Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
W bieżącym roku minęła 10 rocznica śmierci oraz 95 rocznica urodzin wielkiego Polaka - Jana Pawła II. W związku z tym Sejm RP ogłosił rok 2015 Rokiem Jana Pawła II.
Z tej okazji 16-go czerwca odbyły się dwie lekcje biblioteczne dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie, które przygotowała i przeprowadziła pani Jolanta Kalafarska - instruktor MPBP w Pszczynie.
Temat lekcji brzmiał: "Jan Paweł II nie tylko wielki człowiek, wielki papież ale i wielki poeta, pisarz".
Uczniowie wysłuchali ciekawych historii związanych z życiem Karola Wojtyły oraz poznali mało im znaną twórczość wielkiego poety. Wysłuchali między innymi wiersza pt. "Dzieci", skierowanego głównie do młodego pokolenia oraz fragmentów "Tryptyku rzymskiego". O wielkiej miłości Karola Wojtyły do literatury i książek dowiedzieli się z opowiadania pt. "Pożeracz książek", które jest fragmentem książki J. Krzyżanek pt. "Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem".
 
"Cała Polska Czyta w Bibliotekach" to hasło promujące XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku był obchodzony w dniach od 30-go maja do 6-go czerwca.
Z tej okazji Filię Nr 1 odwiedziła grupa 4-latków z Przedszkola Nr 8 w Pszczynie. Dzieci interesowały się pracą w bibliotece i księgozbiorem a szczególnie literaturą dla dzieci, pytały też do czego służą karty biblioteczne. Przedszkolaki wysłuchały również fragmentów książki pt. "59 bajek o zwierzętach" a następnie wypożyczyły tę książkę, żeby pani wychowawczyni mogła przeczytać im dalszy ciąg w przedszkolu.
Całe spotkanie upłynęło w atmosferze śmiechu i radości.
W piątek, 7 listopada Filię Nr 1 odwiedzili uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie. Tematem lekcji bibliotecznej były katalogi i ich rola w bibliotece. Dzieci dowiedziały się po co są katalogi i jakie informacje zawierają karty katalogowe.
Uczniowie wysłuchali również wiersza pt. "Książka",który przypomniał im dlaczego warto czytać książki.
1-go czerwca obchodziliśmy setną rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego.
Z tej okazji w Filii Nr 1 w dniach od 22.05. do 5.06.2015 r. można było oglądać wystawę poświęconą temu wielkiemu pisarzowi i poecie.
"Ten od biedronek, ziółek , ptaszków" tak często określano poetę ale był także tym, który pisał o mniej sprawnych, słabszych dzieciach, niósł nadzieję starym, schorowanym ludziom.
Spotkania Kółka Czytelniczego, które odbyły się 15 i 22-go maja były również poświęcone twórczości ks. Twardowskiego. Dzieci w czasie tych spotkań zapoznały się z życiorysem poety a także czytały i omawiały jego wiersze i utwory skierowane do najmłodszych czytelników. Przeczytały min. fragmenty książek: "Kubek z jednym uchem", "Od ucha do ucha czyli o uśmiechu i radości", "Na ostatni guzik" a także "Zeszyt w kratkę" i "Ksiądz Twardowski dzieciom".
W dniach od 7 do 31.10.2014 r. w Filii Nr 1 można oglądać wystawę pt. "Igłą malowane".

Czytelnicy filii oraz inne osoby odwiedzające bibliotekę mogą podziwiać obrazy wykonane z dużą precyzją i cierpliwością metodą haftu krzyżykowego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.