Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W środę 23 listopada 2011 w bibliotece w Jankowicach odbyła się lekcja biblioteczna. Na lekcję zaproszone zostały dzieci z kl. I z Szkoły Podstawowej w Jankowicach. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, układem księgozbioru i zasadach korzystania z biblioteki. Dzieci otrzymały kolorowe wizytówki z adresem biblioteki, numerem telefonu, adresem internetowym i godzinami pracy tej filii. Po lekcji na dzieci czekała niespodzianka. W ramach projektu "Globalne wyzwanie " fundacja ING-dzieciom przedstawicielki Banku Śląskiego czytały dzieciom I rozdział bajki "Lucjan lew, jakiego nie było".

Lew - wielka maskotka umilała dzieciom pobyt w bibliotece. Na zakończenie każde dziecko dostało bajkę, by mogło zapoznać się z dalszymi przygodami bohaterów. Dzieci otrzymały też kredki, lizaki i baloniki. Odbył się również konkurs na uważne słuchanie tekstu. Na ochotnika dzieci odważnie odpowiadały na pytania. W nagrodę otrzymały płyty z bajkami. W podziękowaniu za prezenty dzieci zaśpiewały piosenkę "O kocie". W dobrych nastrojach dzieci i goście z Banku Śląskiego pożegnali się z biblioteką. Spotkane trwało 2 godziny. W spotkaniu uczestniczyło 23 dzieci.

Filia Jankowice zaprasza dzieci do udziału w komputerowym kursie nauki języka angielskiego FunEnglish. FunEnglish to atrakcyjna metoda nauki języka angielskiego podczas, której dzieci w formie zabawy mogą uczyć się języka angielskiego. Kurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do lat 12. W naszej bibliotece można skorzystać z tego kursu bezpłatnie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece lub pod numerem telefonu 32 447 57 01.

Partnerem Biblioteki w realizacji programu FunEnglish w bibliotece jest FunEnglish.pl sp.z o.o.

Do 15 listopada w filii biblioteki publicznej w Jankowicach można obejrzeć wystawę obrazów olejnych namalowanych przez p. Michalinę Komander.

Od 15 listopada do 20 grudnia w bibliotece w Jankowicach można obejrzeć wystawę biżuterii autorstwa p. Weroniki Żołnierek. Na wystawie prezentowane są kolczyki, wisiorki, zawieszki, korale, bransoletki. Biżuteria wykonana jest z kamieni szlachetnych i syntetycznych.

Odwiedzając bibliotekę we wrześniu czytelnicy mogą obejrzeć wystawę prac wykonanych przez Lidię i Andrzeja Farugów. Na wystawie znajdują się haftowane haftem krzyżykowym obrazy, serwetki haftowane haftem angielskim i richelie, bieżniki szydełkowane wykonane przez p. Lidię. Obejrzeć można również ikony wykonane przez p. Andrzeja.

  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.