Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
 W poniedziałek 18-go stycznia 2016 r. Filię w Czarkowie odwiedzili uczniowie klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.
Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz z układem książek na półkach. Przypomniały również na czym polega szanowanie wypożyczonych książek.
Dowiedziały się też jaka jest różnica między biblioteką szkolną a biblioteką publiczną.
 
Wszyscy uczniowie zapisali się do biblioteki i wypożyczyli książki oraz obiecali regularnie odwiedzać bibliotekę i oddawać książki w wyznaczonym terminie.
 

W dniach  6 - 28.7.2015 r. w Filii w Czarkowie można było oglądać wystawę pt. "Baśniowy Świat Andersena", poświęconą życiu i twórczości wielkiego duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena.

Wystawa została przygotowana z okazji 210 rocznicy urodzin i 140 rocznicy śmierci pisarza.

Już w czerwcu wystawę obejrzały "Pszczółki"  z ZSP w Czarkowie, w czasie swojej ostatniej przed wakacjami wizyty w bibliotece. W lipcu obejrzały ją m.in. dzieci uczestniczące w wakacyjnych spotkaniach w bibliotece, których przewodnim tematem był Baśniowy Świat Andersena.

 

W czasie wakacji, w dniach od 20.07. do 14.08.2015 r. w Filii w Czarkowie, dwa razy w tygodniu odbywały się Spotkania w Baśniowym Świecie Andersena. W czasie tych spotkań dzieci wysłuchały dwunastu baśni H. Ch. Andersena oraz wykonały prace plastyczne związane tematycznie z wysłuchanymi baśniami. W ramach zajęć zatytułowanych "coś z niczego" powstały m.in. kotki z tekturowych rolek, ptaszki na drzewach, śnieżynki, kwiatki z folii, tektury oraz wykonane metodą quillingu. Dzieci wykonały też zakładki do książek przedstawiające baśniowe postacie. Oglądały również w teatrzyku Kamishibai bajkę pt. "Szukając Marudka".
Pierwsze spotkanie było poświęcone również bezpieczeństwu w czasie wakacji. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w domu, na drodze i w czasie wakacji. Mówiliśmy również o bezpieczeństwie w internecie. Wysłuchały książek pt. "Bezpieczni na drodze" i "Wyprawa pontonem" oraz oglądali filmiki z serii "Owce w sieci". Rozwiązały również krzyżówkę o bezpieczeństwie i kolorowały kolorowanki pt. "Bezpieczne wakacje". W czasie zajęć dzieci grały również w gry planszowe i poznały nowe zabawy ruchowe.
W spotkaniu, które odbyło się 29 lipca uczestniczyła również grupa przedszkolaków z ZSP w Czarkowie.
22 czerwca po raz kolejny Filię w Czarkowie odwiedziła grupa 4-5-latków z ZSP w Czarkowie.
Tym razem tematem spotkania był "Baśniowy świat Andersena". "Pszczółki" mogły obejrzeć wystawę poświęconą H. Ch. Andersenowi oraz wysłuchały baśni pt. "Brzydkie kaczątko" i "Księżniczka na ziarnku grochu". Dzieci pokolorowały również kolorowanki przedstawiające postacie z przeczytanych baśni. Prace te można oglądać na wystawce w bibliotece. Przedszkolaki oglądały również inne bajki i wybrały kilka, które pani wychowawczyni wypożyczyła i przeczytała im w przedszkolu.
Było to ostatnie przed wakacjami spotkanie z "Pszczółkami" ale mam nadzieję, że we wrześniu znów się spotkamy i dalej będą brać udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
 
  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.