A- A A+

Każde dziecko wie, że przed świętami Bożego Narodzenia w każdym domu trwa przedświąteczna krzątanina. Także w krainie Świętego Mikołaja wrze jak w ulu. Święty Mikołaj czyta uważnie wszystkie listy, a jego anielscy pomocnicy spieszą się, by spełnić każde dziecięce marzenie. Są tu także aniołki, które zajmują się wypiekiem niebiańskich pierniczków. „Choinka od leśnych elfów” zauroczyła samego Świętego Mikołaja, który tak pięknej choinki nie widział nawet u siebie w Laponii.

Te bajkowe historie z mądrym przesłaniem uczą, aby nieść pomoc w potrzebie, szanować i dbać o przyrodę, troszczyć się o innych i ofiarować im swoje serce. Dzieci kochają, kiedy opowiada im się o Świętym Mikołaju. Ta urocza, pięknie ilustrowana książka przeniosła Słoneczniki w magiczny i radosny świat, a najciekawszy w tej tajemniczej historii był smak pierniczków, które po prostu rozpływały się w ustach, ku uciesze smakoszy. Po wysłuchaniu opowieści dzieci przelały swoje wrażenia na papier i powstały piękne, kolorowe prace. Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkową fotografią.

Dzisiejszego ranka w Bibliotece Publicznej w Ćwiklicach miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu literacko- plastycznego: „List z Narnii”. Z ogromną przyjemnością ogłosiliśmy wyniki i wręczyliśmy nagrody zwycięzcom konkursu.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej w Ćwiklicach oraz Szkoły Podstawowej w Rudołtowicach. Na konkurs wpłynęło 10 prac, z których komisja po szczegółowej ocenie wyłoniła laureatów. Wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe, dlatego też oprócz nagród przyznano dodatkowo dwa wyróżnienia. Autorzy zwycięskich prac otrzymali gratulacje oraz dyplomy i nagrody. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział oraz zaangażowanie w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorzy: Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, Filia Ćwiklice oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Ćwiklicach.

 

BIBLIOTEKA ZAWSZE PO DRODZE – NIE MIJAM – WCHODZĘ – DZWONECZKI 

 

 

Mróz łapie za nosy, śnieg skrzypi,

I nawet ogień w kominku wesoło trzeszczy.

Tak! Czerwone iskierki podskakują wesoło,

To magiczna pora opowieści …

W ciepłym, świątecznym nastroju spędziliśmy dzisiejsze spotkanie, a to za sprawą pełnych uroku opowieści spod choinki. Udając się na wspólną wyprawę ze Świętym Mikołajem i jego małymi pomocnikami odkrywaliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia, a piękne ilustracje niewątpliwie przykuwały uwagę małych słuchaczy. Z bajecznie kolorowych kart tej wyjątkowej książki promieniują ciepło, miłość, serdeczność i bliskość – uczucia, do których tęsknimy i którymi sycimy się w każde Boże Narodzenie.

W piątkowe popołudnie rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci poświęconych technice decoupage. Wśród technik zdobniczych decoupage należy do bardzo pracochłonnych, wymagających precyzji oraz cierpliwości, a dla końcowego efektu warto poświęcić nawet kilka godzin. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów, którzy ozdabiali tym razem drewniane świąteczne bąbki oraz zakładki do książek tworząc jedyne w swoim rodzaju, zachwycające dzieła. Podczas zajęć dzieci poznały technikę decupage i dowiedziały się jak w prosty, efektowny sposób można ozdabiać i odnawiać różne przedmioty. Warsztaty były doskonałą okazją do twórczego spędzenia wolnego czasu oraz współdziałania w grupie podczas wspólnych zajęć plastycznych, które nie tylko rozwijają zmysły artystyczne, ale przede wszystkim pobudzają wyobraźnię oraz chęć tworzenia wyzwalając tym samym radość z wykonania wyjątkowych prac.

Z całego serca dziękujemy pani Sylwii za zaangażowanie, poświęcony czas i okazaną życzliwość podczas prowadzenia zajęć. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach udziału Biblioteki w Ćwiklicach w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim na rok 2019. Zapraszam do fotorelacji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.