Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

11 listopada 2012 roku z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI odbył się koncert 40 - osobowej orkiestry dętej działającej przy GOK Miedźna. Koncert odbył się w kościele p.w. św. Izydora o godz. 16.00. Podczas koncertu orkiestra zagrała pieśni patriotyczne, utwory znanych wykonawców jak ABBA, utwory Straussa. Koncert zachwycił wszystkich, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia. Akustyka w kościele i dużo miejsca dla słuchających były dodatkowym walorem dla brzmienia orkiestry i odbioru słuchających. Kapelmistrz Piotr Olearczyk i jego 40 osobowa orkiestra byli mile zaskoczeni tak serdecznym odbiorem słuchających i chętnie wykonali 2 utwory na bis. Obiecali, że do Jankowic chętnie na koncert jeszcze przyjadą. Na zakończenie proboszcz tutejszej parafii zaprosił wszystkich wykonawców na kawę i kołocz. Koncertu wysłuchało około 400 osób. Z zaproszenia skorzystali także pensjonariusze Domu Opieki Społecznej z terapeutami. Koncert ten mógł się odbyć dzięki uprzejmości księdza proboszcza Eugeniusza Chudka i finansowemu wsparciu Rady Sołeckiej w Jankowicach. Filia Miejsko Powiatowej Biblioteki Publicznej w Jankowicach była pomysłodawcą i współorganizatorem tego koncertu.

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej Filia Jankowice odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci. W dniach od 1.08 - 7.08.2012 w bibliotece grupa 18 dzieci brała udział w zajęciach plastycznych. Zajęcia prowadziła mgr Barbara Hlubek.

 

 

1.08.2012 - dzieci ozdabiały drewniane pudełka. Pudełka oklejane były różnymi wzorami z papieru, elementami wykonanymi przez siebie z powierzonych materiałów. I tak powstawały skrzynki na dziecięce skarby.

 

2.08.2012 - dzieci malowały obrazy na profesjonalnych płótnach dla artystów wybrany przez siebie obraz. I tak powstawały pejzaże gór, zachody słońca, logo ulubionego klubu sportowego, portret mamy. Prace wykonywały z niezwykłym skupieniem. Dla dzieci było to pierwsze zetknięcie z malowaniem obrazu na płótnie.

 

 

3.08.2012 - uczestnicy warsztatów dekorowali doniczki i robili kwiatki z papieru. Doniczki zdobili według swojego pomysłu, a kwiatki wykonywane były według otrzymanego szablonu. Kolorystyka wykonanej pracy była dowolna. Powstały bardzo efektowne ozdoby.

 

6.08.2012 - dzieci według wybranego szablonu odrysowywały, a następnie wykonały ozdobę do okna. Wykonanie tej pracy wymagało wiele pracy i cierpliwości oraz precyzji. Efektem tej pracy były zwierzęta w postaci ozdoby okiennej.

 

 

 

7.08.2012 - dzieci wykonywały grupowy kolaż. Pracowały w 6-osobowych grupach. Praca zbiorowa polegała na wymyśleniu hasła promującego bibliotekę i czytanie książek. Powstały 3 plakaty, które zostały wywieszone w lokalu biblioteki.

Wszystkie prace, oprócz plakatów dzieci mogły zabrać do domu. Udział w zajęciach był bezpłatny. Materiały wykorzystane na zajęciach pochodziły ze środków Rady Sołeckiej w Jankowicach, za które serdecznie w imieniu dzieci dziękuję.

W miesiącu maju 2012 w filii Jankowice rozpoczęła się akcja PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ.
Na korytarzu umieszczony został regał z książkami, które można zabrać i nie trzeba ich oddawać. Książki pochodzą z darów od czytelników, a do włączenia do księgozbioru się nie nadają.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

10 maja 2012 filia Jankowice gościła klasy pierwsze z okazji "Tygodnia Bibliotek". Spotkanie przebiegało zgodnie z tegorocznym hasłem "Biblioteka ciągle w grze" no to gramy i czytamy.
Uczniowie najpierw zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, regulaminem, układem książek na półkach. Po lekcji bibliotecznej wysłuchali hymnu na EURO 2012.
Na spotkaniu, dzięki uprzejmości Klubu Sportowego ZNICZ, obejrzeli wystawę pucharów zdobytych przez zawodników klubu sportowego, mogli te puchary pooglądać i żeby poczuć smak zwycięstwa potrzymać w rękach.

Po wizycie w bibliotece dzieci wyszły na boisko sportowe i z wielkim przejęciem zapoznawali się z rozmiarami prawdziwego boiska, wielkością bramek. Rozegrali także mecz na prawdziwym boisku sportowym, co było dla nich wielkim przeżyciem. W lekcji bibliotecznej oraz sportowych zmaganiach wzięło udział 52 dzieci.

 

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie Filia Jankowice odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci.

W dniach od 6 -10 lutego w zajęciach uczestniczyło codziennie 20 dzieci.

 

 

 

 

 

6.02 2012 poniedziałek - dzieci malowały farbami przy pomocy przedmiotów codziennego użytku. Namalowane obrazki stanowią dekorację biblioteki.

 

 

 

 

7.02.2012 wtorek - dzieci wykonywały maski karnawałowe różnymi technikami. Prace te wykonywały z wielkim zaangażowaniem, gdyż po feriach odbędzie się szkolny bal karnawałowy.

 

 

 

 

 

8.02.2012 środa - dzieci projektowały i wykonywały biżuterię z drewna. Kolczyki i zawieszki dziewczynki po zajęciach od razu założyły ,chłopcy natomiast swoje prace wykorzystają jako prezent.

 

 

 

 

9.02.2012 czwartek - dzieci wykonywały breloki z filcu. Odbyło się wielkie wycinanie według szablonów, szycie, wypychanie, przyklejanie oczu. Breloczki w kształcie sowy były bardzo efektowne i sprawiły dzieciom wiele radości.

 

 

 

 

10.02.2012 piątek - dzieci wykonywały kartki okolicznościowe metodą quillingową. Z wielkim zapałem i starannością dzieci wykonywały swoje kartki okolicznościowe mając na uwadze nadchodzące walentynki.

 

 

Wszystkie prace dzieci mogły zabrać do domu.
Materiały na warsztaty plastyczne zostały zakupione ze środków Rady Sołeckiej w Jankowicach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.