Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
"Co będzie jutro" to tytuł jednej z książek Renaty Piątkowskiej. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną tym, którzy wspierają wszechstronny rozwój dziecka oraz jego spontaniczną i twórczą aktywność.
W piątek 12 maja 2017 r. z tą znaną autorką książek dla dzieci mieli okazję spotkać się uczniowie  klas II i III ZSP w Czarkowie. W czasie spotkania autorskiego pani Renata Piątkowska opowiedziała dzieciom dlaczego pisze dla nich książki i co chce im w tych książkach przekazać. Opowiadała też o przysłowiach i wyjaśniła im skąd niektóre z nich się wzięły.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książek: "Co będzie jutro" oraz "Mądra głowa zna przysłowia", które przeczytała im lektorka, pani Malwina Kożurno.
Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały autograf pani Renaty Piątkowskiej, wpisany do wybranych książek pisarki.
 
W dniu 7.03.2017 r. w Ośrodku Kultury w Czarkowie odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Panna z mokrą głową" zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie i Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie Filię w Czarkowie.
W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas IV i V z 14 szkół podstawowych. 
Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury i udowodnili, że książki Kornela Makuszyńskiego nie starzeją się, nadal bawią i są chętnie czytane przez dzieci i młodzież.
 
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe:
I miejsce    SP nr 3 w Pszczynie
II miejsce   SP nr 8 w Rudołtowicach
III miejsce  Sp nr 9 w Łące

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki rzeczowe.​​

25 listopada był obchodzony Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Filia w Czarkowie zorganizowała spotkanie z grupą 4-latków z Przedszkola nr 16 w Czarkowie.
Dzieci znały już historię pluszowego misia ale w czasie spotkania dowiedziały się, że w bibliotece też można znaleźć pluszowe misie gdyż są one bohaterami wielu ciekawych książek dla dzieci. Przedszkolaki mogły zobaczyć kilka takich książek, m.in książki o Misiu Uszatku, Misiu  Paddingtonie, Kubusiu Puchatku i Troskliwych Misiach. Wysłuchały również bajki o misiu Kubusiu, z której dowiedziały się co to znaczy "wstać lewą nogą" i dlaczego w zimie trzeba opiekować się ptaszkami. Dzieci słuchały z dużą uwagą a następnie bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z treścią książki oraz rozpoznały znane misie na rysunkach.

Przedszkolaki zostały zaproszone do biblioteki gdzie mogą wypożyczyć książki i poznać przygody misiów, które jeszcze nie znają. Na zakończenie w nagrodę otrzymały słodkie "małe co nieco".

 

 

Rok 2016 był ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. Podsumowaniem tego roku w Czarkowie był konkurs "Co wiem na temat Życia i twórczości Henryka Sienkiewicza", który odbył się 21 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Wzięło w nim udział 60 uczniów z klas V i VI. Konkurs został zorganizowany wspólnie przez ZSP w Czarkowie i Filię w Czarkowie MPBP w Pszczynie.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone na apelu podsumowującym I półrocze roku szkolnego w dniu 13 stycznia. Nagrody książkowe - "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza otrzymali:
 
Oliwier Pukowiec   -  I miejsce
Mikołaj Urzoń        -  I miejsce
Paulina Mizera      -  II miejsce
Noemi Kubis         -  II miejsce
Karolina Kapias     -  III miejsce
Emilia Szczerbowska  -  III miejsce
 
 
Wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie, dlatego aby zachęcić dzieci do sięgania po książki i czytania biblioteka szkolna w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Czarkowie prowadzi akcję pt. "Głośne czytanie w bibliotece". Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek i środę na długiej przerwie. W poniedziałki czytane są książki dla dzieci młodszych, z klas I - III a w środy dla uczniów  klas IV - VI.
W akcji tej bierze również udział Filia w Czarkowie MPBP w Pszczynie.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.