A- A A+
Rok 2016 był ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. Podsumowaniem tego roku w Czarkowie był konkurs "Co wiem na temat Życia i twórczości Henryka Sienkiewicza", który odbył się 21 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Wzięło w nim udział 60 uczniów z klas V i VI. Konkurs został zorganizowany wspólnie przez ZSP w Czarkowie i Filię w Czarkowie MPBP w Pszczynie.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone na apelu podsumowującym I półrocze roku szkolnego w dniu 13 stycznia. 
 
 
 
25 listopada był obchodzony Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Filia w Czarkowie zorganizowała spotkanie z grupą 4-latków z Przedszkola nr 16 w Czarkowie.
Dzieci znały już historię pluszowego misia ale w czasie spotkania dowiedziały się, że w bibliotece też można znaleźć pluszowe misie gdyż są one bohaterami wielu ciekawych książek dla dzieci. Przedszkolaki mogły zobaczyć kilka takich książek, m.in książki o Misiu Uszatku, Misiu  Paddingtonie, Kubusiu Puchatku i Troskliwych Misiach. Wysłuchały również bajki o misiu Kubusiu, z której dowiedziały się co to znaczy "wstać lewą nogą" i dlaczego w zimie trzeba opiekować się ptaszkami. Dzieci słuchały z dużą uwagą a następnie bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z treścią książki oraz rozpoznały znane misie na rysunkach.

Przedszkolaki zostały zaproszone do biblioteki gdzie mogą wypożyczyć książki i poznać przygody misiów, które jeszcze nie znają. Na zakończenie w nagrodę otrzymały słodkie "małe co nieco".

 

 

Rok 2016 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Henryka Sienkiewicza z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy śmierci pisarza. Z tej okazji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie w dniach od 17 października do 12 grudnia można oglądać wystawę poświęconą pisarzowi, który za całokształt twórczości otrzymał Nagrodę Nobla.
Wystawa ma przybliżyć dzieciom postać tego wybitnego polskiego pisarza oraz ułatwić przygotowanie do konkursu literackiego o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, który odbędzie się w grudniu.
 
Wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie, dlatego aby zachęcić dzieci do sięgania po książki i czytania biblioteka szkolna w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Czarkowie prowadzi akcję pt. "Głośne czytanie w bibliotece". Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek i środę na długiej przerwie. W poniedziałki czytane są książki dla dzieci młodszych, z klas I - III a w środy dla uczniów  klas IV - VI.
W akcji tej bierze również udział Filia w Czarkowie MPBP w Pszczynie.
 
W sierpniu, w czasie tegorocznych wakacji w Filii w Czarkowie odbyły się 4 "Spotkania z książką i nie tylko". W czasie tych spotkań dzieci czytały książki, rozwiązywały konkursy i zagadki związane z ich treścią oraz wykonały prace plastyczne. Zrobiły m.in. czapki maga oraz "coś z niczego" czyli zwierzątka i pudełka na drobiazgi z papierowych rolek. Wykonały również zakładki do książek przedstawiające ulubione postacie z bajek. Oglądały również bajkę w teatrzyku kamishibai pt. "Szukając Marudka".
 
 
W czasie spotkań omawialiśmy również temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dzieci zapoznały się z książkami, które uczą dobrych zachowań oraz przestrzegają przed zachowaniami niewłaściwymi. Omawiając temat bezpieczeństwa​​​​​​ nie można zapomnieć o bezpiecznym internecie. Przykładów do rozmów na ten temat dostarczyły nam oglądane kreskówki pt. "Owce w sieci". Dzieci wykonały również ilustracje które można oglądać w bibliotece na wystawie pt. "Bezpieczne wakacje.
W czasie zajęć dzieci grały również w gry planszowe oraz poznały nowe zabawy ruchowe.
 
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.