Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W maju 2011 roku w bibliotece można obejrzeć obrazy haftowane i serwetki szydełkowe wykonane przez panią Barbarę Maciejok. W związku z beatyfikacją Jana Pawła II prezentujemy haftowane portrety BŁOGOSŁAWIONEGO PAPIEŻA POLAKA.

W kwietniu można oglądać prace Barbary Moń.

W marcu w lokalu biblioteki można obejrzeć prace p. Marty Pniok - obrazy olejne, haftowane oraz ozdobne szarfy.

W dniach 8 -10 marca 2011 w sali OSP odbyła się wystawa rękodzieła lokalnych twórców ludowych z terenu ziemi pszczyńskiej. Na wystawie prezentowane były różnorodne formy twórczości: hafty, rzeźby, malarstwo olejne, obrazy haftowane, prace szydełkowe, obrusy zrobione na drutach, ceramika artystyczna. Można było obejrzeć wyroby z wikliny, papierowe kwiaty i kwiaty wykonane ze skóry. Na wystawie prezentowane były również elementy stroju ludowego jak czepce wykonane szydełkiem oraz haftowane chusty. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas wystawy można było obejrzeć prezentację multimedialną ukazującą sylwetki lokalnych twórców rękodzieła. Podczas wystawy odwiedzający mieli możliwość przy stole, przy filiżance kawy podyskutować na temat wystawianych prac. Od 11.03.2011 wystawę można obejrzeć w Goczałkowicach w GOK.

    

 

W Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej filia w Jankowicach. W dniach od 24.01 do 28.01. 2011r. dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt. „Artystyczne ferie”, zajęcia prowadziła pani Barbara Hlubek.

Dzieci poznały różne techniki plastyczne. W miłej atmosferze uczestniczyły w zajęciach:

- malowanie na szkle 24.01

- rysowanie węglem 25.01

- dekorowanie świeczników metodą decoupage 26.01

- modelowanie gliną 27.01

- wydrapywani ki na papierze.

W warsztatach udział brało codziennie 18 dzieci. Wszystkie wykonane parce, dzieci mogły zabrać do domu. Najbardziej podobały się zajęcia z gliną oraz malowanie na szkle.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.