Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Przypominam, iż Biblioteka w Ćwiklicach nieustannie prowadzi ważną inicjatywę ukierunkowaną na potrzeby ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych, którzy lubią czytać, lecz nie mogą odwiedzić Biblioteki osobiście.

W takiej sytuacji jest możliwość zamówienia książki przez telefon i bibliotekarz po uprzednim umówieniu się z czytelnikiem bezpłatnie dowozi potrzebne materiały do domu.

Kontakt telefoniczny w godzinach pracy Biblioteki: (32)448-22–66

PONIEDZIAŁEK 9.00 – 15.00

WTOREK 10.00 – 15.00

ŚRODA 12.00 – 18.00

CZWARTEK 12.00- 18.00

PIĄTEK 12.00 – 18.00

 

 

Biblioteka w Ćwiklicach od stycznia bieżącego roku prowadzi zautomatyzowaną obsługę czytelników. Wszystkie opisy katalogowe książek znajdują się w systemie bibliotecznym Prolib, dzięki któremu mając dostęp do Internetu czytelnicy mają możliwość przedłużania, zamawiania, rezerwowania zbiorów jak również sprawdzania swojego stanu konta przez swoje internetowe konto czytelnika. W katalogu on-line po wyszukaniu np. tytułu można sprawdzić czy i gdzie jest dana książka aktualnie dostępna. Na prośbę czytelników sprowadzamy książki z innych Bibliotek w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych.

O dodatkowe informacje zapytaj osobiście w Bibliotece lub telefonicznie 32/448-22-66

Katalog znajduje się na stronie http://www.biblioteka.pszczyna.pl

Zachęcam do korzystania. W razie pytań służę pomocą.

Biblioteczne misie, miśki i niedźwiadki wyczekiwały dzisiaj na powitanie Maczków gromadki, najmłodszej grupy przedszkolaków z naszego Przedszkola. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w Bibliotece, dlatego też wpierw wysłuchały krótkiej pogadanki na temat miejsca, w których się znalazły, zasad korzystania z Biblioteki, rodzaju księgozbioru jaki się tutaj znajduje. Spotkanie połączone zostało z niedawno obchodzonym świętem Pluszowego Misia i Maczki dowiedziały się, że Miś stał się bohaterem wielu utworów literackich i filmowych, a także dziecięcych czasopism. Przypomnieliśmy sobie imiona bohaterów m.in. Kubusia Puchatka, misia Paddingtona, misia Uszatka, Guziczka, Colargola oraz wiele innych. Opowiadanie Marii Kownackiej „Stary zielony miś” było doskonałym bodźcem do rozmowy z dziećmi na temat stosunku emocjonalnego do swoich zabawek oraz konieczności ich poszanowania. Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkową fotografią.

Dzisiejsze spotkanie upłynęło w wyjątkowo miłej atmosferze. Słuchaniu baśni nie było końca. Słoneczniki z niesamowitą uwagą wysłuchały pięknych baśni - Pani Zima, Śpiąca królewna, Czerwony Kapturek oraz Kot w butach o czym świadczyła później doskonała znajomość treści. Choć te klasyczne baśnie i bajki pochodzą sprzed stuleci, zawarta w nich mądrość jest wciąż aktualna. Dzięki tym opowieściom dzieci zaczynają rozumieć świat, dostrzegać różnicę między dobrem i złem, przezwyciężać ogarniające je często niepokoje i lęki. Baśnie wprowadzają dzieci w świat piękna i czaru. Świadczyły dziś o tym zasłuchane i skupione ich buzie. I choć baśnie uzmysławiają dzieciom jak wiele zła czyha na nie w świecie, to jednak promują wyłącznie dobro. Książka dla dziecka, nawet najmłodszego często jest źródłem wiedzy i inspiracji dlatego powinniśmy zagwarantować dziecku codzienną dawkę takich pozytywnych wartości. Każdy z nas może odnaleźć w świecie bajek piękno, dobro i mądrość.

 

Przepiękne słoneczniki szybciutko pną się w górę.

Są jak słoneczko radosne, rzadko kiedy ponure

Ich uśmiechnięte buzie odwracają się w stronę słońca

i radości w nich nie ma końca

Dzisiejszego poranka grupa Słoneczników przybyła z radością do Biblioteki. Spotkanie przebiegało w formie lekcji bibliotecznej. Dzieci wpierw wysłuchały pogadanki na temat zasad korzystania z Biblioteki, zasad poszanowania książek, rodzaju księgozbioru, jaki się tutaj znajduje oraz poznały wachlarz zajęć jaki oferuje Biblioteka. Przedszkolaki zadawały pytania, na które Pani bibliotekarka chętnie wszystkim dzieciom odpowiadała. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć czytania bajki przez panią bibliotekarkę, którą dzieci znają jako „wróżkę Anię”, z którą spotykali się cyklicznie w przedszkolu.

Czytaj więcej: Moja przygoda z Biblioteką – SŁONECZNIKI

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.