Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

10 maja 2012 filia Jankowice gościła klasy pierwsze z okazji "Tygodnia Bibliotek". Spotkanie przebiegało zgodnie z tegorocznym hasłem "Biblioteka ciągle w grze" no to gramy i czytamy.
Uczniowie najpierw zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, regulaminem, układem książek na półkach. Po lekcji bibliotecznej wysłuchali hymnu na EURO 2012.
Na spotkaniu, dzięki uprzejmości Klubu Sportowego ZNICZ, obejrzeli wystawę pucharów zdobytych przez zawodników klubu sportowego, mogli te puchary pooglądać i żeby poczuć smak zwycięstwa potrzymać w rękach.

Po wizycie w bibliotece dzieci wyszły na boisko sportowe i z wielkim przejęciem zapoznawali się z rozmiarami prawdziwego boiska, wielkością bramek. Rozegrali także mecz na prawdziwym boisku sportowym, co było dla nich wielkim przeżyciem. W lekcji bibliotecznej oraz sportowych zmaganiach wzięło udział 52 dzieci.

W miesiącu maju 2012 w filii Jankowice rozpoczęła się akcja PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ.
Na korytarzu umieszczony został regał z książkami, które można zabrać i nie trzeba ich oddawać. Książki pochodzą z darów od czytelników, a do włączenia do księgozbioru się nie nadają.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

W Filii MPBP w Jankowicach w dniach od 31.01.2012 do 3.02.2012 w ramach projektu Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece- odbyły się FERIE Z FILMEM. Po obejrzeniu filmu dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych nawiązujących tematycznie do obejrzanego filmu.

W poniedziałek 31.01.2012 oglądaliśmy film "PUNAM". Po filmie odbyła się dyskusja na temat oglądanego filmu-warunkach życia i nauki bohaterki. Następnie dzieci rysowały to- co je najbardziej zadziwiło w oglądanym filmie.

 

Wtorek 31.01.2012 oglądaliśmy film "OPOWIEŚCI O RZECZACH"
Po zajęciach dzieci robiły EKOLUDKA śmieciowego stworka, którego robiły z przyniesionych przez siebie śmieci. Podczas tworzenia EKOLUDKA dzieci doszły do wniosku, że niektórym rzeczom można dać jeszcze drugą szansę,

 

Środa 1.02.2012 prezentowany był film "KROKODYLE Z PRZEDMIEŚCIA"
Po dyskusji na temat filmu i niebezpieczeństw na jakie narażali się bohaterowie- dzieci robiły odblaskowe breloki pod hasłem : MY JESTEŚMY BEZPIECZNI I WIDOCZNI.
Materiał odblaskowy otrzymaliśmy dzięki życzliwości firmy Nitsche.

 

Czwartek 2.02.2021 dzieci oglądały film "SZKOŁA Z BLACHY". Po obejrzeniu filmu odbyła się dyskusja na temat warunków w jakich bohaterowie filmu musieli się uczyć. Dla poprawienia nastroju dzieci szyły pacynki.

Piątek 3.02.2012 dzieci oglądały film "SZERMIERZE DLA PALESTYNY"
Po dyskusji na temat warunków życia bohaterów- dzieci pisały życzenia dla bohaterów lub rysowały swoje ulubione zajęcie.

 

 

 

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie Filia Jankowice odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci.

W dniach od 6 -10 lutego w zajęciach uczestniczyło codziennie 20 dzieci.

 

 

6.02 2012 poniedziałek - dzieci malowały farbami przy pomocy przedmiotów codziennego użytku. Namalowane obrazki stanowią dekorację biblioteki.


7.02.2012 wtorek - dzieci wykonywały maski karnawałowe różnymi technikami. Prace te wykonywały z wielkim zaangażowaniem, gdyż po feriach odbędzie się szkolny bal karnawałowy.

8.02.2012 środa - dzieci projektowały i wykonywały biżuterię z drewna. Kolczyki i zawieszki dziewczynki po zajęciach od razu założyły ,chłopcy natomiast swoje prace wykorzystają jako prezent.

9.02.2012 czwartek - dzieci wykonywały breloki z filcu. Odbyło się wielkie wycinanie według szablonów, szycie, wypychanie, przyklejanie oczu. Breloczki w kształcie sowy były bardzo efektowne i sprawiły dzieciom wiele radości.

10.02.2012 piątek - dzieci wykonywały kartki okolicznościowe metodą quillingową. Z wielkim zapałem i starannością dzieci wykonywały swoje kartki okolicznościowe mając na uwadze nadchodzące walentynki.

Wszystkie prace dzieci mogły zabrać do domu.
Materiały na warsztaty plastyczne zostały zakupione ze środków Rady Sołeckiej w Jankowicach.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia w Jankowicach serdecznie zaprasza na "Ferie z filmem w bibliotece".

Prezentowane będą filmy pochodzące ze zbiorów edukacyjnych programu „Jeden Świat – kluby filmowe”, programu dystrybucji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty oraz zasobów własnych programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece".

Projekt  „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece” prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt jest darmowy i przeznaczony dla bibliotekarzy i użytkowników bibliotek. Wstęp wolny

Harmonogram pokazów:

30.01 (poniedziałek) godz. 12:00 - "Punam"

31.01 (wtorek) godz. 14:00 - "Opowieści o rzeczach"

01.02 (środa) godz. 14:00 - "Krokodyle z przedmieścia"

2.02 (czwartek)  godz. 14:00 - "Szkoła z blachy"

3.02 (piątek) godz. 14:00 "Szermierze z Palestyny"

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.