Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie, dlatego aby zachęcić dzieci do sięgania po książki i czytania biblioteka szkolna w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Czarkowie prowadzi akcję pt. "Głośne czytanie w bibliotece". Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek i środę na długiej przerwie. W poniedziałki czytane są książki dla dzieci młodszych, z klas I - III a w środy dla uczniów  klas IV - VI.
W akcji tej bierze również udział Filia w Czarkowie MPBP w Pszczynie.
 
Rok 2016 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Henryka Sienkiewicza z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy śmierci pisarza. Z tej okazji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie w dniach od 17 października do 12 grudnia można oglądać wystawę poświęconą pisarzowi, który za całokształt twórczości otrzymał Nagrodę Nobla.
Wystawa ma przybliżyć dzieciom postać tego wybitnego polskiego pisarza oraz ułatwić przygotowanie do konkursu literackiego o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, który odbędzie się w grudniu.
 

W sierpniu, w czasie tegorocznych wakacji w Filii w Czarkowie odbyły się 4 "Spotkania z książką i nie tylko". W czasie tych spotkań dzieci czytały książki, rozwiązywały konkursy i zagadki związane z ich treścią oraz wykonały prace plastyczne. Zrobiły m.in. czapki maga oraz "coś z niczego" czyli zwierzątka i pudełka na drobiazgi z papierowych rolek. Wykonały również zakładki do książek przedstawiające ulubione postacie z bajek. Oglądały również bajkę w teatrzyku kamishibai pt. "Szukając Marudka".
 
 
W czasie spotkań omawialiśmy również temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dzieci zapoznały się z książkami, które uczą dobrych zachowań oraz przestrzegają przed zachowaniami niewłaściwymi. Omawiając temat bezpieczeństwa​​​​​​ nie można zapomnieć o bezpiecznym internecie. Przykładów do rozmów na ten temat dostarczyły nam oglądane kreskówki pt. "Owce w sieci". Dzieci wykonały również ilustracje które można oglądać w bibliotece na wystawie pt. "Bezpieczne wakacje.
W czasie zajęć dzieci grały również w gry planszowe oraz poznały nowe zabawy ruchowe.
 
 
 
W dniach 29 maja - 5 czerwca 2016 r. obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem Czytanie uskrzydla. Był to jubileuszowy tydzień gdyż już od XV lat Cała Polska Czyta Dzieciom.
Z tej okazji w Filii w Czarkowie odbyły się dwa spotkania dla dzieci:
 
6 czerwca bibliotekę odwiedzili uczniowie  klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie. Dzieci wysłuchały fragmentu książki o przygodach Mikołajka. Książka bardzo im się spodobała i niektórzy postanowili ją wypożyczyć. Dzieci biorą udział w kampanii czytania i dlatego dobrze wiedzą dlaczego warto czytać książki. Wiedzą też co znaczy hasło "Kto czyta, żyje podwójnie". Dzieci, które były w bibliotece po raz pierwszy zapisały się i wypożyczyły książki. Uczniowie klasy III nie tylko słuchają czytanych im książek ale sami również biorą udział w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, gdyż czytają młodszym dzieciom z przedszkola.
 Na pamiątkę spotkania w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek przedstawiające 10 ważnych książek Kampanii Czytania Dzieciom.
 
 
6 czerwca Filię w Czarkowie odwiedziła również klasa II. W czasie XV OTCD  uczniowie tej klasy słuchali baśni H.Ch. Andrsena. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością nie tylko przeczytanych baśni ale również życiorysu tego sławnego baśniopisarza. Na spotkaniu w bibliotece uczniowie ze zrozumieniem i dużym zainteresowaniem wysłuchali baśni pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". W nagrodę za bezbłędne odpowiedzi na pytania związane z treścią przeczytanej baśni otrzymali naklejki kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzieci wypożyczyły również książki i obiecały odwiedzać bibliotekę również w czasie wakacji.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.