Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
We wtorek 30-go września Filię Nr 1 odwiedziła klasa VI Szkoły Podstawowej nr 2.
Tematem lekcji bibliotecznej były "Główne założenia osiedlowej biblioteki publicznej".
Uczniowie dowiedzieli się, że głównym celem działalności biblioteki publicznej jest gromadzenie, opracowanie i udostępnianie zbiorów bibliotecznych. Z biblioteki bezpłatnie mogą korzystać nie tylko mieszkańcy osiedla Powstańców Śląskich ale również mieszkańcy całego powiatu pszczyńskiego. Zapoznali się z księgozbiorem i dowiedzieli się na której półce mogą szukać książek na interesujący ich temat. Zapoznali się również z regulaminem biblioteki.
Uczniowie, którzy byli w naszej bibliotece po raz pierwszy, zapisali się i wypożyczyli książki.

Uczestnicy Kółka Czytelniczego działającego przy Filii Nr 1 w dniu 6-go czerwca br. odwiedzili Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, znajdującą się w Zabytkowym Pszczyńskim Parku. Zagroda ta powstała w 1975 r. i mieści obecnie kilkanaście zabytków architektury drewnianej z okolic Pszczyny.
Na spotkaniach Kółka Czytelniczego odbywających się w maju dzieci czytały i omawiały książki związane z historią i zabytkami Pszczyny. Aby lepiej poznać kulturę ludową oraz tradycje i zwyczaje naszego regionu organizatorzy Kółka - Jaś i Wiktoria wspólnie z paniami bibliotekarkami zorganizowali wycieczkę do nowo rozbudowanego Pszczyńskiego Skansenu.
 
 
Dzieci dowiedziały się również, że Zagroda Wsi Pszczyńskiej ma duże znaczenie historyczne i turystyczne i dlatego została wpisana przez Urząd Marszałkowski do Szlaku Architektury Drewnianej, który łączy najcenniejsze i najciekawsze przykłady architektury drewnianej Górnego Śląska.
Za nami już drugi rok działalności Kółka Czytelniczego. 13-go czerwca br. odbyło się ostatnie spotkanie przed wakacjami. Z tej okazji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w zajęciach Kółka a organizatorzy za przygotowywanie i prowadzenie zajęć. 
W czasie tego spotkania dzieci czytały " Baśnie polskie" a następnie przedstawiały scenki do wybranej baśni. Przypominaliśmy sobie również wszystkie kolejne spotkania, które odbywały się w czasie roku szkolnego 2013/2014. Dzieci a także rodzice z dużym zainteresowaniem oglądali zdjęcia ze spotkań i przypominali sobie o czym czytaliśmy i co robiliśmy na kolejnych zajęciach. Nasze Kółko odwiedzili: burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, pani dyrektor SP nr 2 w Pszczynie Beata Hellwig oraz panie nauczycielki z SP nr 2. Był u nas też św. Mikołaj i teatrzyk Kamishibai.
 
 
 
Pisali o naszym Kółku w "Angorze". W czerwcu byliśmy na wycieczce w Skansenie.
Kółko Czytelnicze zawiesza swoją działalność na okres letnich wakacji ale od września dzieci chcą kontynuować spotkania i już teraz zapraszają wszystkich chętnych na zajęcia.
 
Filię Nr 1 po raz kolejny odwiedziły "Starszaki" z Przedszkola Nr 8 w Pszczynie. Jest to grupa zaprzyjaźniona z naszą biblioteką od kilku lat. Większość dzieci z tej grupy kończy już swoją edukację przedszkolną i po wakacjach zacznie naukę w klasie I. Przedszkolaki rozpoczynają również kolejny etap swojej przygody z książką i biblioteką, już nie tylko będą słuchać bajek czytanych przez starszych ale będą czytać samodzielnie.
Dlatego tym razem przyszły po to, żeby zapisać się do biblioteki. Dzieci bardzo przeżywały to, że zostały pasowane na czytelników, że każdy ma swoją kartę czytelnika i może samodzielnie wybrać sobie i wypożyczyć książkę. Nowi czytelnicy uroczyście przyrzekli również, że wypożyczone książki będą szanować i oddawać w wyznaczonym terminie.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.