Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek, który trwał od 8 do 15 maja odbywała się pod hasłem "(Do)Wolność Czytania". 
Z tej okazji Filię Nr 1 odwiedzili członkowie Klubu Miłośników Literatury działającego w Szkole Podstawowej nr 2. Dzieci opowiedziały o swoich zainteresowaniach czytelniczych a następnie zapoznały się z różnymi sposobami szukania książek w bibliotece. Uczniowie dowiedzieli się co to jest UKD i jak są ułożone książki na półkach. Zapoznali się z dawnymi katalogami karkowymi i nauczyli się obsługiwać nowy katalog on-line. Dzieci bardzo szybko opanowały działanie tego katalogu i chętnie wykonywały zadania polegające na wyszukiwaniu książek według różnych haseł. Dużą satysfakcję sprawiało im odnajdywanie wyszukanej w katalogu książki na półkach.
 
25 kwietnia klasa III d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie odwiedziła Filię nr 1. Tematem spotkania była "Historia katalogów kartkowych oraz zaprezentowanie i nauka obsługi nowych katalogów elektronicznych".
"Jeżycjada" to cykl powieści  dla młodzieży o losach rodziny Borejków, które może śledzić już kolejne pokolenie polaków. W swoich powieściach Małgorzata Musierowicz nawiązuje do rzeczywistych miejsc i zdarzeń. Książki z tej serii może czytać każdy, zawsze i wszędzie.
W dniach 1.03.- 30.04.2018 r. odbywa się II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady.
W akcji tej bierze udział Szkoła Podstawowa nr 2 oraz współpracująca z nią Filia nr 1 MPBP w Pszczynie. Uczniowie słuchają fragmętów poszczególnych tomów tej serii. Schody prowadzące do biblioteki szkolnej to jakby kolejne tomy cyklu. W bibliotece można oglądać wystawę książek  oraz plakaty, drzewo genealogiczne rodziny Borejków i postacie głównych bohaterów wykonane przez dzieci.
Mamy nadzieję, że fragmenty czytanych książek i cała akcja zachęci dzieci do sięgnięcia po książki Małgorzaty Musierowicz.
 
W kwietniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Z tej okazji Filia Nr 1 zorganizowała spotkanie z grupą średniaków z Przedszkola nr 8 w Pszczynie pod hasłem "Książki uczą i bawią". Dzieci wysłuchały opowiadania o małym piesku Buniu a następnie opowiadały czego nauczyły się z tej książki. Przedszkolaki słuchały z dużym zainteresowaniem i ze zrozumieniem o czym świadczyły poprawne odpowiedzi na pytania związane z treścią książki. Bezbłędnie rozwiązały również zagadki związane z innymi bajkami o zwierzętach.
Na zakończenie 5-latki umówiły się na kolejne spotkanie w bibliotece.
 
4 listopada minęła 110 rocznica urodzin znanej wszystkim dzieciom, szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. W roku 2017 minęła również 15 rocznica śmierci autorki.
Z tej okazji Filia Nr 1 wspólnie z biblioteką Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie zorganizowały konkurs czytelniczy "Z Pippi na pokładzie". Konkurs odbył się 13 grudnia w SP nr 2 i wzięli w nim udział uczniowie klas II - IV. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu z 42 pytaniami, które dotyczyły życiorysu Astrid Lindgren oraz treści jednej z jej książek dla dzieci pt. "Pippi wchodzi na pokład".
 
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.