Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

 Filia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Jankowicach była organizatorem artystycznych wakacji 2011. Zajęcia z grupą 15 dzieci prowadziła p. Barbara Hlubek.

8.08.2011
- uczestnicy na zajęciach robili ramki na zdjęcia z makaronu. Na kartonowe ramki naklejano różne kształty makaronu tworząc ornamenty zdobnicze. Ozdobione ramki lakierowano lakierem na kolory metaliczne złoto i srebro.
9.08.2011 - na zajęciach odbyło się wielkie klejenie gliny. Dzieci wyklejały zwierzęta i wazony z gliny.
  10.08.2011 - zajęcia w tym dniu polegały na robieniu biżuterii użytkowej kolczyków i naszyjników dla
mamy. Dzieci w tym dniu były tak zaangażowane tworzeniem, że całe zajęcia pracowały na stojąco. A zrobiona biżuteria zaskoczyła wszystkich wyczuciem estetyki.
11.08.2011- był to dzień malowania farbami z wykorzystaniem plasteliny oraz różnych tworzyw. Tematem prac były MOJE WAKACJE. Namalowane obrazki stanowią wystrój biblioteki i można je oglądać do końca wakacji.
12.08.2011 -dzieci na zajęciach bawiły się z origami i wykonywały kwiaty oraz zwierzęta metodą origami. Praca polegała na niezwykłej precyzji i dokładności.

Biblioteka w Jankowicach była organizatorem spotkania z poetką i poezją w przedszkolu w Jankowicach. Pani Maria Słomak-Sojka w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom jak powstają wiersze, przeczytała kilka swoich utworów o przyrodzie. Przeczytała opowiadanie o swoim psie Szelmie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały i żywo dyskutowały na temat książek, zwierząt i przyrody. Wspólnie też z p. Marią śpiewały piosenki. Na zakończenie była ulubiona zabawa z przedszkola p. Marysi do której chętnie włączyły się dzieci i wychowawczynie. W spotkaniu udział wzięło 62 przedszkolaków.

 

W kwietniu można oglądać prace Barbary Moń.

W maju 2011 roku w bibliotece można obejrzeć obrazy haftowane i serwetki szydełkowe wykonane przez panią Barbarę Maciejok. W związku z beatyfikacją Jana Pawła II prezentujemy haftowane portrety BŁOGOSŁAWIONEGO PAPIEŻA POLAKA.

W dniach 8 -10 marca 2011 w sali OSP odbyła się wystawa rękodzieła lokalnych twórców ludowych z terenu ziemi pszczyńskiej. Na wystawie prezentowane były różnorodne formy twórczości: hafty, rzeźby, malarstwo olejne, obrazy haftowane, prace szydełkowe, obrusy zrobione na drutach, ceramika artystyczna. Można było obejrzeć wyroby z wikliny, papierowe kwiaty i kwiaty wykonane ze skóry. Na wystawie prezentowane były również elementy stroju ludowego jak czepce wykonane szydełkiem oraz haftowane chusty. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas wystawy można było obejrzeć prezentację multimedialną ukazującą sylwetki lokalnych twórców rękodzieła. Podczas wystawy odwiedzający mieli możliwość przy stole, przy filiżance kawy podyskutować na temat wystawianych prac. Od 11.03.2011 wystawę można obejrzeć w Goczałkowicach w GOK.

    

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.