A- A A+
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Cwiklice/stokrotki

Z okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Bibliotekę odwiedziła dziś grupa "NIEZAPOMINAJKI". Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, dlatego też zapoznały się z regulaminem korzystania, rodzajem księgozbioru oraz wachlarzem zajęć, jaki Biblioteka oferuje. Krótka pogadanka o nowinkach bibliotecznych oraz o poszanowaniu książek, następnie głośne czytanie baśni o Królewnie Śnieżce i oczywiście chwila relaksu to wszystko złożyło się na cudowne spotkanie.

Niezapominajki, Maczki i Dzwoneczki wszyscy słuchali dziś pięknej bajeczki - "Jak niegrzeczne koty wpadają w kłopoty". Tato - kot Mruczysław i mama - Mruczusia, są dumni z synusia - Kiciusia Miauczusia. Tato kocha mamę, mama kocha synka, wszyscy mówią o nich: - Szczęśliwa rodzinka!

Dzisiejszy poranek nie zapowiadał się zbyt pogodnie, a padający deszcz zdecydowanie nie sprzyjał pieszym wycieczkom, dlatego "Wróżka Ania" w ramach zakończenia Tygodnia Bibliotek odwiedziła 3 najmłodsze grupy dzieci w naszym przedszkolu. Choć nie było dziś na niebie słońca, radości dzieci nie było końca.

A co to za bajka? - Nie wiem, spytać muszę. Coś o jakiś butach ... Może to Kopciuszek? - Mruczała mamusia doszywając pióra: - Synku, czasem kot jest ważniejszy od króla!

W spotkaniach uczestniczyło 65 dzieci.

W ramach Tygodnia Bibliotek, Bibliotekę Publiczną odwiedziła dziś kolejna grupa przedszkolaków - "SŁONECZNIKI".

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek - Słoneczniki

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek, którego tegorocznym hasłem jest „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” nie mogło zabraknąć w Bibliotece grupy "Dzwoneczków" z naszego przedszkola, którzy systematycznie odwiedzają Bibliotekę Publiczną, aby wypożyczyć książki do przedszkola oraz uczcić święta biblioteczne. Pogadanka na temat komputeryzacji, słuchanie bajeczki - "Smutna owieczka z wesołego miasteczka" i jakże oczekiwana (DO)wolność spędzenia czasu w Bibliotece to wszystko złożyło się na cudowne, ciepłe spotkanie.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek „wróżka Ania” odwiedziła dziś grupę Bratków w oddziale pozamiejscowym Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach, aby w tych szczególnych dniach dać dzieciom szansę kontaktu ze słowem czytanym, gdyż zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka.

Dzieci poznały „Małą cyganeczkę” – piękną, niezwykle mądrą i wzruszającą historię o niecodziennej przyjaźni, która potrafi wyrównać wszelkie różnice między ludźmi. Pewnego dnia Marysia spotyka Lalkę, młodą Cyganeczkę, która wraz z taborem cygańskim przyjeżdża do wioski. Całym światem Lalki jest las, ale ma też skryte marzenie, pragnie nauczyć się czytać i pisać.
Marysia postanawia pomóc koleżance, w zamian za co otrzymuje najpiękniejszy dar – przyjaźń, która pozostaje w ich sercu na zawsze. Historia ta ma niesamowicie wartościowy przekaz, akcentuje istotę przyjaźni i tolerancji, jakże istotnych w dzisiejszych czasach. Skupienie i uwaga dzieci podczas słuchania tejże długiej opowieści utwierdza w przekonaniu, że naprawdę warto czytać dzieciom. Kiedy otwieramy książkę i zaczynamy czytać bajki, otwieramy dzieciom furtkę do ich magicznego świata, z którego sami wydaje się pochodzą. Autorka w tym opowiadaniu nie szczędzi młodemu czytelnikowi emocji i informacji o kulturze romskiej. Podkreśla, jak ważny jest szacunek i wrażliwość na drugiego człowieka, otwartość na jego inność i chęć niesienia pomocy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.