Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
15 maja 2018 odbyło się spotkanie Pana Alojzego Lysko z Panią Ewą Baborską. Podczas spotkania omawiane były szczegółowo fakty historyczne niezbędne do pisanej przez Alojzego Lysko powieści, której realia osadzone są w Jankowicach i na osiedlu Podstarzyniec. Pani Ewa przedstawiła niezbędne mapki i informacje zdobyte w pszczyńskich archiwach.
Udostępniła także spisane fakty, które spisała na podstawie rozmów ze świadkami i potomkami świadków wojennych tragedii i historii rodzinnych.
 
22 maja 2018 odbyło się spotkanie Alojzego Lysko z Panem Bronisławem Kowalikiem i Panią Ewą Baborską. Pan Alojzy poznał wiele rodzinnych tragedii z okresu II wojny światowej utrwalonych w rodzinnych kronikach, zapiskach i opowiadaniach. Podczas spotkania rozmawialiśmy także, o miejscach tragedii jakie wydarzyły się w Jankowicach od czasu I Wojny Światowej do czasów obecnych. P. Alojzy dowiedział się o miejscach owianych legendami. Wiele uwagi poświęcono też dawnym traktom drogowym, ówczesnym karczmom ( które były miejscem spotkań). Wszystkie fakty o których była mowa nie zostały ujęte w dotychczasowych publikacjach.
 
 
W ramach TYGODNIA BIBLIOTEK -  23 MAJA 2018 odwiedziłyśmy dzieci z klas ,,0". Tematem spotkania była książka i biblioteka. Grupa 48 dzieci na powitanie zaśpiewała piosenkę o książce i wyrecytowała wiersze o książce. Przeczytałyśmy książkę "FRANKLIN W BIBLIOTECE".
Dzieci po wysłuchania odpowiadały na pytania związane z zasadami korzystania z biblioteki. Rozmawialiśmy o poszanowaniu książki. Na przygotowanej planszy dzieci po uprzednim zgłoszeniu  się przyklejały odpowiedni obrazek.
Książka z uśmiechem - obrazki z sytuacjami które książki lubią
Książka ze smutną miną - obrazki, które przedstawiają takie okoliczności których książki nie lubią.
Wszystkie dzieci biorące udział w tej zabawie zostały nagrodzone notesami.

Czytaj więcej: Zapraszamy do Biblioteki

Patchworkowe podkładki Pani Grażyny Hurny  wprowadzają nas w wiosenny nastrój.
Pokazują jak można wykorzystać resztki materiałów, by wykonać piękne podkładki na wiosenny i świąteczny stół.
Estetyczne wykonanie i perfekcyjny dobór kolorów to cechy prac wykonanych przez panią Grażynę.
Czytelnicy odwiedzający bibliotekę mogą nie tylko wypożyczyć książki, ale także obejrzeć ciekawe prace będące nieraz inspiracją dla niejednej czytelniczki.

Prace te można obejrzeć w miesiącu marcu 2018.
 

W bibliotece są także do wypożyczenia czasopisma poświęcone szydełkowaniu, haftom,
wzory na prace dziewiarskie do wykonania na drutach.

 

Informujemy, że uległy zmianie godziny otwarcia filii w Jankowicach:

 

Poniedziałek:

12:00 – 18:00

Wtorek:

11:00 – 18:00

Środa:

12:00 – 18:00

Czwartek:

-

Piątek:

9:00 – 15:00

W lutym 2018 r. w Filii Jankowice można było obejrzeć inspirującą wystawę wikliny papierowej.
Dzięki uprzejmości Pani Barbary Maroszek i Pana Andrzeja Maroszek można było zobaczyć jakie fajne rzeczy można zrobić z niepotrzebnymi gazetami.

Walentynki było tematem przewodnim i dlatego można było zobaczyć serca w różnych formatach i wykonane różnymi technikami. Przedstawione też zostały sposoby jak można wykorzystać wiklinowe serca w ozdobach i stroikach, a także jak udekorować wiklinowymi sercami opakowania prezentów.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.