A- A A+

Uprzejmie informujemy, że Filia Nr 1 w dniu 16.08.2019 r. (pt.) będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.
Filia Nr 1 będzie czynna w następujących godzinach:
 
środa, 12.06.2019 r.  -   10.00 - 17.00
piątek, 14.06.2019 r. -     9.00 - 17.00
 
Jak co roku w dniach 8 -15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Hasłem Tygodnia Bibliotek 2019 jest  "#biblioteka".
Z tej okazji 6 maja Filię Nr 1 odwiedziła grupa 5-latków z Przedszkola nr 8 w Pszczynie.
Dzieci wysłuchały krótkiej historii powstania naszej biblioteki i dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza. Przedszkolaki zapoznały się też z układem książek na półkach oraz wysłuchały opowiadania o małej Kotce w bibliotece. Na zakończenie tego miłego spotkania dzieci wręczyły pani bibliotekarce laurkę z życzeniami dla bibliotekarzy z okazji ich święta.
8 maja Filię Nr 1 odwiedziła grupa 5 i 6-latków  z Przedszkola nr 8. 
Dzieci zapoznały się z nowym, komputerowym systemem wypożyczania książek i zobaczyły nowe karty czytelnika. Dowiedziały się też na czym polegała praca bibliotekarza dawniej i czym się różni od obecnej. Przypomniano też jaki jest system układu książek w bibliotece.
Przedszkolaki wybrały sobie książki, które pani wychowawczyni wypożyczyła i będzie im czytać w przedszkolu.
Bardzo miłym akcentem tego spotkania były życzenia, laurki i kwiatki, które panie bibliotekarki otrzymały od dzieci z okazji obchodzonego w tym dniu Dnia Bibliotekarza.
Ze swej strony pani bibliotekarka poczęstowała dzieci słodkościami.
Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom za miłe wizyty, życzenia i prezenty.
6 marca, na zaproszenie MPBP w Pszczynie Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził młody pisarz z Radlina Krzysztof Pławecki, autor książki "Niekrólewska wyprawa".
Krzysztof Pławecki studiuje prawo we Wrocławiu. W wolnej chwili postanowił dla swojej młodszej siostry napisać bajkę. Początkowo miało to być kilka stron, jednak autor tak się zaangażował, że powstała o wiele dłuższa historyjka. Ciekawostką jest fakt, że cała bajka napisana jest 16-zgłoskowym wierszem. Efekt okazał się tak ciekawy, że przyjaciele namówili pana Krzysztofa aby wydał bajkę w formie książki.
W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie klas III. Dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów bajki o królu Janie, który pewnego dnia otrzymuje wiadomość o księdze, która kryje w sobie mądrość potrzebną do stania się najlepszym ze wszystkich władców. Właśnie o tym nasz król marzy a tymczasem jest stary, gruby i kocha jeść. Czy król wyruszy na samotną wyprawę, w czasie której pozna swoich podwładnych, jakie przygody przeżyje i czy dotrze do celu tego dowiedzą się uczniowie jeśli wypożyczą książkę z biblioteki i ją przeczytają. Jak zapewnia autor, dzieci na pewno zapamiętają morał tej bajki.
Dzieciom bardzo podobały się też kolorowe i ciekawe ilustracje w książce, które przygotowała koleżanka pisarza Katarzyna Winkler - studentka architektury.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze a na zakończenie dzieci poprosiły autora o pamiątkowe autografy.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.