Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

14 MAJA 2014 w filii Jankowice odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA.

W konkursie wzięło udział 20 dzieci.

Dzieci  losowały numerki, którym przyporządkowany był tekst do odczytania.

Konkursowym tekstem były fragmenty utworu Jana Brzechwy PCHŁA SZACHRAJKA.

Komisja konkursowa:  Instruktor MPBP Jolanta Kalafarska

                              Ilza Sornek emerytowana przedszkolanka

                              Barbara Stalmach emerytowana nauczycielka

Emocje konkursowe udzieliły się 43 dzieciom klas III. Dzieci nie biorące udziału w konkursie stanowiły widownię i kibicowały koleżankom i kolegom.

I      -   miejsce zdobyła Zosia Kudła

II    -    miejsce zdobył Stasiu Janus

III   -    miejsce zdobyła Zuzia Majnusz

IV  -     miejsce zdobył Michał Mateja

V  -      miejsce zdobyła Dorotka Mateja

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które sponsorowała p. Mariola Sławska.

Niespodzianką dla dzieci była wizyta emerytowanej nauczycielki p. Joanny Solarczyk, która dzieciom przeczytała bajkę o Żubrze. Pani Joanna przyniosła nagrodę niespodziankę – maskotkę żubra.

Wszystkie dzieci brały udział w losowaniu tej nagrody. Norbert Furtok po losowaniu stał się szczęśliwym właścicielem pluszowego żubra.

Opiekunkami klas były p. Beata Kuśka i p. Regina Pudełko.

Zgodnie z hasłem tegorocznego TYGODNIA BIBLIOTEK – BIBLIOTEKA ŁĄCZY POKOLENIA do udziału w konkursie  zaprosiłam emerytowane panie, które kiedyś pracowały z dziećmi i korzystają z księgozbioru Filii Jankowice.

7 maja 2014 do biblioteki zostały zaproszone dzieci klas II. Dzieci wzięły udział w konkursie WITAJCIE W NASZEJ BAJCE. Wspólnie z P. Barbarą Hlubek zabrałyśmy dzieci w świat bajek i baśni.
Dzieci w ramach integracji klas zostały podzielone na grupę dziewczynek i chłopców. 6 osobowe drużyny odpowiadały na pytania związane z bajkami,odgrywały scenki z bajek,odgadywały tytuł bajki na podstawie wylosowanych rekwizytów, oddzielały na czas kolorowe fasolki.

Spotkaniu towarzyszyły niezwykłe emocje. Dzieci, które nie brały udziału w konkurencjach stanowiły widownię i z dużym zaangażowaniem kibicowały drużynom. Konkurencje zakończyły się wynikiem: drużyna chłopców zdobyła - 109 punktów drużyna dziewczyn zdobyła - 91 puntów. W nagrodę kapitan drużyny -  MACIEK  poczęstował wszystkie dzieci cukierkami. Kapitan drużyny dziewczyn - HANIA rozdała wszystkim dzieciom naklejki. W spotkaniu udział wzięło 45 dzieci z wychowawcami klas P. Agnieszką Maciejok i P. Jolantą Pietras.

Od 5.05.2014 do 16.05.2014 w Filii Jankowice można obejrzeć wystawę: ,,Pisarz na tropach przygód Tomka".

Autor przedstawianych prac: DAWID KOTEJA
Właściciel ekspozycji : INSTYTUT KULTURY "KATOWICE -  MIASTO OGRODÓW" Instytucja pośrednicząca w udostępnianiu ekspozycji : BIBLIOTEKA ŚLĄSKA W KATOWICACH

Czytelnicy filii mają okazje przypomnieć sobie książki Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego przedstawione na 10 kolorowych planszach,a młodych czytelników wystawa ta zachęci do zapoznania się z powieściami Alfreda Szklarskiego. Książki A.Szklarskiego ukazały się nakładem 11 milionów egzemplarzy.

 

W ramach TYGODNIA BIBLIOTEK  -  6.05.2014 Filia Jankowice zaprosiła klasy I Szkoły Podstawowej.

Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt."Biblioteka bez tajemnic".

   
W ramach lekcji poznały zasady korzystania z biblioteki, jakim księgozbiorem biblioteka dysponuje. W ramach hasła tegorocznych obchodów: BIBLIOTEKA ŁĄCZY POKOLENIA" -  Legendy Polskie dzieciom przeczytała emerytowana przedszkolanka. Na zakończenie spotkania dzieci odpowiadały na zadane im zagadki, w nagrodę otrzymały lizaki i kolorowe naklejki.

Od 1 marca 2014 do 30 kwietnia 2014 w lokalu biblioteki w Jankowicach można obejrzeć wystawę prac z wikliny papierowej  p. Barbary i p. Andrzeja Maroszek.
Wystawa ta stanowi źródło inspiracji dla osób, które pasjonują się wikliną papierową. Na wystawie można zobaczyć wiklinowe koszyczki, kurki, zajączki, miseczki, jajka, osłonki na doniczki.
Za zgodą autorów prac czytelnicy mogą odwzorowywać wzory, kształty, a także sploty jakimi te prace zostały wykonane. Wystawa ta jest też niebanalną wiosenną ozdobą lokalu i kontynuacją warsztatów wyrobu wikliny papierowej jakie miały miejsce podczas X wystawy rękodzieła i warsztatów przeprowadzonych podczas ferii zimowych WIKLINOWY ZAWRÓT GŁOWY.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.