A- A A+
W roku 2016 Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie".
Filia w Czarkowie zorganizowała z tej okazji spotkanie dla dzieci.
W czasie dyskusji dzieci przypomniały, że korzystanie z komputera, telefonu i internetu może być bardzo przydatne i dostarczać zabawy ale może też być niebezpieczne. 
Uczestnicy spotkania obejrzeli kreskówki z serii "Owce w sieci", w których owieczki zachowują się jak dzieci. Dzięki tym filmikom dzieci zrozumiały, co może się stać gdy niewłaściwie używamy komputera, telefonu i internetu. Kreskówki te nauczyły również dzieci jak właściwie posługiwać się internetem, żeby ani im ani innym użytkownikom nie stała się krzywda. Dowiedziały się też gdzie szukać pomocy w razie zagrożenia. Dzieci rozwiązywały również zagadki związane z bezpiecznym internetem oraz wykonały plakat mówiący o zasadach bezpiecznego internetu.
 
 
W ramach "Ferii w bibliotece" w Filii w Czarkowie odbyły się dwa spotkania dla dzieci.
Uczestnicy tych spotkań czytali książki z serii "Czytam sobie w bibliotece" pt."Syrop maga Abrakabry" oraz"Walizka pana Hanumana".
Dzięki tym książką dzieci poznały kulturę krajów Bliskiego Wschodu, dowiedziały się co znaczą nowo poznane słowa, odnalazły te kraje na mapie świata i próbowały ocenić czy są one daleko od Polski. Zapoznały się też z architekturą i muzyką tych krajów.
 
Jako sprawdzenie czytania ze zrozumieniem opowiedziały treść przeczytanych książek, dopasowały tekst do ilustracji oraz ułożyły ilustracje w odpowiedniej kolejności. Udało im się odszyfrować wiadomości oraz utworzyć własne szyfry. Wykonały również czapki czarodziejów i zamienili się w magów, próbując czy ich czary działają. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy.
 
 

W dniach  6 - 28.7.2015 r. w Filii w Czarkowie można było oglądać wystawę pt. "Baśniowy Świat Andersena", poświęconą życiu i twórczości wielkiego duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena.

Wystawa została przygotowana z okazji 210 rocznicy urodzin i 140 rocznicy śmierci pisarza.

Już w czerwcu wystawę obejrzały "Pszczółki"  z ZSP w Czarkowie, w czasie swojej ostatniej przed wakacjami wizyty w bibliotece. W lipcu obejrzały ją m.in. dzieci uczestniczące w wakacyjnych spotkaniach w bibliotece, których przewodnim tematem był Baśniowy Świat Andersena.

 

 W poniedziałek 18-go stycznia 2016 r. Filię w Czarkowie odwiedzili uczniowie klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.
Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki oraz z układem książek na półkach. Przypomniały również na czym polega szanowanie wypożyczonych książek.
Dowiedziały się też jaka jest różnica między biblioteką szkolną a biblioteką publiczną.
 
Wszyscy uczniowie zapisali się do biblioteki i wypożyczyli książki oraz obiecali regularnie odwiedzać bibliotekę i oddawać książki w wyznaczonym terminie.
 
W czasie wakacji, w dniach od 20.07. do 14.08.2015 r. w Filii w Czarkowie, dwa razy w tygodniu odbywały się Spotkania w Baśniowym Świecie Andersena. W czasie tych spotkań dzieci wysłuchały dwunastu baśni H. Ch. Andersena oraz wykonały prace plastyczne związane tematycznie z wysłuchanymi baśniami. W ramach zajęć zatytułowanych "coś z niczego" powstały m.in. kotki z tekturowych rolek, ptaszki na drzewach, śnieżynki, kwiatki z folii, tektury oraz wykonane metodą quillingu. Dzieci wykonały też zakładki do książek przedstawiające baśniowe postacie. Oglądały również w teatrzyku Kamishibai bajkę pt. "Szukając Marudka".
Pierwsze spotkanie było poświęcone również bezpieczeństwu w czasie wakacji. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w domu, na drodze i w czasie wakacji. Mówiliśmy również o bezpieczeństwie w internecie. Wysłuchały książek pt. "Bezpieczni na drodze" i "Wyprawa pontonem" oraz oglądali filmiki z serii "Owce w sieci". Rozwiązały również krzyżówkę o bezpieczeństwie i kolorowały kolorowanki pt. "Bezpieczne wakacje". W czasie zajęć dzieci grały również w gry planszowe i poznały nowe zabawy ruchowe.
W spotkaniu, które odbyło się 29 lipca uczestniczyła również grupa przedszkolaków z ZSP w Czarkowie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.