Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W czasie tegorocznych wakacji w Filii bibliotecznej w Czarkowie odbyły się 4 spotkania dla dzieci. Młodzi czytelnicy w czasie tych zajęć poznawali podstawy kodowania. Robiąc pierwsze kroki w poznawaniu języka programowania, dzieci dowiedziały się, że z pozoru trudne zagadnienia są bardzo bliskie naszej codzienności. Ucząc się logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i cierpliwości,  dzieci świetnie się bawiły. 

Czytaj więcej: Wakacje w Bibliotece

 W czasie tegorocznych ferii zimowych w Filii w Czarkowie odbyły się 2 spotkania dla dzieci pod hasłem "Zrób sam". W trakcie warsztatów plastycznych dzieci wykonały kartki walentynkowe wykorzystując różne metody m.in. metodę quil​​lingu, wyszywanie i wyklejanie.

W czasie zajęć dzieci grały również w gry planszowe oraz rozwiązywały zagadki literackie.​

Z okazji Tygodnia Bibliotek  obchodzonego w maju tego roku pod hasłem "Do(Wolność) Czytania" Filia Biblioteczna w Czarkowie wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie zorganizowały konkurs czytelniczy ze znajomości książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Awantura o Basię".
W konkursie wzięło udział 60 uczniów z trzech klas czwartych. Zadaniem uczestników było udzielenie krótkiej odpowiedzi na 26 pytań dotyczących treści lektury "Awantura o Basię".
Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością lektury i udowodnili, że książki Kornela Makuszyńskiego nie starzeją się, nadal bawią i są chętnie czytane przez dzieci.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe podczas apelu szkolnego w dniu 19 czerwca.
25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji odbyło się spotkanie z grupą 3-latków z ZSP w Czarkowie. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem swoich misiów i wyjaśnieniem, że pluszowy miś to nie tylko przytulanka ale i prawdziwy przyjaciel, któremu można wszystko opowiedzieć i powierzyć swoje sekrety i lęki. "Motylki" dowiedziały się również, że pluszowe misie można również spotkać w bibliotece, gdyż są bohaterami wielu książek dla dzieci. Przedszkolaki mogły zobaczyć kilka z tych książek - o Kubusiu Puchatku, Misiu Paddingtonie, Troskliwych Misiach, Misiu Uszatku.
Dzieci wysłuchały również bajki o Dorotce i jej misiu Bubulku. "Motylki" bezbłędnie rozpoznawały na obrazkach znane misie i ich książkowych przyjaciół. 
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały "małe co nieco".

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.