Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W Filii MPBP w Jankowicach w dniach od 31.01.2012 do 3.02.2012 w ramach projektu Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece- odbyły się FERIE Z FILMEM. Po obejrzeniu filmu dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych nawiązujących tematycznie do obejrzanego filmu.

W poniedziałek 31.01.2012 oglądaliśmy film "PUNAM". Po filmie odbyła się dyskusja na temat oglądanego filmu-warunkach życia i nauki bohaterki. Następnie dzieci rysowały to- co je najbardziej zadziwiło w oglądanym filmie.

 

Wtorek 31.01.2012 oglądaliśmy film "OPOWIEŚCI O RZECZACH"
Po zajęciach dzieci robiły EKOLUDKA śmieciowego stworka, którego robiły z przyniesionych przez siebie śmieci. Podczas tworzenia EKOLUDKA dzieci doszły do wniosku, że niektórym rzeczom można dać jeszcze drugą szansę,

 

Środa 1.02.2012 prezentowany był film "KROKODYLE Z PRZEDMIEŚCIA"
Po dyskusji na temat filmu i niebezpieczeństw na jakie narażali się bohaterowie- dzieci robiły odblaskowe breloki pod hasłem : MY JESTEŚMY BEZPIECZNI I WIDOCZNI.
Materiał odblaskowy otrzymaliśmy dzięki życzliwości firmy Nitsche.

 

 

Czwartek 2.02.2021 dzieci oglądały film "SZKOŁA Z BLACHY". Po obejrzeniu filmu odbyła się dyskusja na temat warunków w jakich bohaterowie filmu musieli się uczyć. Dla poprawienia nastroju dzieci szyły pacynki.

 

Piątek 3.02.2012 dzieci oglądały film "SZERMIERZE DLA PALESTYNY"
Po dyskusji na temat warunków życia bohaterów- dzieci pisały życzenia dla bohaterów lub rysowały swoje ulubione zajęcie.

 

 

 

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia w Jankowicach serdecznie zaprasza na "Ferie z filmem w bibliotece".

Prezentowane będą filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”, programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece".

Projekt  „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece” prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt jest darmowy i przeznaczony dla bibliotekarzy i użytkowników bibliotek. Wstęp wolny

Harmonogram pokazów:

30.01 (poniedziałek) godz. 12:00 - "Punam"

31.01 (wtorek) godz. 14:00 - "Opowieści o rzeczach"

01.02 (środa) godz. 14:00 - "Krokodyle z przedmieścia"

2.02 (czwartek)  godz. 14:00 - "Szkoła z blachy"

3.02 (piątek) godz. 14:00 "Szermierze z Palestyny"

Filia Jankowice zaprasza dzieci do udziału w komputerowym kursie nauki języka angielskiego FunEnglish. FunEnglish to atrakcyjna metoda nauki języka angielskiego podczas, której dzieci w formie zabawy mogą uczyć się języka angielskiego. Kurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do lat 12. W naszej bibliotece można skorzystać z tego kursu bezpłatnie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece lub pod numerem telefonu 32 447 57 01.

Partnerem Biblioteki w realizacji programu FunEnglish w bibliotece jest FunEnglish.pl sp.z o.o.

W środę 23 listopada 2011 w bibliotece w Jankowicach odbyła się lekcja biblioteczna. Na lekcję zaproszone zostały dzieci z kl. I z Szkoły Podstawowej w Jankowicach. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, układem księgozbioru i zasadach korzystania z biblioteki. Dzieci otrzymały kolorowe wizytówki z adresem biblioteki, numerem telefonu, adresem internetowym i godzinami pracy tej filii. Po lekcji na dzieci czekała niespodzianka. W ramach projektu "Globalne wyzwanie " fundacja ING-dzieciom przedstawicielki Banku Śląskiego czytały dzieciom I rozdział bajki "Lucjan lew, jakiego nie było".

Lew - wielka maskotka umilała dzieciom pobyt w bibliotece. Na zakończenie każde dziecko dostało bajkę, by mogło zapoznać się z dalszymi przygodami bohaterów. Dzieci otrzymały też kredki, lizaki i baloniki. Odbył się również konkurs na uważne słuchanie tekstu. Na ochotnika dzieci odważnie odpowiadały na pytania. W nagrodę otrzymały płyty z bajkami. W podziękowaniu za prezenty dzieci zaśpiewały piosenkę "O kocie". W dobrych nastrojach dzieci i goście z Banku Śląskiego pożegnali się z biblioteką. Spotkane trwało 2 godziny. W spotkaniu uczestniczyło 23 dzieci.

Od 15 listopada do 20 grudnia w bibliotece w Jankowicach można obejrzeć wystawę biżuterii autorstwa p. Weroniki Żołnierek. Na wystawie prezentowane są kolczyki, wisiorki, zawieszki, korale, bransoletki. Biżuteria wykonana jest z kamieni szlachetnych i syntetycznych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.