Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Tradycyjnie filia biblioteczna w Jankowicach zorganizowała dla dzieci Artystyczne wakacje. W ciągu dwóch tygodni (od 1 do 12 lipca) odbyło się 5 spotkań, podczas których uczestnicy wybrali się w podróż do trzech państw – Egiptu, Grecji i Włoch. Natomiast w każdą środę mogli zabawić się w małego ogrodnika, dzięki przygotowanym zajęciom florystycznym.
 
Zajęcia 1 (1 lipca) – tego dnia uczestnicy wybrali się do starożytnego Egiptu. Czekało ich nie lada wyzwanie. Dzieci poszukiwały ukrytego skarbu faraona Tutenchamona. Przy okazji dowiedziały się paru interesujących rzeczy na temat cywilizacji starożytnego Egiptu. Pracą plastyczną w tym dniu była filcowa bransoletka ozdobiona cekinami i innymi kolorowymi ozdobami. W zajęciach uczestniczyło 12 dzieci.
 
Zajęcia 2 (3 lipca) – tego dnia biblioteka przywitała dzieci aromatem ziół i roślin. Podczas spotkania była okazja do spróbowania naparu z mięty lub melisy. Uczestnicy poznali zioła oraz ich zastosowanie, sadzili kwiaty (geranium i plektrantus) oraz wykonywali ozdobnego ptaszka do doniczki. W zajęciach uczestniczyło 13 dzieci.
 
Zajęcia 3 (8 lipca) – w tym dniu uczestnicy przenieśli się do starożytnej Grecji. Ozdabiali doniczki różnorakimi wzorami, podobnie jak Grecy ozdabiali gliniane naczynia w Starożytności. Całość dopełniło drzewko szczęścia, które zostało zasadzone w ozdobionej doniczce. Podczas zajęć poruszono temat igrzysk olimpijskich, które swój początek mają właśnie w starożytnej Grecji. Dzieci wzięły udział w wakacyjnej olimpiadzie przeprowadzonej na pobliskim boisku piłkarskim. W zajęciach uczestniczyło 12 dzieci.
 
Zajęcia 4 (10 lipca) – tego dnia uczestnicy zajęć poznali 4 zboża uprawiane w Polsce: jęczmień, owies, pszenicę i żyto. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć jak wyglądają wymienione kłosy zbóż oraz czym różnią się poszczególne ich rodzaje. Oprócz plansz przedstawiających kłosy zbóż, dzieci wykonywały woreczki wypełnione suszoną lawendą. W zajęciach uczestniczyło 15 dzieci.
 
Zajęcia 5 (12 lipca) – w ostatnim dniu zajęć dzieci przeniosły się do Wenecji. Podczas zajęć dowiedziały się m.in. czym poruszają się po mieście mieszkańcy oraz turyści, kim jest gondolier i jak wygląda jego praca, co może stać się z Wenecją po ulewnym deszczu. Następnie dzieci wykonywały maski karnawałowe, które niewątpliwie kojarzą się z Wenecją. W zajęciach uczestniczyło 17 dzieci.

W dniu 26 czerwca 2019r. Filia Jankowice będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

W lokalu Filii Jankowice można było obejrzeć wystawę obrazów powstałych w ramach projektu ,,SPOŁECZNOŚĆ SIŁĄ ROZWOJU – INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW JANKOWIC POPRZEZ SZTUKĘ”. Twórcami obrazów są amatorzy – uczestnicy wycieczki do Wilkowic dnia 25 kwietnia 2019.

Uczestnicy podczas wyjazdu brali udział w warsztatach malarskich prowadzonych przez artystkę Barbarę ADAMIEC.

Czytelnicy odwiedzający bibliotekę proszeni byli o oddanie głosu na jeden z obrazów. Głosowanie odbywało się od 30.04.2019 do 30.05. 2019. Trzy najlepsze prace zostaną dzisiaj nagrodzone obrazami malarki – Barbary Adamiec.

4 czerwca 2019 odbyło się spotkanie uczestników projektu w bibliotece i wręczenie 3 nagród – obrazów Barbary Adamiec.

Uczestnicy przy kawie dzielili się swoimi spostrzeżeniami z wyjazdu.

Długo w ich pamięci pozostanie wizyta w pracowni rzeźbiarskiej i muzeum Juliana Fałata, oraz malowanie swoich obrazów pod okiem  artystki Barbary Adamiec.

Dnia 21 czerwca 2019 (piątek) filia Jankowice będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy

Dnia 3 czerwca 2019 (poniedziałek) filia w Jankowicach będzie nieczynna.
 
Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.