Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie FILIA JANKOWICE była organizatorem artystycznych wakacji lato 2014.
W dniach 21 – 25 lipca grupa 22 dzieci była uczestnikami warsztatów plastycznych.
Zajęcia prowadziła P.Barbara Hlubek. Rada Sołecka w Jankowicach pokryła koszty materiałów wykorzystanych na zajęciach.


21.07.2014 – dzieci wykonywały zakładki do książki techniką decoupage. Dzieci wykazały się niezwykłą starannością i precyzją wykonania swoich prac.


22.07.2014 – wykonywano akwarium, praca polegała na wycięciu rybek i roślin wodnych z kartonu, naklejeniu na kartkę papieru, następnie dzieci nakładały na swoja pracę aluminiową folię, paluszkami wygładzały elementy naklejone i całą prace pokrywały niebieską farbą plakatową. Efektem tej pracy były trójwymiarowe obrazy akwarium.

 

23.07.2014 – tego dnia dzieci wykonywały wietrzne dzwoneczki. Praca polegała na ozdobieniu farbami plakatowymi doniczek ceramicznych, zamocowaniu na sznurkach koralików i powiązaniu doniczek za pomocą sznurka aby powstały dzwonki wietrzne. Dzwonki przy niewielkim ruchu wydawały bardzo przyjemne dźwięki.


24.07.2014 – tego dnia dzieci zajęte były tworzeniem sypanych obrazów. Wykonywano dwie prace. Najpierw każdy wykonywał tęczę, a następnie dowolną pracę. Dzieci na kontury tęczy nakładały klej, na który sypano kolorowy pas tęczy. Każdy kolor tęczy wykonywano oddzielne. W taki sposób powstawała również druga praca.  Obrazy sypane powstawały z barwionego barwnikiem spożywczym ryżu. Powstały bardzo ciekawe kolorystycznie prace.


25.07.2014  - tego dnia dzieci wykonywały glinowe ludki i dowolne prace. Każdy uczestnik dostał dużą porcję gliny i odbyło się wielkie klejenie. Powstały glinowe ludki, zwierzęta, miseczki, kwiatki, kubeczki. Dokładność i staranność z jaką dzieci wykonały swoje gliniane prace były podziwiane przez odwiedzających bibliotekę czytelników.
Zajęcia odbywały się w lokalu biblioteki w Jankowicach.

27 czerwca w  Jankowicach  Filia MPBP w Jankowicach  zorganizowała spotkanie z Alojzym Lysko – autorem książki „Jak to dawniej …  na Ziemi Pszczyńskiej”.- Ludzie, przyroda, historyczne doświadczenia, życie codzienne, radości i smutki opisane z wielkim znawstwem. Książka otulona ciepłymi emocjami, dla urodzonych i związanych z Ziemią Pszczyńską stanie się bliska, serdeczna, prawdziwa.

Spotkanie odbyło się na Sali OSP w Jankowicach. Podczas spotkania wysłuchaliśmy Zespołu Małe Jankowianki pod kierownictwem P. Marii Bałuch. Dziewczynki w strojach ludowych zaśpiewały kilka ludowych piosenek, na akordeonie grała  P. Maria Bałuch. Monolog  w gwarze śląskiej przedstawiła Weronika Urbańczyk. Atmosfera podczas spotkania była niezwykła. Pan Alojzy Lysko zabrał wszystkich uczestników spotkania w głąb naszej umiłowania kultury języka, pielęgnowania kultury naszych przodków, szanowania tradycji i pielęgnowaniu jej. Mogliśmy z wielkim wzruszeniem poznać zaczątek V części książki DUCHY WOJNY. Z zaproszenia na spotkanie skorzystały 72 osoby. Sala na spotkanie ozdobiona była serwetkami i obrusami wykonanymi na drutach przez P. Marylę  Mazur.

 

 

       

 

14 MAJA 2014 w filii Jankowice odbył się KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA.

W konkursie wzięło udział 20 dzieci.

Dzieci  losowały numerki, którym przyporządkowany był tekst do odczytania.

Konkursowym tekstem były fragmenty utworu Jana Brzechwy PCHŁA SZACHRAJKA.

Komisja konkursowa:  Instruktor MPBP Jolanta Kalafarska

                              Ilza Sornek emerytowana przedszkolanka

                              Barbara Stalmach emerytowana nauczycielka

Emocje konkursowe udzieliły się 43 dzieciom klas III. Dzieci nie biorące udziału w konkursie stanowiły widownię i kibicowały koleżankom i kolegom.

I      -   miejsce zdobyła Zosia Kudła

II    -    miejsce zdobył Stasiu Janus

III   -    miejsce zdobyła Zuzia Majnusz

IV  -     miejsce zdobył Michał Mateja

V  -      miejsce zdobyła Dorotka Mateja

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które sponsorowała p. Mariola Sławska.

Niespodzianką dla dzieci była wizyta emerytowanej nauczycielki p. Joanny Solarczyk, która dzieciom przeczytała bajkę o Żubrze. Pani Joanna przyniosła nagrodę niespodziankę – maskotkę żubra.

Wszystkie dzieci brały udział w losowaniu tej nagrody. Norbert Furtok po losowaniu stał się szczęśliwym właścicielem pluszowego żubra.

Opiekunkami klas były p. Beata Kuśka i p. Regina Pudełko.

Zgodnie z hasłem tegorocznego TYGODNIA BIBLIOTEK – BIBLIOTEKA ŁĄCZY POKOLENIA do udziału w konkursie  zaprosiłam emerytowane panie, które kiedyś pracowały z dziećmi i korzystają z księgozbioru Filii Jankowice.

7 maja 2014 do biblioteki zostały zaproszone dzieci klas II. Dzieci wzięły udział w konkursie WITAJCIE W NASZEJ BAJCE. Wspólnie z P. Barbarą Hlubek zabrałyśmy dzieci w świat bajek i baśni.
Dzieci w ramach integracji klas zostały podzielone na grupę dziewczynek i chłopców. 6 osobowe drużyny odpowiadały na pytania związane z bajkami,odgrywały scenki z bajek,odgadywały tytuł bajki na podstawie wylosowanych rekwizytów, oddzielały na czas kolorowe fasolki.

Spotkaniu towarzyszyły niezwykłe emocje. Dzieci, które nie brały udziału w konkurencjach stanowiły widownię i z dużym zaangażowaniem kibicowały drużynom. Konkurencje zakończyły się wynikiem: drużyna chłopców zdobyła - 109 punktów drużyna dziewczyn zdobyła - 91 puntów. W nagrodę kapitan drużyny -  MACIEK  poczęstował wszystkie dzieci cukierkami. Kapitan drużyny dziewczyn - HANIA rozdała wszystkim dzieciom naklejki. W spotkaniu udział wzięło 45 dzieci z wychowawcami klas P. Agnieszką Maciejok i P. Jolantą Pietras.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.