Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W lokalu Filii Jankowice można było obejrzeć wystawę obrazów powstałych w ramach projektu ,,SPOŁECZNOŚĆ SIŁĄ ROZWOJU – INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW JANKOWIC POPRZEZ SZTUKĘ”. Twórcami obrazów są amatorzy – uczestnicy wycieczki do Wilkowic dnia 25 kwietnia 2019.

Uczestnicy podczas wyjazdu brali udział w warsztatach malarskich prowadzonych przez artystkę Barbarę ADAMIEC.

Czytelnicy odwiedzający bibliotekę proszeni byli o oddanie głosu na jeden z obrazów. Głosowanie odbywało się od 30.04.2019 do 30.05. 2019. Trzy najlepsze prace zostaną dzisiaj nagrodzone obrazami malarki – Barbary Adamiec.

4 czerwca 2019 odbyło się spotkanie uczestników projektu w bibliotece i wręczenie 3 nagród – obrazów Barbary Adamiec.

Uczestnicy przy kawie dzielili się swoimi spostrzeżeniami z wyjazdu.

Długo w ich pamięci pozostanie wizyta w pracowni rzeźbiarskiej i muzeum Juliana Fałata, oraz malowanie swoich obrazów pod okiem  artystki Barbary Adamiec.

Dnia 3 czerwca 2019 (poniedziałek) filia w Jankowicach będzie nieczynna.
 
Za utrudnienia przepraszamy.
Dnia 21 maja 2019 (wtorek) Filia Jankowice będzie czynna od godziny 14.00 do 18.00.
Za utrudnienia przepraszamy. 
23 maja 2019 roku po raz kolejny mogliśmy się spotkać z wielkim propagatorem śląskiej gwary – Alojzym Lysko. Spotkanie było połączone z promocją 8 tomu cyklu DUCHY WOJNY "Z Pszczyny do Kołymy. Odyseja górnośląska".
W spotkaniu udział wzięło 87 osób. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy jak powstawała książka, której bohaterowie zostali osadzeni w Pszczynie i Jankowicach. 25 lat z życia bohatera pokazują jak trudne i poplątane były losy Ślązaków. Pan Alojzy Lysko podkreślił jak ważny jest język duszy – gwara naszych przodków. Mogliśmy posłuchać jak Alojzy Lysko zaśpiewał balladę ,,Wieczorny dzwon”.
,,Jeśli Śląsk ma być naszą Ojczyzną – musimy pisać i czytać po śląsku, godać, rzykać i kochać po śląsku. Inaczej wykorzenimy się i będziemy NIKIM! (cytat z dedykacji).
Spotkanie wzbogacił zespół Małe Jankowianki w strojach ludowych i 5 osobowy muzyczny zespół młodzieżowy. Uczestnicy przy kawie i słodyczach mogli zagłębić się w historię naszej miejscowości. Po spotkaniu można było otrzymać dedykację i autograf naszego gościa.
Spotkanie zakończyliśmy cytatem kończącym powieść:
 
,,- My tu byli – my tu som – my tu dalij chcymy być! To jest od wieków naszo Ojczyzna! Beztoż dejcie nom wolność i trocha spokojniejszego życio!”
 
Spotkanie odbyło się we współpracy z Radą Sołecka w Jankowicach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Jankowicach.
 

Chodź majowa aura nie napawa optymizmem to 13 maja poranek w Przedszkolu nr 4 w Pszczynie był nieco weselszy niż pogoda za oknem. Wszystko za sprawą Elmera - kolorowego słonia w kratkę, bohatera książek dla dzieci autorstwa Davida McKee. Grupa starszaków i maluszków dowiedziała się co takiego wymyślił Elmer, aby stać się takim samym słoniem jak inne, i czy warto za wszelką cenę zmieniać się dla innych. Tematem zajęć była również Wielkanoc. Dzieci „malowały” styropianowe jajko za pomocą palety barw znajdującej się na chuście animacyjnej. Dowiedziały się również czym jest święconka, i wspólnie zastanawialiśmy się jakie produkty powinny znaleźć się w wielkanocnym koszyczku. Dzieci otrzymały wielką kolorowankę Elmera do wspólnego kolorowania, a także naklejki przestawiające słonia w kratkę.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.