Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Do 15 listopada w filii biblioteki publicznej w Jankowicach można obejrzeć wystawę obrazów olejnych namalowanych przez p. Michalinę Komander.

Odwiedzając bibliotekę we wrześniu czytelnicy mogą obejrzeć wystawę prac wykonanych przez Lidię i Andrzeja Farugów. Na wystawie znajdują się haftowane haftem krzyżykowym obrazy, serwetki haftowane haftem angielskim i richelie, bieżniki szydełkowane wykonane przez p. Lidię. Obejrzeć można również ikony wykonane przez p. Andrzeja.

  

Biblioteka w Jankowicach była organizatorem spotkania z poetką i poezją w przedszkolu w Jankowicach. Pani Maria Słomak-Sojka w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom jak powstają wiersze, przeczytała kilka swoich utworów o przyrodzie. Przeczytała opowiadanie o swoim psie Szelmie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały i żywo dyskutowały na temat książek, zwierząt i przyrody. Wspólnie też z p. Marią śpiewały piosenki. Na zakończenie była ulubiona zabawa z przedszkola p. Marysi do której chętnie włączyły się dzieci i wychowawczynie. W spotkaniu udział wzięło 62 przedszkolaków.

 

Filia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Jankowicach była organizatorem artystycznych wakacji 2011. Zajęcia z grupą 15 dzieci prowadziła p. Barbara Hlubek.

8.08.2011
- uczestnicy na zajęciach robili ramki na zdjęcia z makaronu. Na kartonowe ramki naklejano różne kształty makaronu tworząc ornamenty zdobnicze. Ozdobione ramki lakierowano lakierem na kolory metaliczne złoto i srebro.
9.08.2011 - na zajęciach odbyło się wielkie klejenie gliny. Dzieci wyklejały zwierzęta i wazony z gliny.
10.08.2011 - zajęcia w tym dniu polegały na robieniu biżuterii użytkowej kolczyków i naszyjników dla
mamy. Dzieci w tym dniu były tak zaangażowane tworzeniem, że całe zajęcia pracowały na stojąco. A zrobiona biżuteria zaskoczyła wszystkich wyczuciem estetyki.
11.08.2011- był to dzień malowania farbami z wykorzystaniem plasteliny oraz różnych tworzyw. Tematem prac były MOJE WAKACJE. Namalowane obrazki stanowią wystrój biblioteki i można je oglądać do końca wakacji.
12.08.2011 -dzieci na zajęciach bawiły się z origami i wykonywały kwiaty oraz zwierzęta metodą origami. Praca polegała na niezwykłej precyzji i dokładności.

W maju 2011 roku w bibliotece można obejrzeć obrazy haftowane i serwetki szydełkowe wykonane przez panią Barbarę Maciejok. W związku z beatyfikacją Jana Pawła II prezentujemy haftowane portrety BŁOGOSŁAWIONEGO PAPIEŻA POLAKA.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.