Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
W roku 2019 obchodzona jest setna rocznica wybuchu I powstania śląskiego. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie zorganizowała Grę miejską dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem "Śladami powstańców śląskich".
Gra odbyła się 15 października na Osiedlu Powstańców Ślaskich i uczestniczyło w niej 13 trzyosobowych zespołów, stworzonych spośród uczniów klas 7 i 8. Przygotowaniem do Gry było zapoznanie się z biogramami powstańców śląskich, którzy są patronami ulic na Osiedlu Powstańców Ślaskich oraz przeczytanie fragmentu Monografii Pszczyny dotyczącego wybuchu i przebiegu I powstania Śląskiego. Na starcie Gry każda drużyna otrzymała materiały niezbędne do udziału w Grze, gdzie kluczowym elementem była tzw. "Karta do Gry" czyli rodzaj instrukcji postępowania w trakcie Gry. Zadaniem uczestników było dotarcie w określonym czasie do wszystkich punktów kontrolnych oraz rozwiązanie zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności uczniów.
Punkt kontrolny nr 2 został zorganizowany w Filii nr 1 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie na ulicy Zgrzebnioka. Zadaniem drużyn w bibliotece było odszukanie w "Monografii Pszczyny" fragmentu dotyczącego I powstania śląskiego oraz odczytanie na głos i nagranie wspomnień Jana Kędziora.
Za dotarcie na punkt kontrolny i poprawne rozwiązanie zadania drużyny otrzymywały punkty. Wygrała drużyna która zdobyła największą liczbę punktów.

Uprzejmie informujemy, że Filia Nr 1 w Pszczynie będzie nieczynna w dniu 30.10.2019 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Filia Nr 1 w dniu 16.08.2019 r. (pt.) będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że w dniach: 27.09 - 11.10.2019 r. Filia nr 1 będzie czynna w poniedziałki i środy w godz. 10.00 - 18.00.

Za utrudnienia przepraszamy.
 
 
8 maja Filię Nr 1 odwiedziła grupa 5 i 6-latków  z Przedszkola nr 8. 
Dzieci zapoznały się z nowym, komputerowym systemem wypożyczania książek i zobaczyły nowe karty czytelnika. Dowiedziały się też na czym polegała praca bibliotekarza dawniej i czym się różni od obecnej. Przypomniano też jaki jest system układu książek w bibliotece.
Przedszkolaki wybrały sobie książki, które pani wychowawczyni wypożyczyła i będzie im czytać w przedszkolu.
Bardzo miłym akcentem tego spotkania były życzenia, laurki i kwiatki, które panie bibliotekarki otrzymały od dzieci z okazji obchodzonego w tym dniu Dnia Bibliotekarza.
Ze swej strony pani bibliotekarka poczęstowała dzieci słodkościami.
Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom za miłe wizyty, życzenia i prezenty.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.