A- A A+
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Cwiklice/stokrotki

W ramach Tygodnia Bibliotek, w dniu Bibliotekarza i Bibliotek filia w Ćwiklicach gościła wczorajszego ranka grupę „Stokrotek” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach, która zapoczątkowała cykl spotkań czytelniczych promujących czytelnictwo i Biblioteki. Spotkanie odbyło się w formie lekcji bibliotecznej na temat zmiany systemu obsługi czytelników w naszej Bibliotece z kartkowego na komputerowy. Dzieci poznały znaczenie kodów kreskowych książek oraz możliwości, jakie daje nam komputeryzacja. Ciekawość dzieci została zaspokojona zadawanymi pytaniami, na które każdy otrzymał odpowiedź. Nie mogło zabraknąć chwili na głośne czytanie, które stało się już tradycją naszych spotkań oraz swobodnego przeglądania zbiorów bibliotecznych. Z całego serca dziękuję grupie Stokrotek wraz z paniami za przepiękną laurkę w formie książki, której stronice są jak widać owocem pracy z dziećmi.

{gallery}Cwiklice/stokrotki{/gallery}

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich grupa Dzwoneczków odwiedziła dziś Bibliotekę Publiczną, aby uczcić to święto. Dzieci wysłuchały opowiadania "Przygody z zagrody", poznały małą dziewczynkę Agnieszkę, która przyjeżdża z miasta z wizytą do cioci i wujka na wieś. Była to podróż pełna przygód i niespodzianek. Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście swobodnego przeglądania książeczek, na co najmłodsi już z niecierpliwością oczekiwali. Czas spędzony z książką powinien kojarzyć się dzieciom przede wszystkim z przyjemnością, szczęśliwą chwilą i Biblioteka w Ćwiklicach stara się być tego dowodem.

 

Dzisiejszego rana historia to była niesłychana, bo zając ugryzł bociana! Grupa Bratki poczuła wiosenne kwiatki, zajączek chuchnął w łapki i zbudził dwie żabki. 
Grzeje słońce - zachęcał zajączek, stopił się bałwanek, wszak był tak ciepły poranek.
W tak miłej, ciepłej atmosferze upłynęło dziś spotkanie z wróżką w grupie Bratków w oddziale pozamiejscowym Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich grupa Dzwoneczków odwiedziła dziś Bibliotekę Publiczną, aby uczcić to święto.

 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Książki

Przypominam, iż Biblioteka w Ćwiklicach nieustannie prowadzi ważną inicjatywę ukierunkowaną na potrzeby ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych, którzy lubią czytać, lecz nie mogą odwiedzić Biblioteki osobiście.

W takiej sytuacji jest możliwość zamówienia książki przez telefon i bibliotekarz po uprzednim umówieniu się z czytelnikiem bezpłatnie dowozi potrzebne materiały do domu.

Kontakt telefoniczny w godzinach pracy Biblioteki: (32)448-22–66

PONIEDZIAŁEK 9.00 – 15.00

WTOREK 10.00 – 15.00

ŚRODA 12.00 – 18.00

CZWARTEK 12.00- 18.00

PIĄTEK 12.00 – 18.00

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.