Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

"Już słoneczko mocniej grzeje, już na wierzbach kotki rosną – czas się wybrać na wycieczkę, aby się przywitać z wiosną …"

Dzisiejszego poranka wróżka Ania powitała dzieci w grupie Dzwoneczków, Stokrotek i Niezapominajek zabawą integracyjną: „ Witam tych, którzy …” – kto czuje się powitany niech pomacha do mnie prawą rączką. Przesyłam do Was promyk uśmiechu, niechaj powróci do mnie w pośpiechu.

Tematem przewodnim spotkań zarówno w literaturze, pogadance jak i w zabawie była wiosna. Radosne opowiadanie wypełniło nasze dzisiejsze spotkania i było inspiracją do rozmowy z dziećmi na temat pierwszych oznak wiosny. Dzieci utrwaliły sobie nazwy wiosennych kwiatów, ptaszków i owadów oraz z pewnością będą dostrzegać zmiany zachodzące w przyrodzie w związku z nadejściem wiosny.

Wiosenny walczyk w grupie Stokrotek, zabawa taneczna w grupie Niezapominajek to tylko cząstka naszych dzisiejszych zabawiajek. Powitaliśmy wiosnę tańcem, wierszem i piosenką, aby wiosna była radosna, żółta i różowa taka bardzo kolorowa.

 

Spotkania w ramach akcji „Wszystko zaczyna się od czytania” cieszą się coraz większą popularnością. Akcja promuje wartości jakie wnoszą do naszego życia książki m.in. rozwijanie wyobraźni, stymulowanie rozwoju intelektualnego, wzbogacanie słownictwa, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Czytanie książek rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności. Dzieci poprzez spotkania w Bibliotece uczą się również odpowiedzialności i systematyczności, co jest bardzo ważną cechą w życiu. Czas spędzony z książką powinien kojarzyć się dzieciom przede wszystkim z przyjemnością, szczęśliwą chwilą i Biblioteka w Ćwiklicach stara się być tego dowodem.

Niezapominajki są to kwiatki z bajki.
Rosną nad potoczkiem, patrzą rybim oczkiem.
Gdy się płynie łódką, śmieją się cichutko.
I szepcą mi skromnie: „Nie zapomnij o mnie”.

Wtorkowego poranka Bibliotekę odwiedziła Grupa Niezapominajek z Przedszkola Publicznego nr 10 w Ćwiklicach. Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach królewny Florentynki a w nagrodę za tak uważne słuchanie był czas na zabawę w Bibliotece – dla każdego coś miłego.

Po puszystym śniegu, bez sani, pędzą Stokrotki w biegu – do Biblioteki, do pani Ani Smile

Bella i lśniąca perła – pełna uroku i niepowtarzalnego ciepła opowieść rozgrzała zaśnieżone Stokrotki i była zaczątkiem miłego spotkania w Bibliotece. Był czas na garść bibliotecznych faktów a potem już tylko czas na obiecaną zabawęSmile

Długą drogę przebyłam zanim się tu zjawiłam.
Otrzymałam zaproszenie, a oto jego brzmienie:
„Przybywaj wróżko, dzieci na ciebie czekają
i na „Spotkanie z bajką” pięknie zapraszają”.

Piątkowego poranka na specjalne zaproszenie wróżka Ania zawitała do oddziału Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach, do grupy Bratków. Dzieci z zachwytem przywitały się z gościem, a następnie wsłuchały się w fantastyczne przygody królewny Florentynki, która to pomimo licznych starań nie potrafiła zatrzymać jesieni na dłużej ani też nie potrafiła pomalować nieba na różowo. W nagrodę za tak uważne słuchanie dzieci w kolejnym opowiadaniu poznały gromadkę zwierzątek zamieszkujących gospodarstwo dziadka Staszka. Spotkanie uwieczniliśmy na wspólnej fotografii, a wróżka obiecała dzieciom, że niebawem znów zawita w ich progi.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.