Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
8 listopada 2016 r.w lokalu Filii MPBP Jankowice odbyło się spotkanie pasjonatów historii Jankowic z autorem cyklu książek pt.DUCHY WOJNY. 
Podczas spotkania mieliśmy okazję do zapoznania się z 6 tomem - W PRZEKLEŃSTWIE KALECTWA. 
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości spotkanie rozpoczęło się  koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu MAŁE JANKOWIANKI z opiekunką P. Marią Bałuch. 
Dziewczynki zaśpiewały 12 pieśni. Uczestnicy spotkania z dużą radością śpiewali razem z zespołem. 
Pan Alojzy Lysko jak zawsze w bardzo interesujący sposób opowiadał o bolesnych losach Górnoślązaków, ich dramatycznych powrotach do normalnego życia w powojennej rzeczywistości.
Ostatnia książka zamykająca cykl Duchy Wojny opowiada o inwalidach wojennych. Ich determinacja, silna wola i nieoceniona pomoc rodzin  nie pozwoliła ich zepchnąć na margines życia.
Dużą niespodzianką dla p. Alojzego była wizyta Stanisława Arenwalda (rzeźbi w węglu), który na spotkanie przyjechał z Katowic.W prezencie Pan Lysko otrzymał figurkę Św. Barbary z węgla.
Uczestnicy w kameralnych warunkach żywo dyskutowali z autorem. 
W spotkaniu uczestniczyło 38 osób.
Spotkanie odbyło się  we współpracy z Radą Sołecką
 
 
 
 
 

 

Dnia 4 października 2016 odbyło się pierwsze spotkanie pasjonatów historii Jankowic i okolic. 
Na 1 spotkanie przyszli panowie Antoni Szczygieł i Bronisław Kowalik. Spotkanie trwało ponad 2 godziny. Panowie uzupełniali się informacjami dotyczącymi naszej miejscowości. Wspomagali się mapami  z internetu i prywatnymi kronikami. 
Spotkania te będą cykliczne w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Następne spotkanie odbędzie się 8 listopada ze względu na Święto Zmarłych. 
 
 
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie  z ALOJZYM  LYSKO  - autorem książek o śląsku, miłośnikiem gwary i kultury naszego regionu.
8 LISTOPADA 2016 godz.17.00 w lokalu  Filii JANKOWICE ul. Żubrów 36 (Klub Sportowy ZNICZ)
Na spotkaniu zapoznamy się z VI częścią powieści ,,DUCHY WOJNY"
Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości podczas spotkania odbędzie się mini koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Małe Jankowianki.

W lokalu biblioteki w Jankowicach można obejrzeć wystawę prac Barbary i Andrzeja Maroszek. 

Wystawa została zorganizowana na powitanie jesieni i obejrzeć ją można od 23 września do 31 października 2016.

Dla osób interesujących się wikliną papierową wystawa stanowi cenne inspiracje do tworzenia prac podczas długich jesiennych wieczorów. 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.