A- A A+

W dniach 29 maja - 5 czerwca 2016 r. obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem Czytanie uskrzydla. Był to jubileuszowy tydzień gdyż już od XV lat Cała Polska Czyta Dzieciom.
Z tej okazji w Filii w Czarkowie odbyły się dwa spotkania dla dzieci:
 
6 czerwca bibliotekę odwiedzili uczniowie  klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie. Dzieci wysłuchały fragmentu książki o przygodach Mikołajka. Książka bardzo im się spodobała i niektórzy postanowili ją wypożyczyć. Dzieci biorą udział w kampanii czytania i dlatego dobrze wiedzą dlaczego warto czytać książki. Wiedzą też co znaczy hasło "Kto czyta, żyje podwójnie". Dzieci, które były w bibliotece po raz pierwszy zapisały się i wypożyczyły książki. Uczniowie klasy III nie tylko słuchają czytanych im książek ale sami również biorą udział w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, gdyż czytają młodszym dzieciom z przedszkola.
 Na pamiątkę spotkania w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek przedstawiające 10 ważnych książek Kampanii Czytania Dzieciom.
 
 
6 czerwca Filię w Czarkowie odwiedziła również klasa II. W czasie XV OTCD  uczniowie tej klasy słuchali baśni H.Ch. Andrsena. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością nie tylko przeczytanych baśni ale również życiorysu tego sławnego baśniopisarza. Na spotkaniu w bibliotece uczniowie ze zrozumieniem i dużym zainteresowaniem wysłuchali baśni pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". W nagrodę za bezbłędne odpowiedzi na pytania związane z treścią przeczytanej baśni otrzymali naklejki kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzieci wypożyczyły również książki i obiecały odwiedzać bibliotekę również w czasie wakacji.
 
23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ustanowiony w 1995 przez UNESCO na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców.
Dzień Książki był w Hiszpanii obchodzony już w roku 1930. W Katalonii 23 kwietnia przypada święto narodowe - dzień świętego Jerzego - patrona Katalonii. W tym dniu zgodnie z tradycją kobiety obdarowywano czerwonymi różani a mężczyźni otrzymywali od pań książki. W 1926 r. wydawca Vincent Clavel Andres zaproponował ustanowienie Dnia Książki.
W Polsce Dzień Książki jest obchodzony od roku 2007.
Z tej okazji Filię w Czarkowie odwiedzili uczniowie klasy I Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
Dzieci zapoznały się z biblioteką, jej regulaminem i układem książek na półkach. Następnie zapisały się do biblioteki i wypożyczyły książki. Obiecały też często odwiedzać bibliotekę i szanować wypożyczone książki.
 "Biblioteka inspiruje" to hasło XIII edycji Tygodnia Bibliotek, który był obchodzony w dniach 8 - 15 maja 2016 r.
Z tej okazji Filię w Czarkowie odwiedziły "Motylki" z Przedszkola Publicznego nr 16.
Dla maluchów było to pierwsze spotkanie z biblioteką. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, co można robić w bibliotece, co to znaczy wypożyczać i szanować książki. Dowiedziały się też, że książki czekają na czytelników i jest im smutno gdy nikt ich nie wypożycza i nie czyta.
Motylki wysłuchały również bajki o kaczuszce, z której dowiedziały się, że zwierzątko to nie zabawka i nauczyły się jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzętami.
Pani wychowawczyni wypożyczyła dla dzieci bajki, które przeczyta im w przedszkolu. 
Motylki wniosły do biblioteki dużo słońca i radości. Przyniosły też dla pani bibliotekarki kwiatek z okazji Dnia Bibliotekarza.
 
W poniedziałek 14 marca 2016 r. Filię w Czarkowie odwiedzili uczniowie klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.
Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki i dowiedziały się gdzie mają szukać książek dla siebie. Przypomniały, jak należy obchodzić się z wypożyczonymi książkami i dlaczego warto je czytać. Następnie wszystkie dzieci zapisały się do biblioteki i wypożyczyły książki.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.