Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
"Dawne i nowe katalogi biblioteczne" to temat lekcji bibliotecznej, która odbyła się w czwartek 16 marca w Filii Nr 1. W lekcji wzięli udział uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie. 
Dzieci poznały krótką historię biblioteki publicznej w Pszczynie ale głównym tematem lekcji były katalogi biblioteczne dawne - kartkowe oraz nowe - elektroniczne.
Uczniowie chętnie uczyli się jak obsługiwać katalogi komputerowe - wpisywali tytuły, autorów i szukali książek według numerów. Była to dla nich dobra zabawa ale również nauka.
Dzieci wysłuchały też wykładu o dawnych katalogach kartkowych ale mogły je zobaczyć już tylko w internecie.

W poniedziałek 27 lutego Filię Nr 1 odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 8 w Pszczynie. Dzieci z grupy 4-latków oraz 5-6-latków poznały historię biblioteki oraz dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza. Przedszkolaki uczyły się też wypożyczać książki. Dowiedziały się jakie czynności trzeba zrobić zanim będzie można zabrać książki do domu. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały książki i wybrały kilka, które pani przedszkolanka wypożyczyła dla nich i przeczyta im w przedszkolu.

Na zakończenie przedszkolaki umówiły się na kolejne spotkanie.

Rok 2016 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Henryka Sienkiewicza z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy śmierci pisarza. Z tej okazji w grudniu w Filii Nr 1 można było oglądać wystawę poświęconą pisarzowi, który za całokształt twórczości otrzymał Nagrodę Nobla.

18 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Nie jest to data przypadkowa. Tego dnia w roku 1882 urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca misia, którego kochają miliony dzieci na całym świecie.
Przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu na styczniowych zajęciach poznają również 4-latki z Przedszkola nr 8 w Pszczynie. Dzięki tym bajką dzieci uczą się o przyjaźni i pomaganiu innym. Dowiedziały się już, że "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Na spotkaniu z panią bibliotekarką z Filii Nr 1 przedszkolaki wysłuchały opowiadania o urodzinach Kłapouchego. Dowiedziały się z niego, że na przyjaciół zawsze można liczyć - pomogą gdy ich potrzebujemy i zrobią wszystko aby nas rozweselić gdy jest nam smutno.
Dzieci z dużą uwagą wysłuchały bajki i wykazały się bardzo dobrą znajomością przygód "misia o bardzo małym rozumku". Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały "małe co nieco".
 
 
Na początku tegorocznych wakacji Filię Nr 1 odwiedzili wychowankowie Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań". Dzieci przyszły do biblioteki aby wypożyczyć książki na wakacje.
Interesowali się też nowymi metodami pracy w bibliotece. Dowiedzieli się również jakie nowe możliwości daje katalog on-line.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.