Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W poniedziałek 27 lutego Filię Nr 1 odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 8 w Pszczynie. Dzieci z grupy 4-latków oraz 5-6-latków poznały historię biblioteki oraz dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza. Przedszkolaki uczyły się też wypożyczać książki. Dowiedziały się jakie czynności trzeba zrobić zanim będzie można zabrać książki do domu. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały książki i wybrały kilka, które pani przedszkolanka wypożyczyła dla nich i przeczyta im w przedszkolu.

Na zakończenie przedszkolaki umówiły się na kolejne spotkanie.

18 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Nie jest to data przypadkowa. Tego dnia w roku 1882 urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca misia, którego kochają miliony dzieci na całym świecie.
Przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu na styczniowych zajęciach poznają również 4-latki z Przedszkola nr 8 w Pszczynie. Dzięki tym bajką dzieci uczą się o przyjaźni i pomaganiu innym. Dowiedziały się już, że "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Na spotkaniu z panią bibliotekarką z Filii Nr 1 przedszkolaki wysłuchały opowiadania o urodzinach Kłapouchego. Dowiedziały się z niego, że na przyjaciół zawsze można liczyć - pomogą gdy ich potrzebujemy i zrobią wszystko aby nas rozweselić gdy jest nam smutno.
Dzieci z dużą uwagą wysłuchały bajki i wykazały się bardzo dobrą znajomością przygód "misia o bardzo małym rozumku". Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały "małe co nieco".
 
 
Na początku tegorocznych wakacji Filię Nr 1 odwiedzili wychowankowie Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań". Dzieci przyszły do biblioteki aby wypożyczyć książki na wakacje.
Interesowali się też nowymi metodami pracy w bibliotece. Dowiedzieli się również jakie nowe możliwości daje katalog on-line.

Rok 2016 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Henryka Sienkiewicza z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy śmierci pisarza. Z tej okazji w grudniu w Filii Nr 1 można było oglądać wystawę poświęconą pisarzowi, który za całokształt twórczości otrzymał Nagrodę Nobla.

Już od XV lat Cała Polska Czyta Dzieciom. W dniach 29 maja - 5 czerwca 2016 r. obchodzony był jubileuszowy, XV Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie uskrzydla".
Z tej okazji Filia Nr 1 zorganizowała dwa spotkania dla dzieci.
 
30 maja odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 z uczniami klasy I d. Dzieci wysłuchały fragmentu książki Grzegorza Kasdepke pt. "Z piaskownicy w świat". Miały też okazję zapoznać się z innymi książkami dla dzieci o tematyce podróżniczej i przygodowej. Na podstawie wysłuchanego tekstu narysowały ilustracje, które będzie można oglądać na wystawie w bibliotece. Uczniowie chętnie opowiadali również o swoich podróżach i swoich zwierzętach domowych, którymi się opiekują.
 
1 czerwca uczniowie klas I c i I d ze Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili bibliotekę. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, co to jest i do czego służy karta czytelnika oraz co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki.
W ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom wysłuchały przeczytanej pouczającej bajki afrykańskiej - "Dlaczego niebo jest daleko". 
Uczniom wręczono również "Dyplomy za udział w lekcji bibliotecznej i podróż w świat książek" a z okazji Dnia Dziecka zostały poczęstowane słodyczami.
 
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.