Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Tegoroczny, XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek był obchodzony pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia". Z tej okazji bibliotekarka Filii Nr 1 odwiedziła dzieci w Przedszkolu Nr 8 w Pszczynie.
Przedszkolaki wysłuchały czytanej bajki pt. "Martusia i szczeniak". Dzieci miały też okazję poznać inną formę przekazu bajek w postaci  teatrzyku Kamishibai. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historyjek za pomocą obrazków. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały bajkę pt. "Szukając Marudka". Poprawne i bardzo szczegółowe odpowiedzi na pytania dotyczące treści czytanych i oglądanych bajek świadczyły o tym, że przedszkolaki bardzo lubią słuchać bajek i potrafią wyciągać odpowiednie wnioski z wysłuchanych historyjek.
 
Spotkania Kółka Czytelniczego, które odbyły się 4-go,11-go i 25-go kwietnia były poświęcone  "książce" z okazji obchodzonego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki oraz tradycjom ludowym związanym ze Świętami Wielkanocnymi.
Na spotkaniu przed świętami dzieci wysłuchały czytanej przez starszą koleżankę "Historii Wielkanocnego Baranka" a następnie opowiadały o zwyczajach ludowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi jakie praktykuje się w ich rodzinach. Dzieci szukały również słodkich prezentów-niespodzianek, które wielkanocny zajączek ukrył dla nich w bibliotece. Narysowały również ilustracje, na których przedstawiły z czym kojarzy im się Wielkanoc.
 
Kolejne spotkania były poświęcone "książce" .Uczestnicy spotkań dowiedzieli się jak powstaje książka i jakie są jej kolejne losy zanim trafi do rąk czytelnika. Poznali historię i budowę książki a także rodzaje książek i ich zastosowanie. Dzieci wypowiadały się również na temat zalet książek i ich czytania. Narysowały plakat przedstawiający różnice między książką tradycyjną a książką w formie elektronicznej. Dzieci wysłuchały również, czytanych przez Jasia fragmentów książki G. Kasdepke pt. "Detektyw Pozytywka".
 
Podczas odwiedzin w Filii Nr 1 burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol przekazał również podziękowania pani Agnieszce Klimek  za długoletnią pracę na rzecz Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie.
Pani Agnieszka po blisko 40-tu latach pracy w służbie książce i czytelnikom Osiedla Powstańców Śląskich przeszła w roku 2014 - Jubileuszowym Roku Czytelnika na zasłużoną emeryturę. Pan Burmistrz wyraził uznanie dla wielkiego zaangażowania a także osobistego poświęcenia jakie wielokrotnie towarzyszyło pracy pani Agnieszki.
 W środę 26 lutego Filię Nr 1 MPBP  odwiedziły przedszkolaki z grupy starszaków z Przedszkola nr 8 w Pszczynie. Dzieci przypomniały po co jest biblioteka, jakie książki można tu znaleźć, jak należy zachowywać się w bibliotece i co trzeba zrobić aby zapisać się do biblioteki. Przedszkolaki wypożyczyły również książki, które pani przedszkolanka przeczyta im w przedszkolu.
Na zakończenie dzieci zaprosiły panią bibliotekarkę na kolejne spotkanie w przedszkolu.
 
 We wtorek 25 lutego w Filii Nr 1 MPBP odbyło się spotkanie burmistrza Pszczyny Dariusza  Skrobola z organizatorami Kółka Czytelniczego działającego przy naszej Filii od listopada 2012 r.
 Jan Franek i Wiktoria Nowak - uczniowie klasy V SP nr 2 oraz panie bibliotekarki Filii Nr 1 otrzymali książki z dedykacją Pana Burmistrza oraz listy z podziękowaniami za wielką pasję i zaangażowanie w propagowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych.
 
Pan Burmistrz życzył również Jasiowi i Wiktorii wytrwałości w dalszej działalności oraz powodzenia w realizacji śmiałych planów.
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.