Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Informujemy, że Filia Jankowice będzie nieczynna w dniach 7 (piątek) i 10 (poniedziałek) września 2018 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

W dniach 25 – 29 czerwca, piętnaścioro dzieci uczestniczyło w Artystycznych wakacjach, zorganizowanych przez filię w Jankowicach. Materiały na zajęcia pochodziły ze środków Rady Sołeckiej w Jankowicach.

25.06.2018 – Koralikowy zawrót głowy – uczestnicy wykonywali podstawkę pod kubek z koralików Pyssla.

26.06.2018 – Kolorowa rybka – uczestnicy wykonywali ozdobę z papierowych talerzyków oraz kolorowego papieru.

27.06.2018 – Lawendowy zapach wakacji – dzieci szyły bawełniane woreczki, a następnie wypełniały je suszoną lawendą.

28.06.2018 – Mały ogrodnik – dzieci tworzyły mini ogródek skalny.

29.06.2018 – Wakacyjne wspomnienie – uczestnicy ozdabiali kolorowym makaronem, przygotowane wcześniej kartonowe ramki na zdjęcia.

W ramach TYGODNIA BIBLIOTEK -  23 MAJA 2018 odwiedziłyśmy dzieci z klas ,,0". Tematem spotkania była książka i biblioteka. Grupa 48 dzieci na powitanie zaśpiewała piosenkę o książce i wyrecytowała wiersze o książce. Przeczytałyśmy książkę "FRANKLIN W BIBLIOTECE".
Dzieci po wysłuchania odpowiadały na pytania związane z zasadami korzystania z biblioteki. Rozmawialiśmy o poszanowaniu książki. Na przygotowanej planszy dzieci po uprzednim zgłoszeniu  się przyklejały odpowiedni obrazek.
Książka z uśmiechem - obrazki z sytuacjami które książki lubią
Książka ze smutną miną - obrazki, które przedstawiają takie okoliczności których książki nie lubią.
Wszystkie dzieci biorące udział w tej zabawie zostały nagrodzone notesami.

Czytaj więcej: Zapraszamy do Biblioteki

15 maja 2018 odbyło się spotkanie Pana Alojzego Lysko z Panią Ewą Baborską. Podczas spotkania omawiane były szczegółowo fakty historyczne niezbędne do pisanej przez Alojzego Lysko powieści, której realia osadzone są w Jankowicach i na osiedlu Podstarzyniec. Pani Ewa przedstawiła niezbędne mapki i informacje zdobyte w pszczyńskich archiwach.
Udostępniła także spisane fakty, które spisała na podstawie rozmów ze świadkami i potomkami świadków wojennych tragedii i historii rodzinnych.
 
22 maja 2018 odbyło się spotkanie Alojzego Lysko z Panem Bronisławem Kowalikiem i Panią Ewą Baborską. Pan Alojzy poznał wiele rodzinnych tragedii z okresu II wojny światowej utrwalonych w rodzinnych kronikach, zapiskach i opowiadaniach. Podczas spotkania rozmawialiśmy także, o miejscach tragedii jakie wydarzyły się w Jankowicach od czasu I Wojny Światowej do czasów obecnych. P. Alojzy dowiedział się o miejscach owianych legendami. Wiele uwagi poświęcono też dawnym traktom drogowym, ówczesnym karczmom ( które były miejscem spotkań). Wszystkie fakty o których była mowa nie zostały ujęte w dotychczasowych publikacjach.
 
 

Informujemy, że uległy zmianie godziny otwarcia filii w Jankowicach:

 

Poniedziałek:

12:00 – 18:00

Wtorek:

11:00 – 18:00

Środa:

12:00 – 18:00

Czwartek:

-

Piątek:

9:00 – 15:00

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.