Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
20 czerwca w lokalu Biblioteki w Jankowicach odbył się konkurs czytelniczy dla klas III. 46 uczniów wybrało spośród siebie 12 uczestników konkursu, pozostali dzielnie kibicowali swojej drużynie.
Dzieci w wyniku losowania utworzyły 3 drużyny. W ramach integracji drużyny reprezentowały dzieci z różnych klas.
Konkurs podzielony był na 6 etapów.
1. Uważne czytanie tekstu,
2. po przeczytaniu odpowiedzenie na pytanie
  - kto jest autorem tekstu 1pkt.
  - jaki jest tytuł książki z którego fragment przeczytali 1 pkt.
3. Losowanie pytań, kolejne grupy wybierały pytanie od 1 do 12
    każda grupa odpowiadała na 4 pytania (możliwość zdobycia 4 pkt.
4. to zadanie polegało na rozwiązaniu 2 rebusów i możliwości zdobycia 4 pkt.
5.To zadanie polegało na uzupełnieniu tekstu w brakujące wyrazy za(za każdy prawidłowy wyraz zgodny z tekstem książki - można było otrzymać 1/2 pkt. czyli za całe zadanie 5 pkt.
6. odpowiedzenie na pytanie prawda czy fałsz w 12 zdaniach umieszczono fakty z czytanego fragmentu, czy są zgodne z czytanym tekstem.
Konkurs dotyczył książki Miry Kownackiej  OTO JEST KASIA

1 miejsce zajęła drużyna II  (27 pkt.)
Hania Adamus
Nikola Utrata
Patrycja Klos
Remigiusz Gregorczyk

2 miejsce zajęła drużyna I  ( 26 pkt.)
Wojtek Roszak
Paweł Cecot
Maciej Wójcik
Paweł Grygier

3 miejsce zajęła drużyna III  ( 24,5 pkt.)
Maksymilian Paw
Michał Kolasa
Maja Pojda
Karina Kotajny
 
Wszystkie dzieci otrzymały lizaki, a dzieci biorące udział w konkursie otrzymały  imienne dyplomy,  breloczki i ozdobne szklanki.
Dzieci zostały zaproszone do korzystania z księgozbioru tyt.biblioteki podczas wakacji.

Wizyta zakończyła się na placu zabaw i boisku.

10.01.2017 - podczas spotkania rozmawialiśmy na temat tworzenie drzewa genealogicznego,  jak dotrzeć do potrzebnych dokumentów. Pan Bronisław Kowalik udzielił obecnym kilku przydatnych informacji jak prowadzić kronikę rodzinną. Pani Ewa Baborska podzieliła się swoimi doświadczeniami jak korzystać z Ksiąg Parafialnych. W spotkaniu uczestniczyło 6 osób.

07.02.2017 - spotkanie poświęcone było historii Jankowic. Uczestnicy podzielili się zdobytymi  informacjami, wymienili się też wiedzą na niektóre fakty z II wojny światowej jakie miały miejsce na terenie Jankowic. Pani Ewa Baborska przedstawiła wiele dokumentów i mapek. Podzieliła się także wiedzą na temat nazw ulic. Pan Bronisław Kowalik w swojej kronice rodzinnej również zamieścił wiele informacji, które nie były dotąd publikowane, a uczestnikom spotkania okazały się wilce przydatne.

 
14.03.2017- odbyło się spotkanie pasjonatów historii Jankowic poświęcone pierwszym wzmiankom o Jankowicach,które dotyczą 1536 roku. Dowiadujemy się z herbarza, że Jankowice podzielone były wówczas na Jankowice miejskie i książęce.W Jankowicach było wówczas 13 gospodarzy.
Pani Ewa Baborska uczestnikom udzieliła informacji jak korzystać metryk archiwalnych.
Cenną informacją była ta, że dokumenty te są zdigitalizowane i można z nich korzystać wchodząc na strony internetowe http://siliusradicum.pl/ksiegi-metrykalne/. Zainteresowani  przy komputerze przeglądając te strony spędzili sporo czasu, a przy okazji nauczyli się jak najszybciej dotrzeć do informacji, które ich interesują.

Ze względu  na  wykłady otwarte ,,LUDZIE, KTÓRZY TWORZYLI WSPANIAŁĄ PRZESZŁOŚĆ ŚLĄSKA'' - spotkania pasjonatów historii Jankowic odbywać się będą w ostatnie wtorki miesiąca.
W ten sposób pasjonaci historii Jankowic mogą uczestniczyć w wykładach, które ich bardzo zainteresowały i mogą swoje pasje poszerzać poznając historię Śląska i ludzi, którzy pozytywnie na jej kartach się zapisali.

Od 8 marca 2017 do 30 kwietnia 2017 r. w lokalu Filii Jankowice można obejrzeć wystawę wikliny papierowej wykonanej przez Barbarę i Andrzeja Maroszków. Zaprezentowane prace mają oryginalne sploty i wzory - stanowią cenną inspirację dla osób robiących prace z wikliny papierowej. Niebanalne wzornictwo i ciekawa kolorystyka oraz wiosenny wystrój lokalu  to dodatkowe atuty wystawy na którą zapraszam. 

Serdecznie zapraszam do obejrzenia wystawy w bibliotece - OBRAZY OLEJNE autorstwa uznanej artystki Barbary Kaszy. Wystawę można obejrzeć od 21 marca - do 30 maja 2017 w lokalu biblioteki i w godzinach pracy biblioteki w Jankowicach.
 

 

Obrazy cieszyły się dużym zainteresowaniem i na prośbę czytelników wystawa ta została powtórzona i wzbogacona o nowe obrazy.

25 stycznia 2017 r. w lokalu biblioteki odbyło się spotkanie z rodziną - mama i troje dzieci.
W ramach porozumienia z Ośrodkiem Pomocy w Pszczynie zorganizowane zostało spotkanie podczas którego wraz z zaproszonymi gośćmi zagrałyśmy w domino, następnie czytaliśmy bajkę, rozpoczęłam czytanie, kontynuowała Pani z OPS, a następnie dzieci i mama. Potem dzieci kolorowały przygotowane obrazki. Na zakończenie robiły zakładki do książki, które mogły zabrać do domu. W nagrodę - po wyrażeniu zgody przez mamę -  dzieci zostały zapisane do biblioteki i mogły wypożyczyć wybraną przez siebie książkę, Dzieciom jak i mamie bardzo się spotkanie spodobało i chętnie spotykać się będziemy w bibliotece w każdą ostatnią środę miesiąca. Na spotkanie zostały zaproszone 3 mamy z dziećmi, z zaproszenie skorzystała tylko jedna rodzina.

Spotkanie przygotowane zostało razem z P.Ewą Borowiec (OPS) i trwało ponad 2 godziny.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.