A- A A+

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia w Czarkowie zaprasza na „Ferie z filmem w bibliotece”.

Prezentowane będą filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”, programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece".

Projekt  „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece” prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt jest darmowy i przeznaczony dla bibliotekarzy i użytkowników bibliotek.

 

6.02 (poniedziałek) godz. 10:00 "Krokodyle z przedmieścia"

 

Wstęp wolny.

W poniedziałek, 28 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia odbyły się spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Uczestniczyły w nich dwie grupy przedszkolaków oraz uczniowie klas I - II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.
Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz dowiedziały się kiedy i w jakich okolicznościach powstała książka A.A. Milne pt."Kubuś Puchatek".
Rozpoznały również misie przedstawione na portretach i odpowiadały na pytania związane z literaturą dziecięcą, w której pluszowy miś jest głównym bohaterem.
Uczestnicy spotkań wysłuchali również fragmentów książek pt. "Miś Paddington" oraz "Przygody misiów". Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające najsłynniejsze pluszowe misie.

 

Filia biblioteczna w Czarkowie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat do udziału w komputerowym kursie języka angielskiego FunEnglish.
FunEnglish to atrakcyjna metoda nauki języka angielskiego, która uczy bawiąc i jednocześnie bawi ucząc.
W naszej bibliotece dzieci mogą skorzystać z tej metody bezpłatnie.
Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece lub pod numerem telefonu 32 448 47 64.

Partnerem Biblioteki w realizacji programu "FunEnglish w bibliotece” jest FunEnglish.pl sp. z o. o.

W poniedziałek 21-go listopada 2011r., w ramach lekcji na temat książki i jej miejsca w bibliotece,
uczniowie klasy I Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie odwiedzili Filię Biblioteczną.
Dzieci zapoznały się z biblioteką, układem książek na półkach oraz poznały różnicę między
biblioteką szkolną a biblioteką publiczną. Odpowiadały również na pytania bibliotekarki dotyczące literatury dziecięcej oraz wykazały się bardzo dobrą znajomością książek napisanych przez patrona ich szkoły,
Kornela Makuszyńskiego.

Zgodnie z hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w maju – „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”, Filię Biblioteczną w Czarkowie odwiedzili uczniowie I klasy Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Czarkowie.  Dzieci zapoznały się z układem książek na półkach i poznały różnicę między biblioteką publiczną a biblioteką szkolną. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt. „Książka” odpowiadały na pytanie: jaka jest rola książki w naszym życiu. Rozwiązywały również zagadki i odczytały „prośby książek do czytelników”.  W czasie spotkania dzieci zostały uroczyście przyjęte do grona czytelników biblioteki i otrzymały pamiątkowe dyplomy „Pasowania na czytelnika”.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.