Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W filii Jankowice 9 kwietnia 2013 o godz. 20 odbyło się niezwykłe spotkanie z Tomaszem Hajto. Pan Tomasz Hajto jest byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej, obecnie trenerem Jagiellonii Białystok. Grał również w niemieckim klubie Schalke Gelsenkirchen, gdzie zdobył tytuł najlepszego piłkarza Schalke w Lidze Mistrzów. Razem z klubem zdobyli tytuł wicemistrza Niemiec. Na spotkanie z sportowcem przyszło 76 osób. Byli najmłodsi, młodzież i dorośli czytelnicy filii Jankowice i zawodnicy Klubu sportowego ZNICZ Jankowice. Najpierw przedstawiona była prezentacja multimedialna na temat osiągnięć sportowych gościa.
Następnie odbyło się bardzo ciekawe spotkanie, na którym gość bardzo dużo czasu poświęcił najmłodszym uczestnikom spotkanie zachęcając do spełniania marzeń, czerpania radości z tego co się robi. Dzieci i młodzież z dużym zainteresowaniem słuchali jak przebiegała droga kariery piłkarskiej, a następnie trenerskiej Tomasza Hajto. Gość chętnie odpowiadał na wszystkie pytania uczestników. Udzielał cennych rad trenerskich i wskazówek jak zostać dobrym piłkarzem. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali zdjęcia piłkarzy, proporczyki klubu Jagielonia Białystok, koszulki sportowe. Każdy uczestnik spotkania miał możliwość otrzymania autografu gościa i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Klubem Sportowym ZNICZ Jankowice.

Filia Jankowice po raz trzeci była organizatorem warsztatów plastycznych dla dzieci. ARTYSTYCZNE FERIE - JANKOWICE 2013. Zajęcia odbywały się od 18 do 22 lutego 2013. Codziennie na zajęciach było 22 uczestników.

 

Poniedziałek 18.02.2013 - uczestnicy warsztatów wykonywali DRZEWKO SZCZĘŚCI. Praca ta była formą metaloplastyki. Praca polegała na wybraniu odpowiednich drucików, skręceniu ich w kształt pnia, z którego wychodziły gałązki. Na gałązki były nawlekane koraliki. Dzieci musiały się wykazać precyzją manualną i cierpliwością.

 

 

Wtorek 19.02.2013 - wykonywane były dekoracje WIANKI Z PAPIEROWYCH KWIATÓW. Tego dnia było wielkie wycinanie i klejenie. Dobór kolorów, precyzja wycinania i klejenia zaowocowała pięknymi wiosennymi wiankami.

 

 

Środa 20.02.2013 - dzieci robiły ozdobę wielkanocną JAJKA ZDOBIONE TASIEMKAMI. Styropianowe jajka dekorowane były trójkącikami ozdobnych tasiemek. Tasiemki mocowano szpileczkami. Tego dnia z niezwykła precyzją wyczuciem w doborze koloru i dużą dawką cierpliwości powstawały ozdoby na wielkanocne święta.

 

 

Czwartek 21.02.2013 - dzieci tworzyły obrazek zdobiony techniką decoupage - najpierw wycinany był element ,wszyscy uczestnicy wybrali na swój obrazek aniołka. Obrazek jako ramkę miał przyklejone wygniecione sreberko (folia aluminiowa). Następnie malowany był klejem i dekorowany kolorowym brokatem.Dowolna kolorystyka zaowocowała bardzo oryginalnymi pracami.

 

 

Piątek 22.02.2013 - tego dnia odbyło się wielkie szycie. Powstawało ETUI Z FILCU. Najpierw wybierany był kolor filcu na etui, następnie kolorystycznie dobierane elementy dekoracyjne. Wycinano według szablonów etui i elementy ozdobne. I igły poszły w ruch. Efektem tej pracy powstały bardzo fajne etui na telefony komórkowe.

 

Wszystkie wykonane prace dzieci mogły zabrać do domu. Zajęcia prowadziła mgr Barbara Hlubek. Codzienne zajęcia trwały 2 godziny. Materiały na warsztaty plastyczne zakupiono ze środków Rady Sołeckiej.
DZIĘKUJEMY

 

Miejsko Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia Jankowice była organizatorem 9 wystawy rękodzieła. Wystawy rękodzieła w Jankowicach odbywają się od 10 lat . W2012 roku swoje prace pokazało 20 twórców. Na wystawie można było zobaczyć różne formy i techniki rękodzieła:
- obrazy olejne - Monika Poloczek, Michalina Komander
-witraże- Magda Kunysz- Pudełko,
- ręcznie wykonaną biżuterię-Barbara Hlubek, Anna Pośpiech, Małgorzata Utrata, Weronika Żołnierek,
- ozdoby świąteczne wykonane z kory, mchu i szyszek, flizeliny, włóczki-Jolanta Gąska, Dorota Kościelny,
- bombki choinkowe wykonane techniką decoupage-Helena Targiel,
- misternie wykonane kartki świąteczne-Małgorzata Utrata,Anna Pośpiech,
- ozdoby wykonane z wikliny papierowej-Karina Kryczka,
- narzuty i poduszki wykonane techniką patchworkową wykonane z tkaniny bawełnianej i z jedwabiu naturalnego-Grażyna Hurny,
- ozdoby choinkowe bombki i gwiazdki wykonane szydełkiem-Barbara Moń, Maryla Mazur, Wiesława Cichy,
- serwetki i obrusy wykonane na drutach,szydełkiem i koronką klockową-Maryla Mazur,
- haftowane firanki, obrazy, świąteczne ozdoby wykonane haftem krzyżykowym- Marta Pniok,
- bieżniki, serwetki haftowane haftem richelieu i haftem angielskim i krzyżykowym-Lidia Faruga
- obrazy olejne-Zosia Siwy uczennica Gimnazjum Plastycznego w Bielsku - Białej,
- figurki gipsowe i pudełka zdobione metodą decoupage- Asia Moń uczennica Szkoły Podstawowej w Jankowicach,
- przedmioty codziennego użytku zdobione metodą decoupage oraz biżuterię-Maria Siwy,
Po raz pierwszy wystawa rękodzieła połączona była z warsztatami, na których można było zapoznać się 4 grudnia- z techniką szydełkowania,robienia na drutach i techniką koronki klockowej, 5 grudnia techniką decoupage.W warsztatach wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Jankowicach i Studzienicach, oraz młodzież i dorośli odwiedzający wystawę.
Wystawa odbyła się w dniach od 4 do 6 grudnia 2012 roku w budynku OSP w Jankowicach.
Współorganizatorami była Rada Sołecka i OSP w Jankowicach.
Wystawę zobaczyły 452 osoby.

Dzieci korzystające z księgozbioru biblioteki w Jankowicach otrzymały bardzo sympatyczny prezent od Św. Mikołaja. Kącik dziecięcy został wyposażony w mebelki- stolik i 4 krzesełka. Od dziś w wygodny sposób dzieci mogą w bibliotece przeglądać książeczki, które chcą wypożyczyć. Mogą też poczytać na miejscu. Meble zostały zakupione ze środków Rady Sołeckiej w Jankowicach. Serdecznie dziękuję w imieniu dzieci.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.