i informacji o kulturze romskiej. Podkreśla, jak ważny jest szacunek i wrażliwość na drugiego człowieka, otwartość na jego inność i chęć niesienia pomocy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.