A- A A+
 W czasie tegorocznych ferii zimowych w Filii w Czarkowie odbyły się 2 spotkania dla dzieci pod hasłem "Zrób sam". W trakcie warsztatów plastycznych dzieci wykonały kartki walentynkowe wykorzystując różne metody m.in. metodę quil​​lingu, wyszywanie i wyklejanie.

W czasie zajęć dzieci grały również w gry planszowe oraz rozwiązywały zagadki literackie.​

25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji odbyło się spotkanie z grupą 3-latków z ZSP w Czarkowie. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem swoich misiów i wyjaśnieniem, że pluszowy miś to nie tylko przytulanka ale i prawdziwy przyjaciel, któremu można wszystko opowiedzieć i powierzyć swoje sekrety i lęki. "Motylki" dowiedziały się również, że pluszowe misie można również spotkać w bibliotece, gdyż są bohaterami wielu książek dla dzieci. Przedszkolaki mogły zobaczyć kilka z tych książek - o Kubusiu Puchatku, Misiu Paddingtonie, Troskliwych Misiach, Misiu Uszatku.
Dzieci wysłuchały również bajki o Dorotce i jej misiu Bubulku. "Motylki" bezbłędnie rozpoznawały na obrazkach znane misie i ich książkowych przyjaciół. 
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały "małe co nieco".
We wrześniu w lokalu Filii w Czarkowie można oglądać wystawę lalek "Damy z minionych epok - postacie kobiet w literaturze światowej".
Na wystawie zaprezentowano 18 lalek pochodzących z prywatnej kolekcji. Każda z nich przedstawia inną postać kobiety, bohaterki innej powieści. Oglądać można min. Annę Kareninę, Jane Eyre, Nanę, Emmę Bovary i wiele innych znanych bohaterek literatury światowej. Można się również zapoznać z krótkim opisem każdej z tych postaci.
Dla wielu pisarzy postać kobiety stała się wątkiem przewodnim ich twórczości. Kobiety były ukazywane w literaturze w różny sposób gdyż w każdej z epok ideał kobiety był inny. Niektóre z nich były przedstawiane jako prawdziwe bohaterki, kochające żony, matki. Lecz opisywano również kokietki i bezwzględne kobiety dążące do osiągnięcia ustalonego z góry celu.
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach pracy biblioteki.
 
"Ojczysty w niebezpieczeństwie" to temat 3 lekcji bibliotecznych, które odbyły się 13 października w ZSP w Czarkowie. Lekcje przygotowała i przeprowadziła w ramach projektu "Na tropie ojczystego", bibliotekarka z Filii w Wiśle Wielkiej, pani Ola Sobańska.
100 lat temu - 14 listopada 1907 r. urodziła się Astrid Lindgren, autorka znanych wielu pokoleniom dzieci na całym świecie książek "Pippi Laangstrump" ("Fizia Pończoszanka") i "Dzieci z Bullerbyn".
Z tej okazji tegoroczne wakacyjne spotkania dla dzieci w bibliotece odbywały się pod hasłem "Wakacje z Pippi".

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.