Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Informujemy, że od 17 do 22 kwietnia (od środy) Filia Jankowice będzie nieczynna.
Natomiast 16 kwietnia (wtorek) będzie czynna od 11:00 do 14:00.
Dnia 18 marca 2019 bibliotekarki z filii bibliotecznej w Jankowicach odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4 w Pszczynie. Podczas spotkania przestawiono dzieciom kilka zwariowanych i śmiesznych wyrazów, takich jak wygibasy, fiksum-dyrdum, czy kociokwik. Zajęcia przygotowano na podstawie książki Agnieszki Frączek pt. „Banialuki do zabawy i nauki”. Przedszkolaki zmierzyły się również z bajkowymi zagadkami, a bibliotekarki zaprosiły je do odwiedzenia biblioteki. Na koniec zajęć przeczytano dzieciom dwa opowiadania o zwierzątkach za pomocą teatrzyku Kamishibai.
 
W Filii Jankowice w I kwartale 2019 roku odbyło się 5 spotkań Klubu Pasjonatów. 
 
15.01 – w lokalu biblioteki spotkało się 7 osób.  Podczas spotkania uczestnicy wykonywali szydełkowe podkładki na stół. 
 
29.01 – spotkanie 7 pasjonatów połączone z warsztatami szydełkowania. Prowadząca udzielała cennych informacji dotyczących wzorów i ściegów. Pasjonaci wymienili się uwagami na temat swoich prac, podzielili informacjami gdzie można dostać włóczki do szydełkowania w cenach hurtowych.
 
19.02 – spotkanie pasjonatów połączone było z warsztatami wikliny papierowej. 12 pasjonatów wyplatało wianki.
 
5.03 –  12 pasjonatów spotkało się na warsztatach wikliny papierowej. Tym razem było wyplatanie koszyków.
 
19.03 – 10 pasjonatów na spotkaniu wykonywało wiklinowe zajączki i szydełkowe kurczaki.
 
Wszystkie spotkania Pasjonatów odbywały się w bardzo przyjemnej atmosferze. Podczas spotkań uczestnicy mogli doskonalić swoje umiejętności i znaleźć odskocznię od codziennych obowiązków. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prowadzącym - Państwu Barbarze i Andrzejowi Maroszkom. 
 

Uprzejmie informujemy, że w dniach 22 marca (piątek) i 29 marca (piątek), Filia w Jankowicach będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.