A- A A+

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę dzisiejszego ranka odbyło się pierwsze spotkanie z grupą Bratków w oddziale pozamiejscowym Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach pod nazwą "Na tropie legend warszawskich". Po wysłuchaniu zadaniem dzieci było między innymi wskazanie różnic pomiędzy legendą "Warszawska syrenka" a legendą "Wars i Sawa". Doskonale odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, co świadczyło o tym, jak uważnie słuchały. Dzięki legendzie "Złota kaczka" dzieci uświadomiły sobie, że szczęście nie kryje się tylko w złocie i bogactwie, gdyż lepiej być gołym i wesołym i żyć w zgodzie z innymi, niż nie móc z nikim podzielić się swoim majątkiem. Dzięki pracowitości i dobremu sercu można żyć w dostatku i szczęściu. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

 

Włączając się obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się dzisiaj dwa spotkania, które zapoczątkowały cykl spotkań z grupą Słoneczników i Dzwoneczków pod tytułem „Spotkania z legendą”. Celem naszego działania jest rozwijanie wśród dzieci tożsamości i wspólnoty narodowej, pogłębienie wiadomości na temat naszego kraju oraz miejscowości. Przedszkolaki z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały legend warszawskich o Złotej kaczce, Warszawskiej syrence oraz Warsie i Sawie, o czym świadczyła na koniec doskonała znajomość tekstu. Spotkania upłynęły w ciepłej i miłej atmosferze.

Informujemy, że Filia Ćwiklice będzie nieczynna w dniach:

13 - 14 września 2018r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Dzisiejszy poranek był pełen niespodzianek. Gośćmi Biblioteki była grupa "Dzwoneczki" z naszego przedszkola, która zapoczątkowała cykl spotkań w Bibliotece w nowym roku szkolnym. Nowy kolega, nowa koleżanka, krótka pogadanka no i oczywiście głośna czytanka to wszystko działo się w Bibliotece wtorkowego ranka. Do zobaczenia Dzwoneczki.

 

To był dla nas cenny czas dziękujemy wszyscy wraz  Tym miłym akcentem dzisiejszego spotkania grupa "Dzwoneczki" podziękowała za cykliczne spotkania z książką w Bibliotece oraz spotkania z wróżką w przedszkolu. Opowiadanie o rezolutnej kotce Koci i jej przyjaciołach pozwoliło dzieciom odkrywać świat i uczyć się poruszać w codziennym życiu. Potem był już tylko czas na zabawę, przeglądanie książeczek i chwilę relaksu w Bibliotece. Dziękuję wszystkim za tak ciepłe i miłe spotkania i do zobaczenia we wrześniu.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.