Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W Filii w Czarkowie w dniu 11 lutego 2015 r. odbyły się kolejne warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci i młodzież poznały nową, ciekawą metodę quillingu zwaną też papierowym filigranem, polegającą na tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanej. Powstałe w ten sposób piękne kartki, laurki i ozdoby na różne okazje można oglądać na wystawie w bibliotece.

W Filii w Czarkowie można było oglądać wystawę przedmiotów ozdobionych przez dzieci i młodzież techniką decoupage. Uczestnicy zajęć plastycznych samodzielnie wykonali prezenty dla bliskich osób i pokazali jak łatwo ze zwykłego pudełka lub słoika można wyczarować ciekawy i oryginalny prezent. Powstały w ten sposób ciekawe wazoniki, świeczniki, ramki na zdjęcia, szkatułki i pudełeczka na drobiazgi. Na pewno każdy ucieszy się gdy dostanie taki własnoręcznie wykonany prezent, który może nie jest drogi ale powstał z dużą dawką włożonego serca i z myślą o bliskiej osobie.

 

Rok 2014 został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Oskara Kolberga. Z tej okazji w Filii Bibliotecznej w Czarkowie w dniach od 19 do 31.05.2014 r. można było oglądać wystawę poświęconą temu wybitnemu etnografowi, folkloryście i kompozytorowi.

W dniach 1 - 8 czerwca br. Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" już po raz trzynasty zorganizowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Hasło tegorocznego tygodnia to: "Czytanie - mądra rzecz".
 
Codzienne czytanie dzieciom jest bardzo ważne i przynosi znakomite rezultaty: wspiera rozwój emocjonalny, uczy języka i myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę i rozwija wrażliwość moralną.
 
 Filia Biblioteczna w Czarkowie również uczestniczy w akcji czytania dzieciom. W tegorocznym OTCD odbyły się spotkania z przedszkolakami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie. "Żabki" wysłuchały bajki pt. "Martusia i Gufi" a "Zajączki" opowiadania pt. "Franklin pomaga koledze". Dzieci wysłuchały i obejrzały również bajkę przedstawioną w teatrzyku Kamishibai pt. "Szukając Marudka". Ta tradycyjna japońska sztuka opowiadania historyjek za pomocą obrazków była dla przedszkolaków czymś zupełnie nowym i wzbudziła bardzo duże zainteresowanie.
21 listopada 2013 r. Filię w Czarkowie odwiedzili uczniowie klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.
Dzieci przeprowadziły wywiad z panią bibliotekarką. Interesowała ich historia naszej biblioteki. Pytały np.: od kiedy istnieje biblioteka publiczna w Czarkowie?; Ile lat ma najstarsza książka?; Ile jest książek w bibliotece? Zadawały również pytania dotyczące pracy bibliotekarza.
Po zapoznaniu się z regulaminem wypożyczeń uczniowie, którzy nie byli jeszcze czytelnikami naszej biblioteki zapisali się, wypożyczyli książki i obiecali oddawać je w wyznaczonym terminie.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.