Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu 22-go marca 2012r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarkowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dotyczący znajomości lektury K. Makuszyńskiego "Szaleństwa panny Ewy" zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarkowie oraz Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie Filia w Czarkowie.

W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas V i VI z trzynastu szkół podstawowych.
Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury i udowodnili, że książki K. Makuszyńskiego nadal bawią i są chętnie czytane przez dzieci i młodzież.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe :
I miejsce - SP nr 8 w Rudołtowicach - Patrycja Stupak i Kinga Indeka
II miejsce - SP nr 12 w Studzionce - Martyna Golda i Natalia Jaworska
III miejsce - SP nr 19 w Brzeźcach - Kinga Kania i Jolanta Poręba

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Biblioteka w Czarkowie w czasie tegorocznych ferii zimowych wzięła udział w projekcie "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece".

W ramach tego projektu pod hasłem "Ferie z filmem w bibliotece", 7 lutego zaprezentowano film pt. "Krokodyle z przedmieścia" pochodzący ze zbiorów edukacyjnych programu "Jeden świat - kluby filmowe".
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film o dziecięcym gangu, poruszający ważne dla nich tematy. Poznały problemy codziennego życia niepełnosprawnego Kaia oraz wynikające stąd trudności w integracji z rówieśnikami. Mogły docenić jak ważne jest zdrowie i jak łatwo można go stracić. Zobaczyły również do jakiej tragedii mogłaby doprowadzić nieodpowiedzialna zabawa, jaką był "egzamin na Krokodyla". Z zapartym tchem obserwowały również odważną akcję Krokodyli przeciwko złodziejom.
Po obejrzeniu filmu, przy słodkim poczęstunku dzieci odpowiadały na pytania dotyczące problemów poruszanych w filmie oraz wzięły udział w dyskusji na temat różnicy między odwagą a brawurą.

W poniedziałek, 28 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia odbyły się spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Uczestniczyły w nich dwie grupy przedszkolaków oraz uczniowie klas I - II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.
Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz dowiedziały się kiedy i w jakich okolicznościach powstała książka A.A. Milne pt."Kubuś Puchatek".
Rozpoznały również misie przedstawione na portretach i odpowiadały na pytania związane z literaturą dziecięcą, w której pluszowy miś jest głównym bohaterem.
Uczestnicy spotkań wysłuchali również fragmentów książek pt. "Miś Paddington" oraz "Przygody misiów". Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające najsłynniejsze pluszowe misie.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia w Czarkowie zaprasza na „Ferie z filmem w bibliotece”.

Prezentowane będą filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”, programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece".

Projekt  „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece” prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt jest darmowy i przeznaczony dla bibliotekarzy i użytkowników bibliotek.

 

6.02 (poniedziałek) godz. 10:00 "Krokodyle z przedmieścia"

 

Wstęp wolny.

W poniedziałek 21-go listopada 2011r., w ramach lekcji na temat książki i jej miejsca w bibliotece,
uczniowie klasy I Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie odwiedzili Filię Biblioteczną.
Dzieci zapoznały się z biblioteką, układem książek na półkach oraz poznały różnicę między
biblioteką szkolną a biblioteką publiczną. Odpowiadały również na pytania bibliotekarki dotyczące literatury dziecięcej oraz wykazały się bardzo dobrą znajomością książek napisanych przez patrona ich szkoły,
Kornela Makuszyńskiego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.