A- A A+

Z okazji Tygodnia Bibliotek  obchodzonego w maju tego roku pod hasłem "Do(Wolność) Czytania" Filia Nr 1 MPBP w Pszczynie wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 zorganizowały konkurs czytelniczy. Konkurs odbył się 29 maja w Szkole Podstawowej nr 2. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV - VII. Zadania dotyczyły znajomości treści trzech książek dla dzieci i młodzieży: "Małomówny i rodzina" M. Musierowicz, "Charlie i fabryka czekolady" R. Dahl oraz "Pozłacana rybka" B. Kosmowskiej. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

 

 

Z okazji obchodzonego w maju Tygodnia Bibliotek udało się zaprosić do naszej biblioteki - Filia Nr 1 znaną postać, doktora weterynarii pana M. Hławiczkę. W spotkaniu, którego tematem były "Zwierzęta zamieszkujące nasze lasy" wzięli udział uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Gość opowiadał dzieciom o żubrach, jeleniach, dzikach, wilkach i niedźwiedziach. Uczniowie dowiedzieli się jak żyją te zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. Dużą atrakcją dla dzieci były ​​piękne zdjęcia i filmy, które pokazywały zachowanie zwierząt. Nie zabrakło też pięknych zdjęć naszych ptaków a największe wrażenie zrobiło uchwycenie orła w locie.
Dzieci słuchały opowieści o zwierzętach z dużym zainteresowaniem i zadawały wiele pytań.
Bardzo cieszę się, że gościliśmy taką postać, bo przecież biblioteka to miejsce nie tylko dla książek ale i spotkań z ciekawymi ludźmi. Historie tu opowiedziane mogą nas zainspirować do szukania ciekawych książek zgodnie z hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek - "(Do)Wolność Czytania".
 
25 kwietnia klasa III d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie odwiedziła Filię nr 1. Tematem spotkania była "Historia katalogów kartkowych oraz zaprezentowanie i nauka obsługi nowych katalogów elektronicznych".
Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek, który trwał od 8 do 15 maja odbywała się pod hasłem "(Do)Wolność Czytania". 
Z tej okazji Filię Nr 1 odwiedzili członkowie Klubu Miłośników Literatury działającego w Szkole Podstawowej nr 2. Dzieci opowiedziały o swoich zainteresowaniach czytelniczych a następnie zapoznały się z różnymi sposobami szukania książek w bibliotece. Uczniowie dowiedzieli się co to jest UKD i jak są ułożone książki na półkach. Zapoznali się z dawnymi katalogami karkowymi i nauczyli się obsługiwać nowy katalog on-line. Dzieci bardzo szybko opanowały działanie tego katalogu i chętnie wykonywały zadania polegające na wyszukiwaniu książek według różnych haseł. Dużą satysfakcję sprawiało im odnajdywanie wyszukanej w katalogu książki na półkach.
 
W kwietniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Z tej okazji Filia Nr 1 zorganizowała spotkanie z grupą średniaków z Przedszkola nr 8 w Pszczynie pod hasłem "Książki uczą i bawią". Dzieci wysłuchały opowiadania o małym piesku Buniu a następnie opowiadały czego nauczyły się z tej książki. Przedszkolaki słuchały z dużym zainteresowaniem i ze zrozumieniem o czym świadczyły poprawne odpowiedzi na pytania związane z treścią książki. Bezbłędnie rozwiązały również zagadki związane z innymi bajkami o zwierzętach.
Na zakończenie 5-latki umówiły się na kolejne spotkanie w bibliotece.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.