Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Cwiklice/stokrotki

Niezapominajki, Maczki i Dzwoneczki wszyscy słuchali dziś pięknej bajeczki - "Jak niegrzeczne koty wpadają w kłopoty". Tato - kot Mruczysław i mama - Mruczusia, są dumni z synusia - Kiciusia Miauczusia. Tato kocha mamę, mama kocha synka, wszyscy mówią o nich: - Szczęśliwa rodzinka!

Dzisiejszy poranek nie zapowiadał się zbyt pogodnie, a padający deszcz zdecydowanie nie sprzyjał pieszym wycieczkom, dlatego "Wróżka Ania" w ramach zakończenia Tygodnia Bibliotek odwiedziła 3 najmłodsze grupy dzieci w naszym przedszkolu. Choć nie było dziś na niebie słońca, radości dzieci nie było końca.

A co to za bajka? - Nie wiem, spytać muszę. Coś o jakiś butach ... Może to Kopciuszek? - Mruczała mamusia doszywając pióra: - Synku, czasem kot jest ważniejszy od króla!

W spotkaniach uczestniczyło 65 dzieci.

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek, którego tegorocznym hasłem jest „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” nie mogło zabraknąć w Bibliotece grupy "Dzwoneczków" z naszego przedszkola, którzy systematycznie odwiedzają Bibliotekę Publiczną, aby wypożyczyć książki do przedszkola oraz uczcić święta biblioteczne. Pogadanka na temat komputeryzacji, słuchanie bajeczki - "Smutna owieczka z wesołego miasteczka" i jakże oczekiwana (DO)wolność spędzenia czasu w Bibliotece to wszystko złożyło się na cudowne, ciepłe spotkanie.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek „wróżka Ania” odwiedziła dziś grupę Bratków w oddziale pozamiejscowym Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach, aby w tych szczególnych dniach dać dzieciom szansę kontaktu ze słowem czytanym, gdyż zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka.

Dzieci poznały „Małą cyganeczkę” – piękną, niezwykle mądrą i wzruszającą historię o niecodziennej przyjaźni, która potrafi wyrównać wszelkie różnice między ludźmi. Pewnego dnia Marysia spotyka Lalkę, młodą Cyganeczkę, która wraz z taborem cygańskim przyjeżdża do wioski. Całym światem Lalki jest las, ale ma też skryte marzenie, pragnie nauczyć się czytać i pisać.
Marysia postanawia pomóc koleżance, w zamian za co otrzymuje najpiękniejszy dar – przyjaźń, która pozostaje w ich sercu na zawsze. Historia ta ma niesamowicie wartościowy przekaz, akcentuje istotę przyjaźni i tolerancji, jakże istotnych w dzisiejszych czasach. Skupienie i uwaga dzieci podczas słuchania tejże długiej opowieści utwierdza w przekonaniu, że naprawdę warto czytać dzieciom. Kiedy otwieramy książkę i zaczynamy czytać bajki, otwieramy dzieciom furtkę do ich magicznego świata, z którego sami wydaje się pochodzą. Autorka w tym opowiadaniu nie szczędzi młodemu czytelnikowi emocji i informacji o kulturze romskiej. Podkreśla, jak ważny jest szacunek i wrażliwość na drugiego człowieka, otwartość na jego inność i chęć niesienia pomocy.

W ramach Tygodnia Bibliotek, Bibliotekę Publiczną odwiedziła dziś kolejna grupa przedszkolaków - "SŁONECZNIKI".

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek - Słoneczniki

W ramach Tygodnia Bibliotek, w dniu Bibliotekarza i Bibliotek filia w Ćwiklicach gościła wczorajszego ranka grupę „Stokrotek” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach, która zapoczątkowała cykl spotkań czytelniczych promujących czytelnictwo i Biblioteki. Spotkanie odbyło się w formie lekcji bibliotecznej na temat zmiany systemu obsługi czytelników w naszej Bibliotece z kartkowego na komputerowy. Dzieci poznały znaczenie kodów kreskowych książek oraz możliwości, jakie daje nam komputeryzacja. Ciekawość dzieci została zaspokojona zadawanymi pytaniami, na które każdy otrzymał odpowiedź. Nie mogło zabraknąć chwili na głośne czytanie, które stało się już tradycją naszych spotkań oraz swobodnego przeglądania zbiorów bibliotecznych. Z całego serca dziękuję grupie Stokrotek wraz z paniami za przepiękną laurkę w formie książki, której stronice są jak widać owocem pracy z dziećmi.

{gallery}Cwiklice/stokrotki{/gallery}

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.