A- A A+

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie  z ALOJZYM  LYSKO  - autorem książek o śląsku, miłośnikiem gwary i kultury naszego regionu.
8 LISTOPADA 2016 godz.17.00 w lokalu  Filii JANKOWICE ul. Żubrów 36 (Klub Sportowy ZNICZ)
Na spotkaniu zapoznamy się z VI częścią powieści ,,DUCHY WOJNY"
Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości podczas spotkania odbędzie się mini koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Małe Jankowianki.

W lokalu biblioteki w Jankowicach można obejrzeć wystawę prac Barbary i Andrzeja Maroszek. 

Wystawa została zorganizowana na powitanie jesieni i obejrzeć ją można od 23 września do 31 października 2016.

Dla osób interesujących się wikliną papierową wystawa stanowi cenne inspiracje do tworzenia prac podczas długich jesiennych wieczorów. 

 

Dnia 4 października 2016 odbyło się pierwsze spotkanie pasjonatów historii Jankowic i okolic. 
Na 1 spotkanie przyszli panowie Antoni Szczygieł i Bronisław Kowalik. Spotkanie trwało ponad 2 godziny. Panowie uzupełniali się informacjami dotyczącymi naszej miejscowości. Wspomagali się mapami  z internetu i prywatnymi kronikami. 
Spotkania te będą cykliczne w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Następne spotkanie odbędzie się 8 listopada ze względu na Święto Zmarłych. 
 
 
 
Narodowe czytanie rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór.

 

Dnia 2 września 2016 r. filia Jankowice zaprosiła pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczynie do wspólnego czytania powieści Henryka Sienkiewicz Quo Vadis.
Rok  Henryka Sienkiewicza po 120 latach od napisania powieści uczciliśmy czytaniem w altanie.
W spotkaniu wzięło udział 42 osoby. Czytało powieść 24 uczestników. Każdy w piękny sposób przeczytał odznaczony akapit. Świeże kwiaty na każdym stole i płonące świece tworzyły niezwykły nastrój.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.