Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Drugi tydzień ferii w filii Jankowice upłynął pod hasłem  - WIKLINOWY ZAWRÓT GŁOWY. Na prośbę dzieci i rodziców podczas ferii przez 4 dni w bibliotece odbyły się warsztaty wyrobu i wyplatania wikliny papierowej. Warsztaty były kontynuacją warsztatów przeprowadzonych podczas X WYSTAWY RĘKODZIEŁA. Warsztaty dla dzieci poprowadzili p.Barbara i p. Andrzej  Maroszkowie.

28.01.2014 - dzieci uczyły się zwijania i klejenia wikliny papierowej. Tego dnia formowali z drutu serce, p. Andrzej serca obcęgami mocował, i odbyło się wielkie oplatanie uformowanego serca. Pani Basia cierpliwie tłumaczyła i pomagała dziewczynkom w tej trudnej i wymagającej anielskiej cierpliwości pracy.

29.01.2014 - dziewczyny uczyły się robienia papierowych kwiatów. Poznały tajniki wyrobu róż i goździków z krepy papierowej. Kwiaty stanowiły dekoracje do wiklinowego serca i do wiklinowego rożka, który będzie wyplatany w czwartek.

30.01.2014 - tego dnia odbyło się wyplatanie rożków i wianków wiklinowych. Dziewczynki poznawały tajniki wyplatania i sklejania wikliny papierowej. Dzieci opanowały trudną sztukę rozpoczynania i zakończenia wiklinowych wyrobów.

 

31.01.2014 - piątek upłynął pod znakiem ozdabiania swoich prac papierowymi kwiatami. Rożki stanowiły podstawę  bukietu kwiatów i w ten sposób powstały bardzo efektowne kolorowe bukiety. Na zakończenie p.Basia dla każdej dziewczynki na pamiątkę wspólnej pracy i zabawy wykonała wiklinowy rożek. Zadaniem dla dzieci będzie udekorowanie go w domu.

Na zakończenie dzieci za dzielną prace otrzymały lizaki. Codziennie zajęcia trwały od godz. 14 do  godz.16. W zajęciach WIKLINOWY ZAWRÓT GŁOWY brało udział 20 dziewczynek.
Materiały na zajęcia dziewczynki miały we własnym zakresie.

Artystyczne ferie w filii Jankowice odbyły się w dniach od 20.01.2014 do 24.01.2014.

20.01.2014 - dzieci zapoznały się z kreatywnym recyklingiem. Z rolek pozostałych po papierze toaletowym wykonywały sowę. Praca polegała na precyzyjnym uformowaniu kształtu sowy, pomalowaniu, wycięciu elementów(oczy, skrzydła) i oklejeniu sowy.

21.01.2014 - z okazji dnia babci dzieci szyły dla swojej babci igielniki. Trzeba było wybrać kształt, wyciąć filc według szablonu, zszyć i wypchać watą oraz ozdobić igielnik. Dzieci z wielkim zapałem i starannością wykonywały swój prezent.

 

22.01.2014 - z okazji dnia dziadka dzieci robiły ramki na zdjęcia. Praca polegała na wycięciu ramki z kartonu i ozdobieniu jej czyli wyklejeniu ozdobnie uformowanym papierem, pomalowaniu, a po wyschnięciu nastąpiło wielkie ozdabianie brokatem i cekinami. W domu należało przykleić swoje zdjęcie i prezent dla dziadka był gotowy.

 

23.01.2014 - tego dnia dzieci nauczyły się wykonywania ozdobnych opakowań na prezenty. Według otrzymanych szablonów odrysowywali kształty, potem było precyzyjne cięcie i sklejanie, składanie ozdobnych pudełek. Każdy dowolnie swoje pudełko ozdabiał.

24.01.2014 - dzieci wykonywały ozdobny niepowtarzalny notes.Składanie kartek, przewiązywanie i najważniejszą rzeczą było wykonanie ozdobnej, niepowtarzalnej okładki. Kreatywność dzieci w doborze materiałów dekoracyjnych, precyzja i staranność wykonania swojego niepowtarzalnego notesu była godna podziwu.

   

Codziennie w zajęciach brało udział 22 dzieci.
Zajęcia prowadziła mgr Barbara Hlubek.

Filia Jankowice była organizatorem 3 dniowej wystawy rękodzieła, która odbyła się w dniach 3 - 5 grudnia 2013. Na  wystawie można było zobaczyć prace 20 twórców:

Anna Ganzel   - anioły malowane na desce.

