Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek „wróżka Ania” odwiedziła dziś grupę Bratków w oddziale pozamiejscowym Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach, aby w tych szczególnych dniach dać dzieciom szansę kontaktu ze słowem czytanym, gdyż zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka.

Dzieci poznały „Małą cyganeczkę” – piękną, niezwykle mądrą i wzruszającą historię o niecodziennej przyjaźni, która potrafi wyrównać wszelkie różnice między ludźmi. Pewnego dnia Marysia spotyka Lalkę, młodą Cyganeczkę, która wraz z taborem cygańskim przyjeżdża do wioski. Całym światem Lalki jest las, ale ma też skryte marzenie, pragnie nauczyć się czytać i pisać.
Marysia postanawia pomóc koleżance, w zamian za co otrzymuje najpiękniejszy dar – przyjaźń, która pozostaje w ich sercu na zawsze. Historia ta ma niesamowicie wartościowy przekaz, akcentuje istotę przyjaźni i tolerancji, jakże istotnych w dzisiejszych czasach. Skupienie i uwaga dzieci podczas słuchania tejże długiej opowieści utwierdza w przekonaniu, że naprawdę warto czytać dzieciom. Kiedy otwieramy książkę i zaczynamy czytać bajki, otwieramy dzieciom furtkę do ich magicznego świata, z którego sami wydaje się pochodzą. Autorka w tym opowiadaniu nie szczędzi młodemu czytelnikowi emocji i informacji o kulturze romskiej. Podkreśla, jak ważny jest szacunek i wrażliwość na drugiego człowieka, otwartość na jego inność i chęć niesienia pomocy.

W ramach Tygodnia Bibliotek, w dniu Bibliotekarza i Bibliotek filia w Ćwiklicach gościła wczorajszego ranka grupę „Stokrotek” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach, która zapoczątkowała cykl spotkań czytelniczych promujących czytelnictwo i Biblioteki. Spotkanie odbyło się w formie lekcji bibliotecznej na temat zmiany systemu obsługi czytelników w naszej Bibliotece z kartkowego na komputerowy. Dzieci poznały znaczenie kodów kreskowych książek oraz możliwości, jakie daje nam komputeryzacja. Ciekawość dzieci została zaspokojona zadawanymi pytaniami, na które każdy otrzymał odpowiedź. Nie mogło zabraknąć chwili na głośne czytanie, które stało się już tradycją naszych spotkań oraz swobodnego przeglądania zbiorów bibliotecznych. Z całego serca dziękuję grupie Stokrotek wraz z paniami za przepiękną laurkę w formie książki, której stronice są jak widać owocem pracy z dziećmi.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich grupa Dzwoneczków odwiedziła dziś Bibliotekę Publiczną, aby uczcić to święto.

 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich grupa Dzwoneczków odwiedziła dziś Bibliotekę Publiczną, aby uczcić to święto. Dzieci wysłuchały opowiadania "Przygody z zagrody", poznały małą dziewczynkę Agnieszkę, która przyjeżdża z miasta z wizytą do cioci i wujka na wieś. Była to podróż pełna przygód i niespodzianek. Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście swobodnego przeglądania książeczek, na co najmłodsi już z niecierpliwością oczekiwali. Czas spędzony z książką powinien kojarzyć się dzieciom przede wszystkim z przyjemnością, szczęśliwą chwilą i Biblioteka w Ćwiklicach stara się być tego dowodem.

 

Dzisiejszego rana historia to była niesłychana, bo zając ugryzł bociana! Grupa Bratki poczuła wiosenne kwiatki, zajączek chuchnął w łapki i zbudził dwie żabki. 
Grzeje słońce - zachęcał zajączek, stopił się bałwanek, wszak był tak ciepły poranek.
W tak miłej, ciepłej atmosferze upłynęło dziś spotkanie z wróżką w grupie Bratków w oddziale pozamiejscowym Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.