Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

27 czerwca w  Jankowicach  Filia MPBP w Jankowicach  zorganizowała spotkanie z Alojzym Lysko – autorem książki „Jak to dawniej …  na Ziemi Pszczyńskiej”.- Ludzie, przyroda, historyczne doświadczenia, życie codzienne, radości i smutki opisane z wielkim znawstwem. Książka otulona ciepłymi emocjami, dla urodzonych i związanych z Ziemią Pszczyńską stanie się bliska, serdeczna, prawdziwa.

Spotkanie odbyło się na Sali OSP w Jankowicach. Podczas spotkania wysłuchaliśmy Zespołu Małe Jankowianki pod kierownictwem P. Marii Bałuch. Dziewczynki w strojach ludowych zaśpiewały kilka ludowych piosenek, na akordeonie grała  P. Maria Bałuch. Monolog  w gwarze śląskiej przedstawiła Weronika Urbańczyk. Atmosfera podczas spotkania była niezwykła. Pan Alojzy Lysko zabrał wszystkich uczestników spotkania w głąb naszej umiłowania kultury języka, pielęgnowania kultury naszych przodków, szanowania tradycji i pielęgnowaniu jej. Mogliśmy z wielkim wzruszeniem poznać zaczątek V części książki DUCHY WOJNY. Z zaproszenia na spotkanie skorzystały 72 osoby. Sala na spotkanie ozdobiona była serwetkami i obrusami wykonanymi na drutach przez P. Marylę  Mazur.

 

 

       

 

7 maja 2014 do biblioteki zostały zaproszone dzieci klas II. Dzieci wzięły udział w konkursie WITAJCIE W NASZEJ BAJCE. Wspólnie z P. Barbarą Hlubek zabrałyśmy dzieci w świat bajek i baśni.
Dzieci w ramach integracji klas zostały podzielone na grupę dziewczynek i chłopców. 6 osobowe drużyny odpowiadały na pytania związane z bajkami,odgrywały scenki z bajek,odgadywały tytuł bajki na podstawie wylosowanych rekwizytów, oddzielały na czas kolorowe fasolki.

Spotkaniu towarzyszyły niezwykłe emocje. Dzieci, które nie brały udziału w konkurencjach stanowiły widownię i z dużym zaangażowaniem kibicowały drużynom. Konkurencje zakończyły się wynikiem: drużyna chłopców zdobyła - 109 punktów drużyna dziewczyn zdobyła - 91 puntów. W nagrodę kapitan drużyny -  MACIEK  poczęstował wszystkie dzieci cukierkami. Kapitan drużyny dziewczyn - HANIA rozdała wszystkim dzieciom naklejki. W spotkaniu udział wzięło 45 dzieci z wychowawcami klas P. Agnieszką Maciejok i P. Jolantą Pietras.

14 MAJA 2014 w filii Jankowice odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA.

W konkursie wzięło udział 20 dzieci.

Dzieci  losowały numerki, którym przyporządkowany był tekst do odczytania.

Konkursowym tekstem były fragmenty utworu Jana Brzechwy PCHŁA SZACHRAJKA.

Komisja konkursowa:  Instruktor MPBP Jolanta Kalafarska

                              Ilza Sornek emerytowana przedszkolanka

                              Barbara Stalmach emerytowana nauczycielka

Emocje konkursowe udzieliły się 43 dzieciom klas III. Dzieci nie biorące udziału w konkursie stanowiły widownię i kibicowały koleżankom i kolegom.

I      -   miejsce zdobyła Zosia Kudła

II    -    miejsce zdobył Stasiu Janus

III   -    miejsce zdobyła Zuzia Majnusz

IV  -     miejsce zdobył Michał Mateja

V  -      miejsce zdobyła Dorotka Mateja

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które sponsorowała p. Mariola Sławska.

Niespodzianką dla dzieci była wizyta emerytowanej nauczycielki p. Joanny Solarczyk, która dzieciom przeczytała bajkę o Żubrze. Pani Joanna przyniosła nagrodę niespodziankę – maskotkę żubra.

Wszystkie dzieci brały udział w losowaniu tej nagrody. Norbert Furtok po losowaniu stał się szczęśliwym właścicielem pluszowego żubra.

Opiekunkami klas były p. Beata Kuśka i p. Regina Pudełko.

Zgodnie z hasłem tegorocznego TYGODNIA BIBLIOTEK – BIBLIOTEKA ŁĄCZY POKOLENIA do udziału w konkursie  zaprosiłam emerytowane panie, które kiedyś pracowały z dziećmi i korzystają z księgozbioru Filii Jankowice.

W ramach TYGODNIA BIBLIOTEK  -  6.05.2014 Filia Jankowice zaprosiła klasy I Szkoły Podstawowej.

Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt."Biblioteka bez tajemnic".

 
W ramach lekcji poznały zasady korzystania z biblioteki, jakim księgozbiorem biblioteka dysponuje. W ramach hasła tegorocznych obchodów: BIBLIOTEKA ŁĄCZY POKOLENIA" -  Legendy Polskie dzieciom przeczytała emerytowana przedszkolanka. Na zakończenie spotkania dzieci odpowiadały na zadane im zagadki, w nagrodę otrzymały lizaki i kolorowe naklejki.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.