Barbara i Andrzej Maroszek - wiklina papierowa ( koszyki, choinki, serduszka, ozdobne pojemniki).

Barbara Moń - szydełkowane serwetki, ozdoby choinkowe, przedmioty zdobione metodą decoupage.

Anna Pośpiech - biżuteria (kolczyki, wisiorki, korale).

Małgorzata Utrata - biżuteria z ceramiki (wisiorki, zawieszki,bransoletki, naszyjniki, korale).

Zofia Malcharek - wiklina papierowa (choinki, gwiazdki, ozdobne pojemniki),  szydełkowane aniołki.

Helena Targiel - techniką decoupage ozdobione bombki i kartki okolicznościowe.

Grażyna Hurny - narzuty, poduszki szyte techniką patchworkową

Marta Pniok - haftowane obrazy, serwetki, szarfy ozdobne.

Monika Kościelny - serwetki szydełkowane, haftowane bieżniki, obrazy.

Magda Kunysz- Pudełko - witrażowe aniołki, ozdoby do okna, pojemniki i kosze z wikliny papierowej.

Barbara Hlubek - biżuteria ( kolczyki, korale, zawieszki, wisiorki) wełniane ozdoby na szyję, pojemniki zdobione metoda decoupage.

Katarzyna Wyroba - szyte maskotki, wiklina papierowa ( choinki, gwiazdki, ozdobne zawieszki )

Bożena Rokita - ręcznie szyte maskotki ( lalki, misie, koty, lwy, mikołaje).

Maryla Mazur - obrusy i serwetki robione na drutach, szydełkowane ozdoby choinkowe.

Jolanta Gonska - stroiki i choinki wykonane z szyszek, drewna i mchu.

Lidia Faruga - obrazy haftowane

Joanna Rabaszowska - Grzyb - ceramika artystyczna.

Dorota Kościelny - stroiki świąteczne.

Ośrodek Matka Boża Różańcowa - pensjonariusze wykonali  prace różnymi technikami : filcowane choinki, prace zdobione metoda decoupage, malowane obrazy, kartki ozdobne, zwierzęta wykonane techniką origami.


3 grudnia podczas wystawy przeprowadzono warsztaty wyrobu wikliny papierowej i technik wyplatania. Warsztaty poprowadzili: Barbara i

Andrzej Maroszek. Z warsztatów skorzystali uczniowie uczęszczający na kółko plastyczne w tut. szkole podstawowej oraz dorośli i młodzież. Prace, które wykonali podczas warsztatów mogli zabrać do domu. Wystawę zobaczyły 472 osoby.

Współorganizatorem wystawy była Rada Sołecka w Jankowicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

 

W filii Jankowice w dniach 15. 07. 2013 do 19. 07. 2013 odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci .W zajęciach codzienne brało udział 20 dzieci.


15. 07. 2013 - dzieci ozdabiały doniczki metodą decoupage. Zajęcia wymagały precyzji w nakładaniu poszczególnych warstw kleju i elementu zdobniczego. Wszystkie powstałe prace były bardzo efektowne i dzieci z radością wracały z ozdobionymi własnoręcznie doniczkami.


16. 07.2013 - we wtorek dzieci wykonywały szklane świeczniki. Szklane naczynia ozdabiane były przez uczestników warsztatów farbami witrażowymi. Kreatywność dzieci w doborze elementów zdobniczych była imponująca.

   

17. 07. 2013 - środa była dniem tworzenia pamiątki z wakacji. Praca polegała na wykonaniu ramki na zdjęcie z wakacji. Uczestnicy warsztatów plastycznych wykonywali ramkę z kartonu , następnie przygotowywali zdobienia, które były naklejane na ramkę.
Na zakończenie całość była malowana i zdobiona lakierem.

 

18.07. 2013 - w czwartek dzieci projektowały i wykonywały kolczyki i wisiorki. Wykonywanie biżuterii to ulubione zajęcia i tradycyjnie wszystkie prace dzieci wykonywały na stojąco.


19. 07. 2013 - w piątek odbywało się wielkie lepienie z gliny artystycznej. Dzieci lepiły: miseczki, kubki, figurki zwierząt, aniołki, wazoniki. Lepienie gliny to dla dzieci wielka frajda, a równocześnie rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych.

   


Zajęcia z dziećmi prowadziła p. Barbara Hlubek. Dzieci już umawiały się na zajęcia podczas ferii zimowych. Frekwencja przy pięknej pogodzie na zajęciach była 100%.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.