Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

21 września 2014 r. odbył się koncert 40 osobowej Orkiestry Dętej w kościele Św. Izydora w Jankowicach. Koncert poprowadził kapelmistrz Piotr Olearczyk.
Koncert rozpoczął się utworem Barka na cześć św. Jana Pawła II.
Mogliśmy wysłuchać w brawurowym wykonaniu utworów Straussa, zespołu ABBA, zespołu Skaldowie, , marsze, polki. Na zakończenie wszystkich zaskoczyli wykonaniem utworu ,,Skrzydlate ręce„ zespołu Enej.


Koncert dostarczył wszystkim uczestnikom niezwykłej artystycznej uczty w cudownie akustycznym kościele.
Po owacjach na stojąco orkiestra na bis wykonała jeszcze kilka utworów.
Wykonawcy otrzymali kwiaty i zostali zaproszeni na kawę i kołocz do Domu Parafialnego w Jankowicach.
Naładowani pozytywną energią,  w doskonałych nastojach mogliśmy przeżyć  emocje związane ze zdobyciem  tytułu Mistrza Świata w piłce siatkowej.
Wieczór 21.09.2014 r. na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.
Organizatorami koncertu byli:
Rada Sołecka w Jankowicach
Parafia św.Izydora w Jankowicach
Miejsko Powiatowa Biblioteka w Pszczynie filia Jankowice

W  sierpniu 2014  w  filii Jankowice czytelnicy mogą obejrzeć wystawę poświęconą Oskarowi Kolbergowi.

 Oskar Kolberg urodzony 200 lat temu, dziś zwany ojcem polskiej etnografii i folklorystyki. Był badaczem kultury ludowej. Zgromadził i wydał w 1842 r. PIEŚNI LUDU POLSKIEGO. Skomponował operę "Król Pasterzy” i operetkę „Janek spod Ojcowa”. Dzięki zebranym przez siebie materiałom terenowym i opublikowaniu są dziś panoramą kultury ludowej i stanowią żywy pomnik etnografii i folklorystyki polskiej.

 27.08.2014 W FILII JANKOWICE odbyło się spotkanie z dziećmi na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu wzięło udział 20 dzieci.

BĄDŹ BEZPIECZNY W GOSPODARSTWIE –dzieci na podstawie materiałów wydanych przez Państwową Inspekcję Pracy dowiedziały się o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w gospodarstwie rolnym. Na plakacie naklejali znaczki uwaga niebezpieczeństwo. Dzieci rozwiązywały rebusy związane z bezpieczeństwem na wsi.

  

Poznały wiele dobrych rad jak zachować bezpieczeństwo:

 - przy maszynach rolniczych,

- zwierzętach,

- środkach chemicznych,

- szambach i zbiornikach wodnych,

- studniach,

- w transporcie rolniczym.

Dzieci otrzymały książeczki: „Przygoda na wsi ‘’ i „Bądź bezpieczny w gospodarstwie” - z cennymi poradami, przedstawiające  jakie zagrożenia im mogą grozić i na co szczególnie mają zwracać uwagę. W nagrodę za aktywne uczestnictwo w ramach akcji -  SZANUJ  ŻYCIE - dzieci otrzymały grę planszową.

  

Gościem spotkania była uczennica  klasy policyjnej IV LO w Pszczynie Karolina Kawa, która w mundurze policyjnym omówiła jak poruszać się po drodze, by być bezpiecznym. Omówiła ogólne zasady bezpieczeństwa, w świetny sposób przedstawiła  zasady ruchu drogowego dotyczące pieszych, zaznajomiła dzieci ze znakami drogowymi. Każdy z uczestników musiał przejść przez umowną jezdnię. Zabawa polegała na tym, że każdy uczestnik miał inne zadanie do pokonania, by przejść przez jezdnię.  Przećwiczyliśmy różne warianty przechodzenia przez jezdnię  - z sygnalizacją świetlną,  jak ruchem kieruje policjant, jak przejście znajduje się za zakrętem i inne warianty bezpiecznego przechodzenia.

Wszystkie dzieci prawidłowo wykonały swoje zadanie. Nagrodą dla każdego uczestnika był element odblaskowy. W ramach  akcji - JESTEM WIDOCZNY JESTEM BEZPIECZNY -  dzieci mogą bezpiecznie powrócić do szkoły i bezpiecznie chodzić do biblioteki z przyczepionymi odblaskami.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie FILIA JANKOWICE była organizatorem artystycznych wakacji lato 2014.
W dniach 21 – 25 lipca grupa 22 dzieci była uczestnikami warsztatów plastycznych.
Zajęcia prowadziła P.Barbara Hlubek. Rada Sołecka w Jankowicach pokryła koszty materiałów wykorzystanych na zajęciach.


21.07.2014 – dzieci wykonywały zakładki do książki techniką decoupage. Dzieci wykazały się niezwykłą starannością i precyzją wykonania swoich prac.


22.07.2014 – wykonywano akwarium, praca polegała na wycięciu rybek i roślin wodnych z kartonu, naklejeniu na kartkę papieru, następnie dzieci nakładały na swoja pracę aluminiową folię, paluszkami wygładzały elementy naklejone i całą prace pokrywały niebieską farbą plakatową. Efektem tej pracy były trójwymiarowe obrazy akwarium.

 

23.07.2014 – tego dnia dzieci wykonywały wietrzne dzwoneczki. Praca polegała na ozdobieniu farbami plakatowymi doniczek ceramicznych, zamocowaniu na sznurkach koralików i powiązaniu doniczek za pomocą sznurka aby powstały dzwonki wietrzne. Dzwonki przy niewielkim ruchu wydawały bardzo przyjemne dźwięki.


24.07.2014 – tego dnia dzieci zajęte były tworzeniem sypanych obrazów. Wykonywano dwie prace. Najpierw każdy wykonywał tęczę, a następnie dowolną pracę. Dzieci na kontury tęczy nakładały klej, na który sypano kolorowy pas tęczy. Każdy kolor tęczy wykonywano oddzielne. W taki sposób powstawała również druga praca.  Obrazy sypane powstawały z barwionego barwnikiem spożywczym ryżu. Powstały bardzo ciekawe kolorystycznie prace.


25.07.2014  - tego dnia dzieci wykonywały glinowe ludki i dowolne prace. Każdy uczestnik dostał dużą porcję gliny i odbyło się wielkie klejenie. Powstały glinowe ludki, zwierzęta, miseczki, kwiatki, kubeczki. Dokładność i staranność z jaką dzieci wykonały swoje gliniane prace były podziwiane przez odwiedzających bibliotekę czytelników.
Zajęcia odbywały się w lokalu biblioteki w Jankowicach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.