Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

 24 czerwca odbyło się w bibliotece spotkanie z klasami pierwszymi.

Podczas lekcji bibliotecznej dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, jakim księgozbiorem dysponuje biblioteka. Wiele dzieci miało kontakt z tutejszą biblioteką po raz pierwszy. Dzieci już korzystające z biblioteki miały okazje wypożyczyć książki przed wakacjami. Wielką frajda było samodzielne wybieranie książek, które chciały wypożyczyć. Dużym zaskoczeniem dla Nauczycielek była sytuacja że dzieci od razu wzięły się do czytania wypożyczonych książek.

Dzieci podczas spotkania zapoznałam z zasadami bezpieczeństwa na wsi podczas wakacji. W formie zabawy odnajdywały na plakacie sytuacje niebezpieczne. W nagrodę ten kto pierwszy zauważył niebezpieczeństwo mógł nalepić naklejkę na plakacie – uwaga niebezpieczeństwo.

 

Wszystkie dzieci, które jeszcze nie są czytelnikami zostały do biblioteki zaproszone z rodzicami.

Rozstaliśmy się z hasłem – CIEKAWE WAKACJE Z CIEKAWĄ KSIĄŻKĄ

Na pożegnanie, każde dziecko otrzymało kolorową nalepkę , która przypominać im będzie o bibliotece.

14 maja 2015 odbyło się spotkanie autorskie z Panem ALOJZYM  LYSKO. Zbliżający się Dzień Matki oraz 70 rocznica zakończenia II Wojny Światowej doskonale nawiązywały do tematu V części książki Duchy Wojny. Autor potrafi w niezwykły sposób przedstawić czytelnikom potęgę śląskiego ducha w słowie drukowanym. Na kartkach powieści możemy poznać niezwykłe życiorysy, wydarzenia spisane na podstawie autentycznych relacji osób, które przeżyły dramat okresu wojennego.
Pan A. Lysko wskazał na trwałe wartości jakimi cechują się Ślązacy: Bóg, rodzina i godność osobista oraz mądrość życiowa. Na spotkaniu autor przedstawił jak specyficzny potrafi być język
Ślązaków, zwany przez niektórych językiem duszy. W klimat spotkania wprowadził nas zespół „Małe Jankowianki” prowadzony przez Marię Bałuch. Dziewczynki w śląskich strojach zaśpiewały 10 piosenek śląskich i 2 piosenki z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Maria Bałuch przygrywała na akordeonie. Obchodzony TYDZIEŃ BIBLIOTEK był świetną okazją do spotkania się czytelników z autorem. W spotkaniu uczestniczyły 64 osoby.

Spotkanie autorskie z Panem Alojzym Lysko zostało odwołane z powodu choroby autora.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie. Filia Jankowice serdecznie zaprasza na spotkanie z autorskie a ALOJZYM LYSKO, które odbędzie się 14 maja 2015 r. o godz. 18:00 w Sali OSP w Jankowicach (ul. Kasztanowa 9).

Podczas spotkania wystąpi zespół Małe Jankowianki.

Będzie możliwość zakupienia V części książki A. Lyski „Duchy wojny”.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia Jankowice
serdecznie zaprasza na - SPOTKANIE  AUTORSKIE Z PANEM  ALOJZYM  LYSKO
Spotkanie odbędzie się 25 marca 2015 o godz.18:00 Sala OSP Jankowice ul. Kasztanowa 9
Na spotkaniu można będzie zakupić V część książki Duchy Wojny.
Podczas spotkania wystąpi zespół dziecięcy MAŁE JANKOWIANKI  pod kierownictwem P. Marii  Bałuch.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.