Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

02.04 2019 – warsztaty wikliny papierowej ( wyplatanie koszyków) – 10 uczestników
 
30.04.2019 – zioła ich zastosowanie, uprawa, zastosowanie w kosmetyce, wymiana sadzonek, degustacja ziołowych herbat, wymiana doświadczeń w uprawie – 10 uczestników.
 
28.05.2019 –ziołowy zawrót głowy (wymiana przepisów na syropy i herbaty ziołowe ) – 10 uczestników.
 
18.06.2019 – tkanie na ramce .poznanie tej techniki i splotów - 8 uczestników.
 
4.06.2019 – spotkanie uczestników wyjazdu do Wilkowic w ramach projektu ,,Społeczność siła rozwoju – integracja mieszkańców Jankowic poprzez sztukę”. Wręczenie nagród autorom trzech najlepszych prac (obrazy malarki Barbary Adamiec - 14 uczestników. Czytelnicy biblioteki typowali najlepsze prace i to oni wybrali laureatów poprzez głosowanie od 30 kwietnia do 4 czerwca 2019.
 

W dniu 26 czerwca 2019r. Filia Jankowice będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Tradycyjnie filia biblioteczna w Jankowicach zorganizowała dla dzieci Artystyczne wakacje. W ciągu dwóch tygodni (od 1 do 12 lipca) odbyło się 5 spotkań, podczas których uczestnicy wybrali się w podróż do trzech państw – Egiptu, Grecji i Włoch. Natomiast w każdą środę mogli zabawić się w małego ogrodnika, dzięki przygotowanym zajęciom florystycznym.
 
Zajęcia 1 (1 lipca) – tego dnia uczestnicy wybrali się do starożytnego Egiptu. Czekało ich nie lada wyzwanie. Dzieci poszukiwały ukrytego skarbu faraona Tutenchamona. Przy okazji dowiedziały się paru interesujących rzeczy na temat cywilizacji starożytnego Egiptu. Pracą plastyczną w tym dniu była filcowa bransoletka ozdobiona cekinami i innymi kolorowymi ozdobami. W zajęciach uczestniczyło 12 dzieci.
 
Zajęcia 2 (3 lipca) – tego dnia biblioteka przywitała dzieci aromatem ziół i roślin. Podczas spotkania była okazja do spróbowania naparu z mięty lub melisy. Uczestnicy poznali zioła oraz ich zastosowanie, sadzili kwiaty (geranium i plektrantus) oraz wykonywali ozdobnego ptaszka do doniczki. W zajęciach uczestniczyło 13 dzieci.
 
Zajęcia 3 (8 lipca) – w tym dniu uczestnicy przenieśli się do starożytnej Grecji. Ozdabiali doniczki różnorakimi wzorami, podobnie jak Grecy ozdabiali gliniane naczynia w Starożytności. Całość dopełniło drzewko szczęścia, które zostało zasadzone w ozdobionej doniczce. Podczas zajęć poruszono temat igrzysk olimpijskich, które swój początek mają właśnie w starożytnej Grecji. Dzieci wzięły udział w wakacyjnej olimpiadzie przeprowadzonej na pobliskim boisku piłkarskim. W zajęciach uczestniczyło 12 dzieci.
 
Zajęcia 4 (10 lipca) – tego dnia uczestnicy zajęć poznali 4 zboża uprawiane w Polsce: jęczmień, owies, pszenicę i żyto. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć jak wyglądają wymienione kłosy zbóż oraz czym różnią się poszczególne ich rodzaje. Oprócz plansz przedstawiających kłosy zbóż, dzieci wykonywały woreczki wypełnione suszoną lawendą. W zajęciach uczestniczyło 15 dzieci.
 
Zajęcia 5 (12 lipca) – w ostatnim dniu zajęć dzieci przeniosły się do Wenecji. Podczas zajęć dowiedziały się m.in. czym poruszają się po mieście mieszkańcy oraz turyści, kim jest gondolier i jak wygląda jego praca, co może stać się z Wenecją po ulewnym deszczu. Następnie dzieci wykonywały maski karnawałowe, które niewątpliwie kojarzą się z Wenecją. W zajęciach uczestniczyło 17 dzieci.

Dnia 21 czerwca 2019 (piątek) filia Jankowice będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.