A- A A+

Chodź majowa aura nie napawa optymizmem to 13 maja poranek w Przedszkolu nr 4 w Pszczynie był nieco weselszy niż pogoda za oknem. Wszystko za sprawą Elmera - kolorowego słonia w kratkę, bohatera książek dla dzieci autorstwa Davida McKee. Grupa starszaków i maluszków dowiedziała się co takiego wymyślił Elmer, aby stać się takim samym słoniem jak inne, i czy warto za wszelką cenę zmieniać się dla innych. Tematem zajęć była również Wielkanoc. Dzieci „malowały” styropianowe jajko za pomocą palety barw znajdującej się na chuście animacyjnej. Dowiedziały się również czym jest święconka, i wspólnie zastanawialiśmy się jakie produkty powinny znaleźć się w wielkanocnym koszyczku. Dzieci otrzymały wielką kolorowankę Elmera do wspólnego kolorowania, a także naklejki przestawiające słonia w kratkę.

W Filii Jankowice w I kwartale 2019 roku odbyło się 5 spotkań Klubu Pasjonatów. 
 
15.01 – w lokalu biblioteki spotkało się 7 osób.  Podczas spotkania uczestnicy wykonywali szydełkowe podkładki na stół. 
 
29.01 – spotkanie 7 pasjonatów połączone z warsztatami szydełkowania. Prowadząca udzielała cennych informacji dotyczących wzorów i ściegów. Pasjonaci wymienili się uwagami na temat swoich prac, podzielili informacjami gdzie można dostać włóczki do szydełkowania w cenach hurtowych.
 
19.02 – spotkanie pasjonatów połączone było z warsztatami wikliny papierowej. 12 pasjonatów wyplatało wianki.
 
5.03 –  12 pasjonatów spotkało się na warsztatach wikliny papierowej. Tym razem było wyplatanie koszyków.
 
19.03 – 10 pasjonatów na spotkaniu wykonywało wiklinowe zajączki i szydełkowe kurczaki.
 
Wszystkie spotkania Pasjonatów odbywały się w bardzo przyjemnej atmosferze. Podczas spotkań uczestnicy mogli doskonalić swoje umiejętności i znaleźć odskocznię od codziennych obowiązków. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prowadzącym - Państwu Barbarze i Andrzejowi Maroszkom. 
 
Informujemy, że od 17 do 22 kwietnia (od środy) Filia Jankowice będzie nieczynna.
Natomiast 16 kwietnia (wtorek) będzie czynna od 11:00 do 14:00.
Dnia 18 marca 2019 bibliotekarki z filii bibliotecznej w Jankowicach odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4 w Pszczynie. Podczas spotkania przestawiono dzieciom kilka zwariowanych i śmiesznych wyrazów, takich jak wygibasy, fiksum-dyrdum, czy kociokwik. Zajęcia przygotowano na podstawie książki Agnieszki Frączek pt. „Banialuki do zabawy i nauki”. Przedszkolaki zmierzyły się również z bajkowymi zagadkami, a bibliotekarki zaprosiły je do odwiedzenia biblioteki. Na koniec zajęć przeczytano dzieciom dwa opowiadania o zwierzątkach za pomocą teatrzyku Kamishibai.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.